Jump to content
Sign in to follow this  

Axiom

Tara Labs Axiom

Typ sprzętu: kable sygnałowe (interkonekty)
Producent: Tara Labs
Model: Axiom
Ocena ogólna: (na podstawie 4 opinii)
Opinia o Tara Labs Axiom
Autor: pawiowy
Data dodania: 09 wrzesień 2004
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy neutralność i naturalność
Minusy w tej cenie chyba brak
Twoja opinia

Axiom- wszystkie aspekty soniczne były na wyższym

poziomie . Bas szybki ,świetnie kontrolowany ,schodził nisko ,pełen

harmonicznych bez problemu słuchałem Marcusa Millera.Był najbardziej neutralnym z całej trójki.Średnica lekko ocieplona, choć to może bardziej moja własna ocena niż w rzeczywistości, sybilanty były spokojne nie epatowały choć ich nie brak.Chris Rea zaczął nareszcie czarować swoim głosem Należy też do kabli naturalnych ,nie boję się użyć tego słowa. Jego dynamika była znakomita.Wysokie ,czyste idealnie rozłożone w przestrzeni,szczególnie było to słychać na przeszkadzajkach z płyty P.Barber "Companion".Aklikwoty były ukazane w całej okazałości.Scena i lokalizacja przedniej próby.

Żadnych zawoalowań i rozmyć.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Audiofil W-Wa
Ile zapłaciłeś/aś? -
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? patrz recenzja
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Ultralink MKII , Goertz TQ2
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Electrocompaniet ECI-2, cec TL5100z, Avance 960 MKI

Opinia o Tara Labs Axiom
Autor: KoRnik
Data dodania: 13 styczeń 2004
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Rozdzielczość, przejrzystość, neutralność
Minusy Brak
Twoja opinia

AKSJOMAT - teza, założenie nie wymagające dowodów, uznane w danej dziedzinie nauki za oczywiste i prawdziwe, elementarny składnik innych twierdzeń; pewnik

 

Prawdę mówiąc przed zakupem nie odsłuchiwałem Axioma, tylko RSC Reference gen. 2 - droższy interkonekt Tary z tej samej serii. Brzmienie Reference'a spodobało mi się bardzo, ale troche głupio wydawać na kabel 3/4 ceny wzmacniacza. Wziąłem więc Axioma i nie zawiodłem się.

 

Pierwsze wrażenie po włączeniu kabla w system to nagłe otwarcie się dźwięku i wyodrębnienie coraz to głębszych planów. I nie chodzi mi tylko o stereofonię. Po prostu wyraźnie słychać drugą, trzecią, a nawet czwartą warstwę nagrania. Dotychczas niektóre płyty składały się w moim rozumieniu z pierwszoplanowego wokalu i jakiejś tam muzyki w tle. Teraz doszły do tego zupełnie nowe elementy. Proporcje pomiędzy poszczególnymi dźwiękami są odmierzane z zegarmistrzowską precyzją. Axiom ustawia wszystkie wybrzmienia tam, gdzie ich miejsce, trzyma dźwięki na krótkiej smyczy. Dzięki temu całość zyskuje na detaliczności, przejrzystości i mikrodynamice. Znacząco zwiększyła się również "zawartość ciszy" w muzyce. Mogę wreszcie dostrzec w tle namiastkę ciemnego tła.

 

W moim odczuciu, Axiom jest kablem łączącym hi-endowe brzmienie z ceną, która jeszcze nie zwala z nóg. To jest poziom, na którym można się zatrzymać. Dalej mogą być już tylko wynalazki, które na zdrowy rozum należałoby wpinać do hi-endowych systemów. Tam już zaczyna się zabawa, na którą większości z nas nie stać. Axiom może się natomiast sprawdzić nawet w systemach średniej klasy. Pod warunkiem, że już bez niego grają dobrze. Jest on bowiem na tyle neutralny, że nie poprawi niedostatków reszty toru. Ja byłem przekonany, że w brzmieniu mojego systemu już nic nie brakuje. Do czasu...

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? U dystrybutora
Ile zapłaciłeś/aś? 890zł
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Nie mogłem się już cofnąć.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Tara Labs Prism 3300i, Tara Labs RSC Reference gen. II, Bandridge PGA3000, zwykły kabel (!)
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt NAD C541i, Creek 4330mkII, Dynaudio Audience 42, VDH CS122hybrid

Opinia o Tara Labs Axiom
Autor: Morven
Data dodania: 07 luty 2006
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy neutralność i zegarmistrzowska precyzja
Minusy neutralność i zegarmistrzowska precyzja (!)
Twoja opinia

Gdy wpialem interconnect Tara Labs, w moim umysle pojawilo sie momentalnie skojarzenie: chirurg! Kabel gra bowiem z "chirurgiczna" precyzja. Nie ma tutaj chaotycznej masy dzwieku, kazdy instrument zna swoja wielkosc i miejsce w przestrzeni. Czas wybrzmiewania jest bardzo krotki, wrecz punktowy. Lokalizacja na scenie? Doskonala. Neutralnosc? Doskonala. Sluchajac tego kabelka z radoscia zauwazalem pojawianie sie nowych dzwiekow, smaczkow, subtelnosci, ktore wczesniej gdzies tam byly ukryte, pozostawaly w tle, Tara natomiast wszsytko wyciaga - pokazuje na dloni, jednakze bez "czarowania", ktore tak lubie. Slucham sobie i wszystko jest na najwyzszym poziomie: czyste, neutralne, precyzyjne.

Jeden, dwa, trzy. Pauza. Cisza. Wszsytko jak w szwajcarskim zegarku.

Zaczynam sie jednak zastanawiac, czy o taki sposob prezentacji wlasnie mi chodzi. Moj prosciutki XLO PRO 150 nie byl tak neutralny, szczegolowy, mial w sobie jednak pewien czar, ciepelko, wokale moze byly zabarwione, ale chyba przyjemniejsze w odbiorze. Sam sobie zadaje pytanie: o co chodzi w tym calym audiofilizmie? O to by byc jak najblizej prawdy czy o to by czerpac przyjemnosc ze sluchania muzyki. Jesli chodzi o prawde - to Axiom jest strzalem w dziesiatke!

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Internet
Ile zapłaciłeś/aś? 650
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Pozytywne opinie w prasie
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Z niczym
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt NAD C 350, NAD 512

Opinia o Tara Labs Axiom
Autor: Morven
Data dodania: 12 luty 2006
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy jak nizej plus muzykalnosc
Minusy brak
Twoja opinia

Postanowilem uzupelnic swoja wczesniejsza opinie, kabel pograł u mnie bowiem pare dni, "wygrzal sie", w wyniku czego przestal byc tak "kliniczny" a zaczal sie stawac muzykalny. Teraz nie pozostaje mi napisac nic innego niz to, ze drut jest znakomity!

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? internet
Ile zapłaciłeś/aś? 650 zł
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? pozytywne opinie
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? z niczym
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt NAD C350, tuningowany NAD 512

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.