Jump to content

BMN Berges 3

Typ sprzętu: Kolumny Podłogowe
Producent: BMN
Model: Berges 3
Ocena ogólna: (4.67/5 na podstawie 3 opinii)
Autor: Mikelas76
Data dodania: 20 kwiecień 2022
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Cena/jakość
Minusy Moglyby miec ładniejsze skrzynki
Opinia:

Napisze krotko, w pokoju w ktorym zrobina jest podstawowa akustyka graja swietnie. Maja powietrze, przestrzen i trojwymiarowosc. Niczego nie brakuje. Graja z lekkim kierunkiem w strone srednicy. Piekne wokale, nic nie meczy w bardzo dlugich odsluchach. Moim zdaniem idealne w pomieszczeniach do 30m2.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

ponad rok
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

Cena/jakosc
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

preamp lampowy, koncowka tranzystorowa, streamer

Autor: Rwakulszowa
Data dodania: 26 marzec 2022
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Wygląd , cena , bas, bas ,bas ,
Opinia:

Witam , najpierw o wyglądzie kolumny mam w Okleina - Palisander salvador są przepiękne od razu mnie urzekł ten wygląd . Jak grają ?! Grają genialne, fajna scena, dużo szczegółów a bas potrafi tak nisko zejść że głowa mała . Jestem bardzo bardzo pozytywnie zaskoczony jakością grania a kontakt z P Bogdanem jest rewelacyjny . Polecam się wybrać na odsłuch jak i przy okazji porozmawiać ,dużo rzeczy można się przy tej okazji dowiedzieć Szczerze polecam BMN !!!!! Ja jeszcze tam wrócę pewnie za jakiś czas po upgrate 😁 !!!! Słucham u siebie na dwóch wzmacniaczach są to dwa różne grania a kolumny radzą sobie na obu świetnie . To jest niesamowite jak za taką cenę można kupić takie kolumny.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

od 1 miesiąca do roku
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

Cena/jakość , bas
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

Dayens Menuetto , Yamaha ax 892 , topping d50s ,

Autor: Marko Polo
Data dodania: 21 kwiecień 2022
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy przestrzeń stereofonia bas soprany średnica wykonanie cena
Minusy może by zrobić grubszą przednią ściankę?
Opinia:

Oto moje wrażenia po kilkudziesięciu godzinach słuchania w umeblowanym pokoju lekko ponad 16m2 – zazwyczaj po 21tej, bo cisza w bloku, ale też po południu – bo łupnąć można…

Bas to ogromna poprawa kontroli, jakości i tonów, a każdy instrument gra inaczej…

Czasem jest twardszy w brzmieniu, a czasem miękki, a nieraz wręcz oba jednocześnie się prezentują – kiedy trzeba – i jest dużo bardziej różnorodny, np. słychać też pudło instrumentu, a nie tylko struny i dźwięk. W różnych instrumentach i nagraniach wypada inaczej, nie zlewa się w podobnych tonach i nie dudni. Średnica jest zdecydowanie większa, wręcz ogromna, bogatsza i wyraźniejsza, a jej zakres bije na głowę inne kolumny.

Tu pojawia się mnóstwo informacji i przestrzeni, której nie było. Soprany są mocniejsze, ale i zarazem delikatniejsze, subtelniejsze (nie kłują w uszy) i duuuużo więcej detali i przestrzeni. Niesamowity ogrom różnorodności tych dźwięków i ich jakości, instrumenty grają przepięknie!!! To niesamowite uczucie, kiedy słuchając muzyki biegniesz kilka razy do drzwi, bo chyba ktoś dzwonił lub sprawdzasz odwrócony telefon, a okazuje się, że to pojawiły się dźwięki, których wcześniej nie słyszałem…

Scena jest dużo większa, dużo wyraźniejsza, dokładniejsza, jest rewelacyjna– jak dla mnie w tym pokoju i z tym sprzętem! Poziom narastania i wygaszania dźwięku jest niesamowicie precyzyjny, jak trzeba zagrać delikatnie – grają subtelnie, jak trzeba łupnąć – pierd…lną, aż miło i żadnych przesterów!!! Od najcichszych poziomów grają całym pasmem i jest rewelacyjnie…

Przepięknie jest. Zauważyłem – wraz z kilkoma znajomymi – jeszcze coś… otóż przechodząc przed innymi kolumnami wyraźnie słyszałem, w którym są miejscu, słyszałem głośniki w konkretnej lokalizacji słuchając muzyki, natomiast Bergesy są mniej definiowalne, co do położenia, tzn. gra bardziej przestrzeń, niż same głośniki...

Różnica jest ogromna w słuchaniu muzyki poważnej, jazzu, bluesa, a rok i pop, czy elektroniczna grają rewelacyjnie i przestrzenniej, z (jakby) trójwarstwową sceną w głębi, bo szerokość tej sceny jest też kilka razy szersza, niż w poprzednich kolumnach i nie ma takiego znaczenia, czy słucham bardziej wyprostowany, czy mocniej oparty (kiedy bas robił się większy, lejący i dudniący)... Wreszcie fortepian, pianino, skrzypce, klarnet, trąbka, kontrabas, wiolonczela i inne instrumenty grają poprawnie, a wokale zachwycają mnie… Banan na twarzy przy każdym utworze.

Co do moich spostrzeżeń konstrukcyjnych – na plus zaliczam odległości w terminalach, są tak rozmieszczone, że swobodnie i wygodnie można przykręcić grube kable bez leżenia na podłodze i celowania w otworki… Płyta przednia mogła by być grubsza, co by mogło poprawić sztywność i wagę kolumny i pewnie brzmienie.

Może by konstruktor zrobił – dla chcących – jakąś ciężką podstawkę pod kolumny, co też może mieć wpływ na brzmienie. Okleina i obudowa w świetnej jakości, a kolce łatwo się regulują.

GRATULACJE i podziękowania za doznania, teraz mogę iść wyżej – zmieniając wzmacniacz i źródło, bo kolumny są na bardzo wysokim poziomie prezentacji różnej muzyki i wystarczą na długie lata, bo to kawał dobrej roboty, za pieniądze dużo mniejsze od znanych firm!!! Czuć świeży i czysty oddech emocji płynących z tych głośników.

One grają, jak za milion dolarów !!!

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

krócej niż 1 miesiąc
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

stosunek ceny do jakości
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?

Kef, Audio Academy, Dali, Sony, BMN: Beszele 2, Beszele 3, Bergesy 3, S3 II
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

Yamaha AX-892 Yamaha CDX-890 Yamaha TX-670 RDS Albedo Blue RCA, IXOS 104 RCA Tara LAbs Prism Omni ST Bi-Wire
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.