Jump to content

AVM-Audio AVM M3 + AVM V3

Typ sprzętu: Wzmacniacze Stereo
Producent: AVM-Audio
Model: AVM M3 + AVM V3
Ocena ogólna: (3.5/5 na podstawie 2 opinii)
Autor: Konto usunięte.
Data dodania: 21 listopad 2009
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy - mocny i wydajny, możliwości - dość ekonomiczny w eksploatacji - piękne wykonanie
Minusy - chłodny i wymaga odpowiedniego doboru reszty toru
Opinia:

Z moimi kolumnami ten wzmacniacz raczej nie zagrał.

Dźwięk był chłodny, mało szczegółowy - chociaż przejrzysty.

Sucha bezbarwna średnica, metaliczna mocna góra.

Jednak przynajmniej mocowo wyrabiał...

Wcześniej miałem styczność z A1 i M1 - jeszcze gorzej niż z M3. Nie znając tej firmy byłem mocno napalony na te klocki, ale emocje opadły szybko...

W miarę podobały mi się nowe M2, ale to są maleństwa i raczej to łatwych kolumn - dźwiękowo odmiennie do M3 - ciepły, gesty dźwięk z odpowiednią dozą detali, tyle że niestety mało wydajne i mocno się grzeją.

Ogólnie nie jest to raczej marka dla mnie :(

 

ale jak zawsze polecam odsłuch!

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

sprzęt posiadany kiedyś
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?

nie kupiłem
Ile zapłaciłeś/aś?

nie kupiłem
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

nie kupiłem
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?

różne z tego przedziału cenowego
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

miały być do jm lab electra 926

Autor: kazik-t
Data dodania: 16 styczeń 2009
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy muzykalność, analogowa barwa, wydajność prądowa, wygląd. Front-panel, wykonany z polerowanego chromu z odcieniem złota jest piękny.
Minusy opcjonalny pilot, trzeba dokupić
Opinia:

Do tej pory, posiadałem same integry różnych producentów z różnych pułapów cenowych. Zestaw, dwa monobloki plus preamp, jest pierwszy. A co można powiedzieć na samym początku ? AVM to klasa sama w sobie. Budowa końcówek AVM M3, może służyć za wzór dla wielu innych producentów sprzętu audio. Konstrukcja jest zwarta, solidna, przemyślana w najdrobniejszych szczegółach, oraz spełniająca wszelkie wymagania dotyczące mocy i wydajności

200W / 8 Ohm na kanał;

współczynnik tłumienia 800;

dadzą radę wielu opornym kolumnom.

Waga ok. 13 kg sztuka. Najciekawszy jest jednak dźwięk. AVM gra analogowo. Co to znaczy ? To, że wokal, jest słyszany jak ludzki głos, bez wyostrzeń, bez natarczywości i krzykliwości. Jest taki, że chce się go słuchać. Co więcej, wokale są przedstawiane na linii głośników, co stwarza fantastyczną scenę, która wręcz zmusza słuchacza do zainteresowania się odtwarzaną muzyką. Dodatkowo, to delikatne oddalenie powoduje, że słuchacz nie czuje się atakowany przez dźwięki i dzięki temu, powstaje wrażenie przyjemnego i komfortowego dystansu pomiędzy słuchaczem a słyszaną muzyką. To, jest coś na podobieństwo magicznego spektaklu, w którym odbiorca znajduje się w idealnym położeniu względem tego, czego doświadcza. Brzmienie instrumentów jest wg. mnie idealne. Kontrabas gra jak kontrabas, bez udziwnień w stylu, jaki pokazują inne wzmacniacze, produkujące bas snujący się po podłodze, lub będący wynikiem nie wiadomo czego. Wybrzmiewanie trwa tyle, ile ma trwać. Perkusja jest odbierana tak, jak by była prawdziwa a nie przetwarzana z płyty. Barwa dźwięku przedstawia realne brzmienie każdego instrumentu. Nie da się prawdziwie opisać możliwości tego zestawu a słowa mogą wnosić pewien niedosyt. By zaś uniknąć domysłów, najprościej jest, mieć ten zestaw we własnym domu. Faktem jest, że AVM, jest firmą w Polsce mało znaną, ale to chyba wynik cen jej produktów, które nie są niskie.

Z ciekawych technicznych rozwiązań m.in. jest takie, że na tylnej ściance monobloków, jest zainstalowany bardzo zmyślny przełącznik AUTO, którego uruchomienie sprawia, że w przypadku braku sygnału dźwiękowego, po 5 minutach, monobloki same przechodzą w stan uśpienia. W momencie, kiedy sygnał zaczyna płynąć, końcówki automatycznie się włączą.

Ogólnie AVM M3 + V3 sprawia wiele przyjemności, tak ze słuchania jak i samej obsługi, która mimo, że bez pilota, który można dokupić, jest prosta i przyjemna. Wydawało mi się, że ustawianie głośności będzie uciążliwe, przez ciągłe pochodzenie i ustawianie odpowiedniego poziomu. Nic z tych rzeczy. Po włączeniu płyty, od razu wyczuwa się ile głosu potrzeba i reszta jest tylko przyjemnym słuchaniem. Reasumując, AVM M3 + V3 to wyjątkowy zestaw, który polecam każdemu, nawet przy robieniu zakupów w ciemno.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?

z drugiej ręki
Ile zapłaciłeś/aś?

cena rynkowa
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?

wzmacniacze ogólnie znane, np. Pioneer A-07, Sony TA-F808ES
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

sony cdp-x555es kolumny z brytyjskim brzmieniem BBC
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.