Skocz do zawartości

Harman Kardon PM655VXI

Typ sprzętu: Wzmacniacze Stereo

Producent: Harman Kardon

Model: PM655VXI


Dobry

(4/5)


(4/5 na podstawie 6 opinii)

sprzet
Toszecki

Data dodania: 03 grudzień 2013

Toszecki

Data dodania: 03 grudzień 2013

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Przyjemny, przejrzysty dźwięk, który nie męczy. Duża moc i bardzo dobra końcówka mocy.
  • W tej cenie nie widzę. Może, że za mało "mięsa", ale to raczej kwestia marnego źródła. Przedwzmacniacz mógłby być lepszy, ale i tak go nie używam.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: od 1 miesiąca do roku

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: opinie na internetach, forum audiostereo ;)
firma z USA - a więc nie angielska (mulenie) i japońska (dynamika, ale słabe wypełnienie)

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Denon PMA-860, NAD 355BEE, Sanyo ya220,Denon PMA-510 (model z początku lat 80tych) i kilka innych dziwnych rzeczy

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: kolumny Grundig 850a prof, Grundig 650b, DAC Hifimediy

Opinia:

Słucham przez DAC wpięty bezpośrednio do końcówki mocy (z pominięciem średniego preampa). Dźwięk daje radę, dobra dynamika, przyjemny bas i niemęcząca góra. W tej cenie lepiej raczej nie będzie, a przerzuciłem trochę sprzętu w granicach 300-500zł. Wzmacniacz wygrywa dzięki naturalności i neutralności brzmienia. Scena w porządku (zwłaszcza w porównaniu z Denonami). Nawet jeśli słuchamy cicho, basu nie brakuje. Mimo prawie 30lat wciąż daje radę i zjada na śniadanie nowe wzmacniacze w cenie do 2000zł. Po prostu dobrze zaprojektowany klocek.

Jeżeli miałbym się czegoś czepiać, to może wypełnienia dźwięku - nie jest tak, jakbym oczekiwał, ale też źródło niespecjalne (do słuchania z CD nie wrócę - zrobiłem się zbyt wygodny). Maleńkie guziczki trzeba czasem przeczyścić, nie robią wrażenia, jakby mogły dobrze przewodzić sygnał. Ale wzmak brzmi dobrze, więc najwyraźniej jednak mogą.

Reasumując: w tej cenie nic tylko brać i się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jest to dość wiekowy sprzęt, więc trzeba uważać i nie kupować pierwszego dostępnego drapaka od handlarza.


mdi

Data dodania: 03 marzec 2011

mdi

Data dodania: 03 marzec 2011

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • -świetna kontrola bassu i sopranu -moc -scena -brzmienie -bass++ -naturalność
  • -wiek -słaba jakość dźwięku -przyciemniony wysoki ton -pokrętła wątpliwej jakości -słychać ciche syczenie w głośnikach

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: został mi polecony

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Denon pma-260/560

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: tuner dual i pc

Opinia:

Na harmana przesiadłem się z denona pma-260 czego żałowałem, gdyż zależało mi na jakości i czystości dźwięku, nie słyszałem wyraźnej różnicy między flac'kiem a mp3, ma już swoje lata być może dlatego. Scena tego wzmacniacza bardzo wyraźna, barwa miła dla uszu. Wysoki ton lekko przyciemniony do jasnych kolumn może być idealny.


Alix

Data dodania: 24 luty 2008

Alix

Data dodania: 24 luty 2008

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • - neutralność - zapas mocy - możliwości połączeniowe - szczególnie na swój wiek, praca z 4 i 8 ohm - w razie konieczności wielkie możliwości ratowania lub dostosowania dźwięku na różne sposoby (barwa i to przy różnych częstotliwościach odcięcia, loudness, subsonic, high cut, etc) - genialna końcówka mocy
  • - wiele egzemplarzy niestety swoje przeżyło, czasem np. napędzały dyskoteki... - przedwzmacniacz nieco nie przystaje jakością za genialną końcówką mocy - średnica mogłaby być nieco cieplejsza a dźwięk momentami łagoodniejszy... ale to już osobiste preferencje

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Giełda elektroniczna

Ile zapłaciłeś/aś?: 300pln + 140 remoncik

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Wpadł mi w ucho już po kilku taktach wśród wielu innych... Za takie grosze nawet się nie zastanawiałem.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Technics SU-A900MK2, Onkyo TS-DX595, Sony z serii ES, Yamaha 596 - jak pisali koledzy - deklasuje powyższe po kilku pierwszych tonach...

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Był z B&W 604 S3, obecnie z Jamo E770 z kablami Black Rhodium AST75, interkonekty Prolink Exclusive; źródło to albo Marantz CD-40 albo komp z Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi zmodowanym na AD8066.

