Skocz do zawartości

Denon DCD-595

Typ sprzętu: Odtwarzacze CD

Producent: Denon

Model: DCD-595


Umiarkowany

(3/5)


(3/5 na podstawie 1 opinii)

sprzet
Molibden

Data dodania: 25 wrzesień 2007

Molibden

Data dodania: 25 wrzesień 2007

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Bezpośredni dostęp do utworów, funkcjonalny wyświetlacz z możliwością wygaszenia, ładna obudowa i wygodny panel przedni, wyjście słuchawkowe. Czyta CD-R, radzi sobie z porysowanymi płytami, dość szybka mechanika, oparta o laser KSS-240A. Duże możliwości poprawy dźwięku - podatny na tuning. Metalowy panel przedni i obudowa (blacha). Dobry dostęp do podzespołów.
  • Głośna praca napędu - szuflady, podczas zmiany ścieżki, przy zatrzymaniu. Wrażliwy na uderzenia i wstrząsy. Brak regulacji poziomu na wyjściu słuchawkowym. Brak wyjścia cyfrowego. Zbyt oszczędna konstrukcja. Kiepskie elementy w części audio.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Ile zapłaciłeś/aś?: 52 zł z przesyłką za uszkodzony (ale ja naprawiłem :P)

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Lubię w nich grzebać. Dużo możliwości tuningu.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Denon DCD-610, Harman/Kardon HD 750

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: System aktywny DIY Aktivator®

Opinia:

Niski budrzetowy model. Widać w środku oszczędności. Dużo miejsca na tuning i modyfikacje. W środku mały transformator, zasilacz oparty na układ M5290 + tranzytory mocy. W częsci transportowej CXA13172 i CXD2500BQ. Czyli nieźle!

Zamiast kwarcu w zegarze jest ceramiczny oscylator Murata. Też do wymiany.

Filtr cyfrowy NPC SM5841D - wporządku. DACe: 2x BB PCM61P-L. 18-bitowe, ale z odpadowej selekcji. Czyli syf i taniocha. To słychać. Masa źle prowadzona. Bardzo zakłócona. Brak osobnych wzmacniaczy operacyjnych w filtrze LPF - wszytko robione na wewnętrznych opampach tych DACów - konwersja I/W, filtracja i bufor. DAC obciażony pojemnością 5.6nF - za dużo, bez sensu, to tnie tuż powyżej 20kHz. Kondenstatory sprzęgające - na wyjściu, na wejściu wzm. słuchawkowego i na jego wyjściu - po co? Wyjście nie zawiera składowej DC. Dodatkowo wszędzie te ceramiki.

Ale jakoś gra. Nie najgorzej. Co prawda słychać pewne zapiaszczenie (to przez ten DAC) i jakieś wyostrzenia, świsty, ale cóż - płyty i tak są w większości źle nagrane, to mała strata. Za to na dobrych - dźwięk dość satysfakcjonujący, ale specjalnie się nie wsłuchiwałem, przystąpiłem do tuningu który zrobił z niego znośne źródło. Pojawił się wyraźniejszy detal, pogłos, aura wokół instrumentów. Bas chyba niezbyt mocny, ale wystraczający, raczej w normie, nie muli. Sprzęt w sam raz dla DIY - tuningowca i na pierwszy odtwarzacz lub dla mało wymagającej osoby.

Wymienione wady nie są dokuczliwe, a ogólnie nie jest aż tak źle. Do wymiany lub wstawienia ok. 50 elementow na początek.





Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.