Jump to content

Yamaha RX-V481 w ofercie Q21

Q21
 Share


Najnowszy amplituner wielokanałowy Yamaha RX-V481 w ofercie salonu Q21

 

Yamaha prezentuje najnowszy amplituner AV. Model z serii RX-V81 opiera się na sprawdzonych rozwiązaniach, stosowanych między innymi w serii RX-V79, wprowadzono nowe funkcje, które do tej pory oferowane były wyłącznie w droższych i bardziej zaawansowanych modelach klasy premium. Amplituner obsługuje wideo 4K60p z HDR.

 

RX-V481 standardowo obsługuje wideo 4K Ultra HD ze wsparciem dla standardu ochrony praw autorskich HDCP2.2, HDR (High Dynamic Range) oraz BT.2020. Zapewnia to najwyższy poziom detaliczności obrazu, zarówno w ciemnych, jak i jasnych obszarach odtwarzanego materiału wideo, a także gwarantuje szeroki zakres barwowy w przypadku odtwarzania wideo w jakości 4K. Funkcjonalność urządzenia zwiększają liczne złącza, w tym cztery wejścia i jedno wyjście HDMI, wszystkie zgodne z HDCP2.2, a także cyfrowy port USB na przednim panelu, który umożliwia podłączenie zewnętrznych źródeł dźwięku, jak pamięci USB.

 

Wysoka jakość obrazu to tylko jeden z atutów, urządzenie jest w pełnni kompatybilne z formatami HD Audio, wliczając Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się wielokanałowym brzmieniem, tak jakby siedzieli w sali kinowej. Fanów muzyki, szczególnie tej odtwarzanej z urządzeń przenośnych, ucieszy obecność Bluetooth. Moduł łączności bezprzewodowej ułatwia bezprzewodowy dostęp do bogatej biblioteki nagrań, a w połączeniu z układem Compressed Music Enhancer zoptymalizowanym pod kątem Bluetooth gwarantuje najwyższą możliwą jakość dźwięku bezprzewodowego.

 

Model MusicCast RX-V481 wynosi amplitunery AV na nowy pułap funkcjonalności i wprowadza użytkownika do świata rozwiązań sieciowych. Na czoło wysuwa się system MusicCast, który łącząc wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast pozwala stworzyć niezwykle wszechstronny system bezprzewodowego nagłośnienia wielostrefowego (multi-room). Cały system można w dowolnym momencie rozbudować i swobodnie przesyłać muzykę pomiędzy wszystkimi urządzeniami z rodziny MusicCast. Funkcjonalność amplitunera i systemu MusicCast zwiększa łączność bezprzewodowa - oprócz łączności Bluetooth urządzenia obsługują także Wi-Fi, Wireless Direct i AirPlay. Ponadto amplituner zapewnia dostęp do funkcji sieciowych, takich jak radio internetowe, serwisy muzyczne online, np. Spotify, a także do całej domowej biblioteki muzycznej udostępnionej w domowej sieci. Atutem amplitunera z rodziny MusicCast jest również obsługa plików muzycznych wysokiej rozdzielczości - DSD 2,8 MHz/5,6 MHz, FLAC/WAV/AIFF 192 kHz/24 bity i Apple Lossless 96 kHz/24 bity.

 

Nowością jest regulacja Dialogue Level Adjustment, która dotychczas stosowana była w bardziej zaawansowanych amplitunerach AV. Pozwala ona zachować równowagę pomiędzy dźwiękiem efektów przestrzennych a dialogami i wokalami. Użytkownicy zyskują ponadto dostęp do funkcji Dialogue Lift, która sprawia, że dźwięk dialogów wydobywa się z centralnej części ekranu, dzięki czemu odtwarzana ścieżka brzmi bardziej naturalnie i gwarantuje maksymalną spójność z odtwarzanym obrazem. Całość dopełnia niezwykle ceniony układ YPAO, który umożliwia automatyczne skonfigurowanie parametrów systemu audio tak, aby zapewnić najlepsze możliwe efekty dźwiękowe w pomieszczeniu odsłuchowym.

 

Bogactwo funkcji idzie w parze z łatwością obsługi. Nowością jest kolorowe menu ekranowe (OSD), które oprócz znanej już prostoty obsługi i czytelności umożliwia również wyświetlanie okładek albumów muzycznych. Ponadto amplituner wyposażony jest w wyjście głośnikowe Strefa B, które umożliwia przesłanie stereofonicznego sygnału audio do drugiego pomieszczenia.

 

Urządzenie dostępne będzie w ofercie w najbliższych dniach w dwóch wersjach:

- amplituner Yamaha RX-V481 - http://q21.pl/yamaha-rx-v481.html

- amplituner Yamaha RX-V481D (wersja z tunerem DAB) - http://q21.pl/yamaha-rx-v481d.html

 

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

post-25064-0-08523300-1459780174_thumb.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.