Opinia:

Poszedłem sobie na giełdę pooglądać różne rzeczy, bez konkretnego celu, przybył jakiś nowy gość ze sprzętem - podszedłem posłuchać - i po 3 utworach bylem już w drodze do bankomatu. To tak na początek opinii. Po prostu wyróżniająca jakość dźwięku, zapas mocy, solidność wykonania (zasilacz, waga!) przy możliwościach połączeniowych pomimo wieku - niespotykane w takiej cenie. Po małym remoncie zakochałem się w nim bez reszty. Kupiłem drugiego identycznego do bi-ampingu (ale nic nie zyskałem tym ;P), Kupiłem też mocniejszego 665Vxi ale niestety jest po przejściach i wymaga większego remontu, więc na razie gram na tym - wystarcza z nawiązką.

 

Dobra, stara szkoła brzmienia, neutralność, nie brakuje mu energii do wykopu, dużo zależy od tego z czym gra - vide opinie niżej.

 

Powiem jako ciekawostkę - szukałem czegoś do kina i wziąłem go do odsłuchania jako wzór - po wielu poszukiwaniach ograniczyłem mój wybór do Rotela lub Marantza dla moich B&W i to nawet za sumę szaloną dla mnie 5000 - na kredyt... Marantz niby grał nieco kulturalniej i nawet kusząco, ale jak to Marantz - w niższych rejestrach pustka; Rotel - niby najlepiej grający z B&W, jeden koncern, etc - gość miał tylko takiego za 14000 i mimo że nawet nie chciałem go podłączać (horrendalna cena), to jednak zrobiliśmy to... i mój H/K w sumie za 440zł zagrał nie tylko nie gorzej, ale już np. w metalu ze znacznie żywiej!!! Potem zrobiliśmy jeszcze jeden test - podłączyliśmy tego Harmana jako końcówkę mocy do przedwzmacniacza tego Rotela - i to dopiero niesamowicie zagrało - sprzedawca chodził "ze szczęką do podłogi" bo taki staroć za paręset złotych zdeklasował końcówkę hi-endowego Rotela. Wiem, że dla niektórych to brzmi jak totalna herezja, ale naprawdę, tak to wypadło...

 

P.S. Nowe Harmany już tak nie grają. Nawet te stereo. Przynajmniej nie te, których słuchałem.


Deep snow

Data dodania: 17 lipiec 2005

Deep snow

Data dodania: 17 lipiec 2005

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • neutralność dźwięku, uniwersalność. Możliwość pracy jako przedwzmacniacz lub końcówka mocy, oraz rozbudowane wyjście gramofonowe.
  • wiek, średnia wydajność prądowa, czasem mało zdecydowania i mięska.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: amerykański dźwięk przypadł mi do gustu

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Technicsy ( SU810), Yamaszki, deklasacja

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Cd Cambridge Audio D500SE, gramofon Dual 704 (Shure), kable głośnikowe Flat Hight Definition, kolumny DIV 2,5 drożny zestaw na głośnikach Vify i Tesli.

Opinia:

posiadam wersję PM 655, anie vxi. Różnią się tym, że vxi ma rozbudowaną sekcję Video. Mój Harman jest czarny i chyba lepiej wygląda niż w kolorze srebrnym. Co do dźwięku, to jak na cenę ok. 500PLN to jest całkiem nieźle. Jest neutralny, w zależności co mu podepniemy ( żródło, kolumny) potrafi zabrzmieć inaczej. Jednak wyczuwam u niego pewne cechy charakterystyczne, tj. wyeksponowana średnica i wysokie tony ( przy pewnych konfiguracjach sprzętowych może brzmieć sucho), bas twardy, ale trochę płaski. W moim systemie z Cambridge D 500SE Harman często brzmi płasko i mało basu. Jednak to CA też robi swoje, szczególnie, że mam fatalne konekty. Po wpięciu amerykańskich łączówek ( nie znam firmy) nagle pojawił się bas. Nagle też znikła ostrość i szorstkość w górze pasma. pojawiła się za to przestrzeń. Z kolei przy innych kabelkach ( samoróby) bas stał się jeszcze lepszy, ładna przestrzeń, ale dźwięk za bardzo zamulony. Tak więc ważne jest też dobranie odpowiednich komponentów do tego wzmaka. Kontrola basu i przestrzeń to jego mocne strony. Wokale brzmią na prawdę ciekawie. Ineresujące jest to, że harman zachowuje się tak jak niektóre klocki z wyższej półki, tzn. kiedy np. nie ma basu na płycie, czy akurat trafiliśmy na taki utwór Harman nic nie upiększa, nie buczy niepotrzebnie basiskiem. Jednak kiedy trzeba potrafi zaskoczyć. Jego dźwięk jest rozdzielczy.Z dużymi kolumnami, takimi jak moje gra chyba lepiej niż z monitorami. Dźwięk jest pełniejszy. Harman grał z małymi KEFami, dwudrożna konstrukcja wolnostojąca z głośniczkiem 13cm, rezultat: mało basu, bardzo średnie brzmienie. Lepiej z KEFami zagrała tunningowana Diora 704. Konfiguracja PM 655 z Celestonami F3 to już inna bajka. konstrukcje oparte na 3 głośnikach chyba mu się podobają. Czyściutka średnica, przestrzeń i bas który poruszył moją szybą w pokoju. P.S. Celestony mają tylko 2 13centymetrowe głośniczki. Myśle, co może być powodem, że Harman raz gra tak , raz inaczej. Na pewno różne kolumny, ale wzmak ma już dobrze ponad 10 lat i może warto zajrzeć do środka, przeczyścić, a może i wymienić kondesatory zasilające? Jeżeli chodzi o współpracę z gramofonem to przydaje się możliwość regulacji brzmienia za pomocą wielu funkcji. Jednak nie wiem czy to mój Dual, czy Harman, ale z dźwięku robi się mała papka i nie ma już tej rozdzielczości. Bas nie ma już tej kontroli. Ogólnie jednak polecam ten wzmacniacz, bo do 500PLN to jest całkiem dobrze. Parametry też są dobre 2x90W to bardzo dużo. Ewentualnie w tej cenie może jakiś używany NAD?



