Jump to content

BMN B2 II

Typ sprzętu: Kolumny Podstawkowe
Producent: BMN
Model: B2 II
Ocena ogólna: (5/5 na podstawie 2 opinii)
Autor: muraco
Data dodania: 15 luty 2018
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Stereofonia, zadziwiająco dobre średnie i niskie tony,bardzo dobre wysokie tony jak na tekstylna kopułkę z tej półki cenowej, bardzo dobra dynamika, kontakt z konstruktorem, cena, możliwość dokonania upgradu na korzystnych warunkach.
Najlepszy stosunek jakość/cena
Opinia:

W mojej ocenie nie ma kolumn "sklepowych" w tej kategorii cenowej które grałyby na podobnym poziomie. Porównywałem je z sklepówkami nawet 2 razy droższymi i nadal uważam iż BMN B2 II grają najlepiej. Słucham muzyki Jazzowej a także Rocka, córka POPu, żona lubi dobry wokal i te kolumny za każdym razem nam odpowiadają. Porównując do moich Dali to BMN B2 ma o niebo lepszą średnicę oraz bas a wysokie są szczegółowe. Uważam iż konstruktor z użytych przetworników wycisnął wszystko co najlepsze. Na odsłuchu u producenta miałem okazję posłuchać najwyższego modelu jaki oferuje S2, zagrał jeszcze większą dynamiką, przestrzeń była jeszcze bardziej odczuwalna ale to konstrukcja na innych przetwornikach i już inna półka cenowa. Wykonanie obudów nie budzi żadnych zastrzeżeń, okleina jest również bardzo ładna.

Istnieje również możliwość dokonania upgradu do wyższych modeli przy atrakcyjnych warunkach cenowych.

Szczerze polecam!!!

 

P.S. Kolumny są większe i cięższe od 99% sklepówek które łatwiej dopasować do mieszkania jeśli ktoś oczekuje aby nie rzucały się w oczy, lecz należy zastanowić się wówczas nad priorytetami/oczekiwaniami. Według mnie założenia konstrukcyjne kolumny co do oczekiwanego dźwięku uniemożliwiają po prostu zastosowanie mniejszej konstrukcji.

 

Wybrałem kolor dąb bielony który bardzo ładnie komponuje się z moim jasnym wykończeniem pokoju.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?

BMN.COM.PL - bezpośrednio u kontruktora
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

Był najlepszy, absolutnie bezkonkurencyjny w porównaniu do jakichkolwiek innych które słuchałem.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?

Dali Ikon 2 (poprzednie kolumny)
U kolegi: Dali Concept 2
W salonach: B&W 686S2, ELAC BS 243.3, Klipsch RP-160M, Dali Opticon 1, Monitor Audio Bronze 2, DJ 308, DT SM55, Indiana Line 255
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

Advance Acustics x-i60, Modyfikowany HK DVD22, kable Melodika Brown Sugar;
U kolegi: HK AVR 260
W salonach: Advance Acustics X-i75, NAD C 725 BEE, Xindak-A06

Data dodania: 19 październik 2015
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Niska cena, Piękne wykonanie, Rewelacyjne brzmienie
Opinia:

Od kilku dni jestem posiadaczem kolumn BMN B2 II. To druga wersja kolumn B2. Do tej pory używałem kolumn B&W 602,5 S3 ze wzmacniaczem TEAC A-H 500. Powiem tak: Na początku musiałem się mocno przyzwyczaić i wręcz przestawić do słuchania dźwięku kulturalnego z wyeksponowaną szczegółowością w zakresie średnich tonów. Oczywiście porównuję to do dźwięku poprzednich kolumn, które średnicę miały przygaszoną i ogólnie były przytłumione. Nowe kolumny B2 są jasne, głośne - tzn. grają jak czteroomowe i kulturalne, a przy tym bas jest na bardzo dobrym poziomie. Te kolumny nigdy nie dudnią. Bas potrafi bardzo nisko zejść co mnie się podoba, ale na ogół jest tak wyeksponowany, że daje po prostu dużo przyjemności. Wysokie tony również przypadły mi do gustu. Nawet gdy na wzmacniaczu podkręciłem maksymalnie wysokie tony, to były one łagodne, nigdy nie syczały jak w przypadku kopułek metalicznych. Słuchałem trochę jazzu, trochę klasyki, trochę łagodnego rocka. Rewelacyjnie moim zdaniem brzmi piano/ fortepian na tych kolumnach. Kontrabas brzmi również rewelacyjnie. Z kontrabasem jest często problem, bo albo dudni, albo jest go za mało. Na kolumnach BMN B2 dźwięk kontrabasu jest świetny. Pięknie również brzmią wokale, szczególnie wokalistek Bossa Novy i około jazzowych wykonawców. Na początku wydawało mnie się, spaczony poprzednimi kolumnami, że średnica jest zbyt mocno wyeksponowana, jednak już po kilku odsłuchach przekonałem się, że wszystko w tych kolumnach brzmi naturalnie i rewelacyjnie! Z każdą nową płytą odkrywam dźwięki, których do tej pory po prostu nie słyszałem. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i szczerze polecam firmę BMN. Pan Bogdan jest człowiekiem bardzo kulturalnym, posiada ogromną wiedzę i doświadczenie z zakresu przetworników oraz okablowania. Wizyta na odsłuchach to wielka przyjemność. Można przywieść ze sobą swój wzmacniacz oraz płyty i poeksperymentować z różnymi kolumnami BMN. Można również za kaucją wypożyczyć kolumny do domu. Wybrałem B2 II ponieważ chciałem mieć monitory... i jak piszą znawcy tematu do monitorów trzeba dorosnąć.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?

w Firmie BMN
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

Ponieważ kolumny są rewelacyjne. Poza tym tej klasy kolumny u innych producentów sa dużo, dużo droższe
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?

B&W 602,5 S3
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

Teac AH 500
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.