Jump to content

Arcam alpha 1

Typ sprzętu: Wzmacniacze Stereo
Producent: Arcam
Model: alpha 1
Ocena ogólna: (4.5/5 na podstawie 2 opinii)
Autor: marantz_boy
Data dodania: 13 październik 2021
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Brzmienie, stosunek ceny do jakości, wymienny kabel zasilający.
Minusy Plastikowy wygląd, zatłoczony przedni panel, przeciętne brzmienie na słuchawkach, zaciski głośnikowe nie akceptujące bananów, które u mnie zostały wymienione. Czasem zatrzeszczy potencjometr głośności, taki urok 23-letniego sprzętu :)
Twoja opinia Dopiero po 6 latach czuję się kompetentny aby napisać tę recenzję. Oczywiście oceniam go w stosunku do sprzętów w jego przedziale cenowym. Wzmacniacz niepozorny z wyglądu, mały, taki trochę plastikowy. Ale jego głównym atutem nie jest wygląd a brzmienie. Zasilanie to toroid 300W, a moc jaką oddaje to 35W/8 ohm i 65W/4ohm, ale są to bardzo konkretne, wydajne waty. Mocny i nisko schodzący bas, nasycona przestrzenna średnica i detaliczna góra. Pasma są sklejone co daje płynne muzykalne brzmienie. Najlepiej nadaje się do rocka, jazzu i akustyki, jak za tę cenę fantastycznie prezentuje wokale. Ogólnie brzmienie podobne do starego Musical Fidelity B1, z tym że B1 jest nieco bardziej detaliczny na średnicy i górze, a Arcam ma ciut mocniejszy i niżej schodzący bas. Zagra dobrze praktycznie z każdymi kolumnami 4/8 ohm, oczywiście do pewnej mocy :) U mnie z powodzeniem napędza podstawkowe monitory Tannoy M1, ciężkie do prawidłowego napędzenia małe monitorki B&W 686 oraz duże podłogowe Avance Omega 505, z którymi brzmieniowo chyba zgrywa się najlepiej. Dobrze się też zgaduje z podłogowymi Tannoy M3. Ogólnie polecam :)
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Aukcja internetowa
Ile zapłaciłeś/aś? 450
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Brzmienie ;)
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Marantz PM66KI, Harman Kardon HK620, Teac AX-3000
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt DAC: Abrahamsen V6.0, kolumny: Avance Omega 505, Tannoy M1, B&W 606, głośnikowe: Kimber PR4, IC: Supra Dual RCA

Autor: dida83
Data dodania: 11 wrzesień 2011
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy możliwość podłączenia kabla sieciowego.dzwięk i jeszcze raz dzwięk!
Minusy brak pilota,zbyt blisko siebie gniazda kolumn,nieprzyjmujące bananów.czasem problemy z potencjometrami i włącznikami lubią przerywać.
Twoja opinia

arcam alpha one.nadszedł dzień oceny tego wzmacniacza:kupiłem go w 2011 za 500zł i w tym dziale cenowym chce go ocenic.testowany był na kolumnach jbles30 do których dopasowywałem jakieś 7 wzmacniaczy i tylko arcam się sprawdził.jego największa zaleta to czysta średnica,wręcz odczuwalna na twarzy,delikatne wysokie tony i ogromnie niski bas.świetnie słyszalne wokale.wzmacniacz ma tylko 2x30w a trafo bardzo mocne 400w dzięki temu jest barrrdzzzooo dynamiczny.świetnie spisał się przy jazzie i rocku.radził sobie z kawałkami w których dużo się działo.bardzo muzykalny,lecz trzeba uważać na przełącznik źródła który lubi przerywać.wymiana na nowy około 150zł.czasem da się je zrehabilitować.był to najlepszy jakościowo wzmacniacz jaki grał u mnie w domu w kwocie do 800zł.niestety zbyt słaby,dlatego został wymieniony.jest to wzmacniacz opisany i bardzo wysoko oceniony a gazecie audio.można go śmiało kupić w ciemno(uprzednio sprawdzić czy jest sprawny technicznie)

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? sprowadzony z angli ,ocena 9na 10
Ile zapłaciłeś/aś? 500zł
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? dobrze oceniony w gazetach audio.polecony model przez znajomych
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? cambridge audio 540,640,jvc,aurex,dual,i takie tam podobne
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt cd za około 400zł zmieniające się i kolumny jbles30
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.