Jump to content

Teac A-BX10 mkII

Typ sprzętu: Wzmacniacze Stereo
Producent: Teac
Model: A-BX10 mkII
Ocena ogólna: (5/5 na podstawie 1 opinii)
Autor: marantz_boy
Data dodania: 13 październik 2021
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Spora moc i wydajność prądowa, dzięki czemu można go łączyć praktycznie z dowolnymi głośnikami 8/4 ohm. Czysty, neutralny, mocny i lekko ocieplony dźwięk, fantastyczna scena, stereofonia i lokalizacja. Solidna budowa i płynnie pracujące przełączniki, pilot w zestawie. Wejścia XLR przez co mogę go tak łączyć z moim DAC,
Minusy Nie ma wejścia i wzmacniacza słuchawkowego. Innych nie widzę.
Twoja opinia Rzadki i niedoceniany wzmacniacz, praktycznie brak o nim jakichkolwiek opinii i recenzji w sieci. Jako nowy ok. 1995 roku kosztował ok 7000 tys ówczesnych złotych. Był zbyt drogi dla przeciętnego użytkownika budżetowego sprzętu audio, a dla rasowego audiofila nieprestiżowy, bo to TEAC (a fee..) Tymczasem sprzęt ten został wyprodukowany i zaprojektowany przez firmę THULE w Danii na zlecenie firmy Teac. Ten topowy wzmak był próbą wejścia TEACa w ówczesny segment audiofilski. Projektantem wzmaka był Frederik Johansen, jeden z założycieli obecnej i cenionej firmy Gato Audio. Wewnątrz podobny do THULE IA150B. W środku ogromny toroid 500W, a obwody w topologii dual mono, w pełni zbalansowane, z wyjściami na RCA i XLR. Waga ok 12 kg. Oprócz ekskluzywnej, wręcz pancernej obudowy wyróżnia się też ponadprzeciętnym brzmieniem: niesamowicie czystym, mocnym i dynamicznym, wyrównanym tonalnie, delikatnie ocieplonym, z wysokiej rozdzielczości i przejrzystości. Bas nisko schodzący o znakomitej kontroli i fakturze. Średnica pełna i z mocnymi wybrzmieniami, nasycona i wibrująca powietrzem. Góra pasma raczej powściągliwa i dyskretna, ale rozdzielcza i stale obecna. Dzięki topologii dual mono szeroka i stabilna scena ze wspaniałą stereofonią i lokalizacją instrumentów. Moc 100W/8ohm, 160W/4ohm, 220W/4ohm w piku, dzięki czemu jest w stanie bez problemu napędzić praktycznie każdy głośnik do 200W, nawet 4-ohmowy o niskiej skuteczności. W zestawie pilot, z którego można dokonać delikatnej korekty bas/sopran w zakresie 2 db.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Aukcja internetowa
Ile zapłaciłeś/aś? 1800
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Ciekawość i opinie w necie
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Z niczym
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Dac: Abrahamsen DAC V6.0, Kolumny: Avance Omega 505, Tannoy M1, B&W 686, Głosnikowe: Kimber PR4, IC: Supra Dual RCA, XLR MOGAMI 2549.
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.