(Konto usunięte) Gość

Data dodania: 28 luty 2004


(Konto usunięte) Gość

Data dodania: 28 luty 2004

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • znakomity, nienatretny szczegółowością dźwięk. Jest to jeden z takich wzmacniaczy, który nie dodaje nic od siebie.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: od znajomego

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Denony, Yamahy... bez sensu. Deklasacja

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: CD Micromega stage 5, Kolumny IQ, gramofon DUAL, ortofon MB10 i 20

Opinia:

Swietny sprzet. Spokojny design. Bez bajerow. Kupilem to podbnie jak kolega wyżej - okazyjnie. Dawno temu. U mnie pracuje z kolumnami IQ. Nie zamienie na nic innego. Rzadko zdarza sie, zebym uzywal regulacji barwy.. Klawisz "tone defeat" jest wcisniety na stale. Niesamowite w tym wzmacniaczu jest to, ze kiedy slucha sie cicho - bas pomyka przy podlodze, delikatnie i nienatretnie. Jedyny jego feler jest taki, ze popsuly sie ze starosci przelaczniki zrodel. Trzeszcza. Serwis (AUTORYZOWANY), z ktorym mialem do czynienia trzymal sprzet ponad pol roku i nie usunal usterki. Przy okazji... pomocy, jesli ktos umie to naprawic albo wie gdzie sie z problemem udac. [email protected], 608605629


Były użytkownik

Data dodania: 07 luty 2004

Były użytkownik

Data dodania: 07 luty 2004

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Jak to wszystkie prodkuty "panów": Sidney'a Harmana oraz Bernard'a Kardona wyrożniaja sie stylem wykończenia oraz mocą, ktora podawana jest w prawdziwych danych a nie jak to inni znani producenci zawyzaja i to znacznie.
  • No, jedynym chyba jest jego wiek :) jednak....

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Od znajomego

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Za wygląd, rzadkość, i nie tuzinkowość oraz dla marki bo ja uwielbiam i na nic innego nie zamienei.Również za rzetelność producenta w stosowanych komponentach i chociażby w podawaniu prawdziwych danych.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Sanyo,HK avr 51,Sony,Techinics - podaje marki bo modeli nie pamietam.

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Voyagery 350

Opinia:

Co tu dużo pisać, świetny wzmacniacz o mocy 2x 90 W.Taka moc może już dostarczyć koksu kolumnom a w moim przypadku są nimi Voyagery 350'tki.

Jeśli ktoś wam mówi, że jego kolumny łupia po przekręceniu "gały" na full we wzmacniaczu 2x300 to albo nie ma pojęcia a sprzęcie Audio bądź posiada wzmacniacz 2x15 W a prducent podaje 600 W w monobloku (co jest częstym przypadkiem), bądź co jest raczej nie spotykane wzmacniacz taki jest podczepiony pod ..kilka tysięcy W. Taka dywersja (dziadzia ze statystyki pozdr.) ma na celu uświadomienia przyszlym nabywcom oraz niektorym posiadaczom, że jesli Harman podaje 2x 90 bądź 5x 60 to jest to absolutna prawda a podukty konkurencji maja podobne moce przy zawyżonych informacjach podawanych przez ich producenta. Sorry, ale te 5x 170 W yamaszkach to lekka kpina bo maja mniej wiecej ok 5x 45-55.(czasopisma o tematyce audio).Dotyczy to kilku modeli.Ok juz wracam do wzm.

Cóz wzmacniacz ma wiele funkcji jednak nie sa one przeze mnie używane.W kolorze czarnym prezentuje się znakomicie, w srenym raczej wygląda bardzo....starooo .Polecam bo to niezly sprzęcik.Osobiście będe niedlugo wymienial calość oczywiście na sprzęt Harmana (tylko i wyłącznie, na Hk 3370 lub 3470 lub Hk 670 bądź coś AV np AvR 3550 ale to raczej nie wypali bo mnie tylko stereo kręci niektórzy będą wiedzieli czemu.

Mój wzm. kupilem bardzo okazyjnie bo sprzedajacy za bardzo nie mial pojecia o tej firmie :) Do 600 zł można dać powyżej nie wiem.




Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.