Jump to content

Yamaha RX-Vx79 w salonie Q21

Q21
 Share


Nowe amplitunery wielokanałowe Yamaha serii x79 w salonie Q21

 

Salon Q21, autoryzowany dealer produktów marki Yamaha, wprowadza do sprzedaży pełną gamę najnowszych amplitunerów wielokanałowych serii x79. Po modelach podstawowych RX-V379 i RX-V479 przyszedł czas na bardziej zaawansowane konstrukcje RX-V579, RX-V679 oraz RX-V779.

 

Yamaha RX-V579 to pierwszy z 7.2-kanałowych amplitunerów najnowszej serii. Konstrukcja przekonuje bogatym wyposażeniem i łatwością obsługi, a dzięki wbudowaniu dodatkowych końcówek mocy zapewnia jeszcze lepsze wrażenia przestrzenne i umożliwia nagłośnienie dodatkowego pomieszczenia (strefa B). RX-V579 wyposażony jest w interfejs Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay i Wireless Direct, co pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki ze smartfonów i innych urządzeń przenośnych i zapewnia dostęp do nagrań udostępnionych w domowej sieci, radia internetowego oraz internetowych serwisów muzycznych. Ponadto najnowszy model Yamahy kompatybilny jest z plikami wysokiej rozdzielczości. Ukłonem w stronę miłośników kina domowego jest pełna zgodność z najnowszym formatem 4K 60p. Do połączenia ze źródłami obrazu wysokiej rozdzielczości amplituner wykorzystuje złącza HDMI obsługujące standard zabezpieczenia przed kopiowaniem HDCP 2.2 (1 wejście, 1 wyjście).

Oprócz gniazd HDMI amplituner wykorzystuje także złącze USB (na przednim panelu), do którego można podłączyć pamięć USB oraz iPoda lub iPhona. Obsługę urządzenia i całego systemu AV ułatwiają liczne praktyczne funkcje. Virtual Surround Back Speaker umożliwia odtwarzanie materiału 7.1 poprzez 5-kanałowy zestaw. Bardzo dobrze znany i niezwykle skuteczny system YPAO automatycznie konfiguruje system nagłośnieniowy pod kątem uzyskania najlepszego dźwięku. Sterowanie całym zestawem ułatwiają natomiast aplikacja AV Controller oraz wielojęzyczne menu ekranowe.

 

Yamaha RX-V679 jest jednym z najbardziej zaawansowanych amplitunerów AV z najnowszej serii RX-V79, który oferuje dodatkowe udogodnienia w porównaniu z mniej rozbudowanymi modelami. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest pełna obsługa sygnału 4K (4K60p 4:4:4) oraz skalowanie materiałów wideo o niższej rozdzielczości do parametrów 4K Ultra HD. Dzięki temu, mimo niewielkiej dostępności filmów w rozdzielczości 4K, już teraz można cieszyć się jakością obrazu przewyższającą to, co oferuje standard HD. Wygodę użytkowania zwiększają wejście HDMI znajdujące się na przednim panelu oraz aż trzy wejścia HDMI kompatybilne z HDCP 2.2. Amplituner RX-V679 jest również pierwszą konstrukcją z najnowszej serii, która dzięki dodatkowym wyjściom RCA w pełni obsługuje drugą strefę (Strefa 2).

Funkcjonalność modelu RX-V679 zwiększają liczne dodatkowe rozwiązania techniczne. Doskonale znany układ YPAO został wzbogacony o kontrolę dźwięku odbitego (YPAO R.S.C.), a ponadto na pokładzie urządzenia znalazła się funkcja YPAO Volume, która zapewnia wysoką jakość dźwięku nawet podczas cichego odsłuchu. Stosowany we wszystkich amplitunerach AV RX-V79 układ Virtual Cinema Front przystosowany został do obsługi dźwięku 7.1, a komfort oglądania filmów zwiększają Dialogue Lift i Dialogue Level Adjustment. Pierwsza z funkcji pozwala podwyższać lub obniżać dźwięk dialogów tak, aby wydobywały się z centrum ekranu. Drugie z rozwiązań uwydatnia dźwięk ludzkiego głosu, co ułatwia zrozumienie dialogów i komentarzy, nawet podczas dynamicznych filmowych akcji.

 

7.2-kanałowy, sieciowy amplituner AV Yamaha RX-V779 jest flagową konstrukcją z nowej serii RX-V79. W tym najbardziej zaawansowanym modelu projektanci połączyli wszystko to, co dla wymagających fanów kina domowego jest najważniejsze – najwyższą jakość dźwięku i obrazu, bogactwo funkcji, w tym łączność bezprzewodową, a także eleganckie wzornictwo. Potwierdzeniem audiofilskich aspiracji modelu jest wbudowane wejście Phono, które umożliwia podłączenie do amplitunera gramofonu. Do całego bogactwa funkcji, które znamy już z mniej zaawansowanych modeli, RX-V779 dodaje jeszcze wyższą moc, sięgającą aż 160 W/kanał, a także jeszcze bardziej rozbudowaną wersję układu YPAO R.S.C. W swoim najbardziej rozbudowanym wydaniu elektronika analizująca akustykę pokoju odsłuchowego bierze pod uwagę również wyniki pomiaru kąta odbicia dźwięku. Ponadto RX-V779 jako jedyna konstrukcja z najnowszej serii RX-V79 może pochwalić się dwoma wyjściami HDMI, z których każde kompatybilne jest z HDCP 2.2.

 

Pierwsza dostawa najnowszych amplitunerów Yamaha planowana jest na 22 lipca 2015, salon Q21 zapewnia pełną dostępność urządzeń. Już teraz zapraszamy na zakup jednego z najnowszych amplitunerów w przedsprzedaży z atrakcyjnym prezentem w postaci dobrego kabla HDMI lub innych akcesoriów z oferty salonu - szczegóły u doradców.

 

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

post-25064-0-30380000-1436454334_thumb.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.