Jump to content
Sign in to follow this  

Analogue Silver Interconnect

Linn Analogue Silver Interconnect

Typ sprzętu: kable sygnałowe (interkonekty)
Producent: Linn
Model: Analogue Silver Interconnect
Ocena ogólna: (na podstawie 3 opinii)
Opinia o Linn Analogue Silver Interconnect
Autor: broy
Data dodania: 23 październik 2004
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Same plusy i doskonała relacja ceny do jakości!
Minusy Brak
Twoja opinia

Kolejny niepozorny kabel połączeniowy Linna, tym razem materiałem przewodzącym sygnał jest srebro. Interkonekt jest z wyglądu ładniejszy i ciekawszy od tańszego brata; ma lepsze wtyki, nie sprawia wrażenia cienkiego sznurowadła, a do tego jest w weselszym kolorze - oczywiście - srebrnym.

Na szczęście dalej jest to kabel bardzo elastyczny i - co ważne - ma nadal długość standardową 1,2 metra, czyli wystarcza do podłączenia urządzeń bez niepotrzebnego napinania kabli i wyrywania wtyków RCA.

Zgodnie z polityką Linna, kable te dodawane są w komplecie do topowego odtwarzacza CD12 - myślę jednak, że ten drobny gift ze strony szacownej wytwórni w stosunku do ceny, jaką trzeba zapłacić za ten legendarny sprzęt, nie spowoduje zachwiania finansami firmy.

Dość żartów; wszak srebrny kabel to już nie przelewki. Po raz kolejny przekonałem się, że czasami nie warto płacić fortuny za kable znane o tajemniczej i wymyślnej konstrukcji - dowodem jest dokładny rysunek techniczny na stronie producenta wraz z podaniem z czego i jak kable są wykonane wraz z podaniem sugerowanej ceny detalicznej - a raczej należy spróbować rozwiązań z gruntu nieszablonowych.

Tak też dzieje się w przypadku tego kabelka. Odsłuchując ostatnio pół tuzina kabli srebrnych zawsze miałem nieodparte wrażenie, że grają bardzo dokładnie, ale sucho, powiedziałbym nawet, że mało muzykalnie. Szczególnie cecha ta uwidacznia się w przypadku odsłuchu przez dokładne i szczere do bólu Staxy - tutaj wiele renomowanych produktów Siltecha i innych specjalistów od srebra po prostu nie nadają się do słuchania muzyki. Powtarzam: muzyki, a nie sprawdzania czasu wybrzmienia ze stoperem w ręku. Podobnie z lampami: tutaj również nie zawsze nośne hasło: "lampa lubi srebro" się sprawdza.

W przypadku srebrnego Linna tych istotnych dla mnie minusów srebrzanek nie ma: nic denerwująco nie syczy, wokale są naturalne i przyjemne w słuchaniu, a kabel jest dokładny i jednocześnie muzykalny.

To ważna cecha, gdyż mając na głowie nauszniki Staxa, po kilku godzinach słuchania srebrnych kabli ostrych i dokładnych jak żyleta, mam wrażenie, że moja głowa składa się ze ściśle wykrojonych fragmentów.

Podobnie, jak w przypadku taniego kabla miedzianego, sprawdza się on doskonale w połączeniu z odtwarzaczem Linna. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić, czy w systemie z innym źródłem, te kable sprawdzą się równie dobrze, jak u mnie.

Jednocześnie chciałem podziękować firmie Auditus za sprawną i fachową obsługę klienta.

 

Bardzo dobry kabel!

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Auditus Linn
Ile zapłaciłeś/aś? Równowartość GBP 185, czyli 1150 zł.
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Po pozytywnych doświadczeniach z tanim kablem miedzianym zdecydowałem się na zakup srebrzanki. Dobra decyzja!
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Z wieloma drogimi i bardzo drogimi kablami srebrnymi RCA oraz XLR.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Ikemi, Spendor 2/3, Baltlab po modernizacji

Opinia o Linn Analogue Silver Interconnect
Autor: Zydelek
Data dodania: 10 listopad 2005
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy gra analogowo.
Minusy bas pogrubiony, dudniący, mala szczegółowość.
Twoja opinia

He he ale BROY dał dupy. Kabel z nazwy jest srebry. Jest to miedziak bardzo przeciętny. Z pewnościa nie wart ceny jaką kosztuje.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? został mi dany do odsłuchu i testu przez sprzedawcę
Ile zapłaciłeś/aś? 00000 a co ja glupi?
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Z ciekawości
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? OOO z bardzo wieloma
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Tor całkowicie lampowy

Opinia o Linn Analogue Silver Interconnect
Autor: IGNAC
Data dodania: 05 lipiec 2014
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy analogowy, uniweralny, chyba czas zapomineć o kablach i zacząć słuchać muzyki - to powinno być motto przewodnie dla LINNa
Minusy bardziej dla melomanów niz audiofilów :)
Twoja opinia

Panie Zydelek, rozgrywki personalne proponuję prowadzić w innej zakładce. Tutaj się pisze o sprzęcie. Ogólnie polecam ten kabel dla kogoś kto nie chce wydawać setek złotych na kable, ma dobrze dobrany sprzet i nie chce poprostu niczego spiep....rzyc. Kabel jak wspomniałem jest zrózwnowarzony i analogowy. Nie wprowadza swojego charakteru do systemu jak np. reson, albedo flat one itp.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? hifi
Ile zapłaciłeś/aś? 150
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? bo go juz słyszałem
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? ixos, reson, albedo, itd
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt lampa i CD Cambodża 640v2

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.