Skocz do zawartości

Arcam - Alpha 7

Typ sprzętu: Wzmacniacze Stereo

Producent: Arcam

Model: Alpha 7


80% Jakość/Cena 80% Ocena ogólna

Dobry

(4/5)


(4/5 na podstawie 2 opinii)

sprzet
piotkrak

Data dodania: 11 czerwiec 2010

piotkrak

Data dodania: 11 czerwiec 2010

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • małe gabaryty i czysty dźwięk
  • zaciski głośnikowe

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: od 1 miesiąca do roku

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: aukcje internet

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: dla sprawdzenia go w moim systemie

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: nie porównywałem kupiłem by się przekonać

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Kolumny podłogowe Monitor Audio S

Opinia:

Konkretnie to Arcam Alfa 7R (możliwość sterowania z pilota). Gra równo z bardziej wysuniętą górą, która jest wystarczająco detaliczna ale nie ostra, bas dość dynamiczny i potrafi uderzyć mocniej na odpowiednich nagraniach. Tony średnie (wokale, gitara, fortepian) brzmią dosyć naturalnie i przyjemnie. Arcama 7R poleciłbym bardziej dla kolumn o cieplejszej barwie żeby polepszyć wysokie tony, a zarazem szczegóły i przestrzeń stereo. Moc wzmacniacza jest wystarczająco duża by pobudzić większość kolumn do efektywnego grania. Moim zdaniem jest to jeden z lepszych wzmacniaczy w swojej kategorii cenowej, a dzisiaj można go kupić za niecałe 800zł.


Hiszpan

Data dodania: 19 sierpień 2005

Hiszpan

Data dodania: 19 sierpień 2005

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • - Audiofilskie aspiracje w reprodukcji dźwięku (w brzmieniu nie ma żadnego fekciarstwa) - Przydatne wyjście z przedwzmacniacza (m.in. umożliwia polecany przez producenta bi-amping przy dodatkowej końcówce mocy) - Bardzo przyzwoity jak na integrę moduł przedwzmacniacza gramofonowego - Podwójne terminale głośnikowe
  • - Nie przyjmuje bananów ani widełek - wymaga albo gołego kabla (otwory fi 4 mm w trzpieniach) albo wtyków Comcom (swoją drogą bardzo wygodnych i bezpiecznych) - Zbyt blisko siebie położone gniazda głośnikowe, również wejścia są zbyt blisko siebie (nie uniemożliwia to połączeń, jednak utrudnia ich dokonywanie) - Brak pilota, choć dla mnie nie ma to dużego znaczenia (istnieje wersja z pilotem i ma oznaczenie 7R)

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Elektryczna Pomarańcza – Warszawa (ul. Krasińskiego)

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Kiedy wybierałem wzmacniacz przy założonym budżecie niewiele przekraczającym dwa tysiące złotych, poszukiwałem naturalnego, zrównoważonego i dość detalicznego brzmienia. Wstępnie wybrałem pięć wzmacniaczy, które kilkakrotnie bezpośrednio porównywałem i Arcam Alpha 7 najlepiej spełnił moje oczekiwania.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Project 7 Musical Fidelity E1 NAD 320 Cambridge Audio A3i

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Kolumny: Spendor S1 (podłączone w bi-wiring'u)

Opinia:

Arcam Alpha 7 jest wzmacniaczem zintegrowanym. Ma 4 wejścia liniowe, pętlę magnetofonową i wejście niskopoziomowe do przedwzmacniacza gramofonowego MM. Posiada także wyjście z przedwzmacniacza i podwójne terminale głośnikowe (oprócz podwójnego zasilania zestawów głośnikowych, można je wykorzystać do podłączenia dodatkowej pary głośników załączanej przyciskiem 'SP2' na przednim panelu - nigdy nie miałem takiej potrzeby, ale bi-wiring stosowałem z powodzeniem). Można odłączyć układy korekcji barwy i równowagi między kanałami (przycisk 'direct'). Przewód zasilający jest odłączany, a układ zabezpieczający powoduje opóźnione załączanie.

 

Arcam Alpha 7 to dobry wzmacniacz, a w swojej cenie bardzo dobry. Słychać audiofilskie aspiracje - w oddawaniu przekazu jest po prostu prawdziwy i nigdy nie stara się zaimponować, jest wolny od efekciarstwa. Jest to wzmacniacz detaliczny, dość jasny ale bez przesady (może raczej przejrzysty, bo zdecydowanie nazwałbym go neutralnym), dynamiczny, o naturalnym brzmieniu.

 

Słuchałem na nim głównie Klasyki (przede wszystkim muzyka dawna) i Jazzu (raczej małe składy). Z takim repertuarem sprawdzał się znakomicie. Bardzo dobrze oddaje muzykę akustyczną, przy której charakter brzmienia instrumentów jest łatwo rozpoznawalny. Przestrzenne oddanie lokalizacji źródeł pozornych pozwala odebrać spójną, poukładaną scenę. W muzyce nie ma bałaganu ani nerwowości.

 

Jeśli chodzi o ostrzejszy jazz, atutem jest także szybkość i dynamika wzmacniacza. W bezpośrednim porównaniu moim zdaniem zdecydowanie lepiej oddawał dynamikę mocnego uderzenia od Cambridge Audio A3i, NAD 320 i Musical Fidelity E1. Ta cecha także sprawia że dobrze radzi sobie z rockiem. Jedynie muzyka symfoniczna wydaje się trochę przekraczać możliwości wzmacniacza i nieco się gubi, ale w tym przedziale cenowym nie słyszałem żadnego wzmacniacza, który by sobie dobrze radził z symfoniką.

 

Użytkowałem kilka lat Arcama Alpha 7, który w bi-wiring'u zasilał monitory Spendor S1, jako źródło wykorzystując Marantza CD 67SE. Po kilku latach zamieniłem go na znacznie droższą lampową integrę. Nie rozstałem się jednak z Arcamem, mimo iż nawet nie jest do niczego podłączony, bo szkoda mi go sprzedawać.

 

Arcam Alpha 7 prezentuje dźwięk z klasą.




Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.