Jump to content

Dali 102

Typ sprzętu: Kolumny Podstawkowe
Producent: Dali
Model: 102
Ocena ogólna: (3.5/5 na podstawie 2 opinii)
Autor: Julo102
Data dodania: 05 luty 2012
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy ładne wysokie tony . wrażenie niskiego basu , muzykalne , zgrabne . ...spore brzmienie ...!!!
Minusy odrobinę jakby brakowało środka , może nieco brak szczegółów na wzmacniaczach bez regulacji...czasem nieco niesprecyzowany bas / reflex/ ..może brak drugiego gniazda ?
Twoja opinia

ładnie się prezentują czarny welur na froncie , bardzo ładne głośniki , szczególnie dolny - wersja z siateczką przez którą widać cewkę ..taka ekskluzywność projektu . bardzo dobre głośniki , naprawde mają ogromny potencjał , nieco gorzej zaprojektowana zwrotnica z prostymi przewodami / na pewno do wymiany na lepsze /....Dzwięk z kolumn jest bardzo muzyczny , zaskakuje szczegółowością na górze i dużą ilością basu , śrdnica jakby nieco schowana ; ukazuje możliwości po pewnym czasie odsłuchu / kwestia przyzwyczajenia do tej prezentacji w stosunku do konstrukcji emanujących średnicą /. Odsłuch na AA Puccini SE, wykazał nieco przygaszony charakter kolumn , nie za bogaty w stosunku do barwnych możliwości wzmacniacza / z Celestion 100 ; było znacznie lepiej / ...Natomiast z Aeron A4 / który ma regulowaną barwę tonu nawet środka ! / kolumny ożyły barwami i soczystością wysokich - szczegółowośc , piękno , pląsanie ..słodycz ...bardzo bajkowo / choć w okolicach realizmu perkusyjnych przezszkadzajek , miotełek i cyknięć / . Podpięcie końcówki A Cambige A100 , dodało prawdziwości , mięsa , realizmu , dzwięk nasycił się średnicą , dolną podbudową , lokalizacją , przestrzenią ....Pewna płyta testowa / trudna dla innych / , pokazała takie oblicze , jakby system domowy był ukończony .../ może to chwilowe wrażenie ...ale było miło / Oczywiście to nie do końca była zasługa tych kolumn , ale stać je na bardzo wiele ...Gdzieś wyczytałem że obok 505 -tek , to ostatnie kolumny Dali z najlepszego okresu firmy , i choć może już nie są najnowsze i najlepsze , to przy odpowiednim zestawie , mogą naprawdę zaskoczyć . Wiele urządzeń określa się jako " Legendarne " , kto wie , może właśnie do tych monitorów ...pasuje to określenie ?

...Na pewno mają to "coś " - w sobie !

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? komis hi fi
Ile zapłaciłeś/aś? 500
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? polecenie i ciekawość
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? ...
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt jak wyżej ...

ocena w stosunku ; możliwości do ceny

Autor: proplayer
Data dodania: 07 październik 2010
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Wyrównane pasmo, łatwe do wysterowania, bardzo spójne brzmienie, nie męczą-można słuchać całymi dniami.
Minusy brzmienie zbyt przygaszone, aczkolwiek absolutnie nie zmulone.
Twoja opinia

W brzmieniu tych kolumn zabrakło mi kolorytu, wyrazistości. Słychać było, że grają bezpiecznie i zatrzymują wiele informacji oraz łagodnie traktują skraje pasm. Nie można im zarzucić aby muliły, grały dość przejrzyście i szybko. Gitara elektryczna była rysowana cienkimi liniami, zabrzmiała zbyt szczupło. Zróżnicowanie blach dosyć kiepskie. Bas dobrze zszyty z resztą pasma-przeciętnie głęboki, trochę pusty. Niezła przestrzenność i muzykalność dźwięku oraz niemęczący charakter przy jednoczesnej łatwości wysterowania przez przeciętny wzmak to główne atuty. W kolumnach siedzą głośniki vifa, więc pewna klasa dźwięku zapewniona. Do pełni szczęścia zabrakło większego kolorytu na górze i potężniejszego oraz dynamicznego otwarcia dźwięku. Solidna budżetówka bez wyraźnych niedociągnięć, ale jednocześnie bez blasku.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? .
Ile zapłaciłeś/aś? .
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? .
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? .
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt .
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.