Skocz do zawartości

Argos Beta

Typ sprzętu: kolumny podstawkowe
Producent: Argos
Model: Beta
Ocena ogólna: (na podstawie 5 opinii)
Opinia o Argos Beta
Autor: holik
Data dodania: 18 październik 2005
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Bardzo wysoka kultura w penym paśmie i penym tego sowa znaczeniu. Łatwość aranżacji. Estetyka
Minusy Troszk.ę sobie na te kolumny poczekalem.
Twoja opinia

Fantastyczna gładkość w całym paśmie. Kultura przekazu, to to co uderza w nas od razu. Bety wypeniają pomieszczenie dźwiękiem czystym, acz zawsze przyjemnym. Mimo tego iż pokazują wiele i tyleż samo wymagają od reszty toru muzyka zawsze jest przyjemna, doskonale wyważona. Co ciekawe efekt ten doceniamy bez względu na gośność z jaką w danej chwili suchamy. Bez względu na poożenie potencjometru gośności, nic nie rezonyje, zgrzyta, furkocze... Cisza! Tylko muzyka:)

Jeśli chodzi o poszczególne podzakresy, to uważam, iż żaden z nich niczym szczególnym się nie wybija. Każdy do siebie pasuje chrakterem i jest dobrze zszyty z sąsiadem. Bas ma i odpowiednią wagę i szybkość. Średnica jest troszkę ocieplona ale na szczęście nie zamula. Wysokie gadkie, szczegóowe i fajnie zróżnicowane. Najważniejsze jest poczucie dobrego dopasowania, homogeniczności.

Dodajmy do tego cakiem niezle walory przestrzenne. Rozrysowanie planów... Bardzo dobre. A jeśli weźmiemy pod uwagę iż uzyskalem bardzo przyzwoite efekty, w pokoju o powierzchni 10m2...? Odpowiedzcie sobie sami.

Zestawy oferują naprawdę dużo przyjemniości ze suchania muzyki. Osobiście sucham różnych gatunków (poza ciężkim rokiem, metalem itp.) i uważam, że zawsze spisują się godnie. Największe jednak wrażenie robią na mnie nieduże skady jazzowe, symfonika oraz wszelakiej maści wykonania live.

Kolumny mają różne cechy. Ciepe, zimne, szczegóowe, efekciarskie, do takiej muzyki a do takiej... Bety są poprostu dobre. Z każdej z tych cech biorą to co najlepsze i lączą tak, że nie powstydziy by się tego konstrukcje dużo bardziej znanych i docenianych, a co za tym idzie droższych producentów.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Od producenta
Ile zapłaciłeś/aś? 5900PLN
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Bo zrobiy na mnie naprawdę dobre wrażenie.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Argos Alfa i Gama, ESA Ostinato 2000, VA Mozart
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Argos Beta, Struss S2, Micromega Stage 4, Nordost Gold, IC DIY, filtr sieciowy

Opinia o Argos Beta
Autor: Jarek Pawlicki
Data dodania: 24 grudzień 2005
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy masywna, odlewana z kompozytu obudowa zamknięta, o zróżnicowanej grubości ścianek, dochodzących w niektórych miejscach do 8 cm.!
Minusy jest co dżwigać na 3 piętro :)
Twoja opinia

Żadne częstotliwości nie są faworyzowane. Ale może po kolei:

1)Bas- szybki, kontrolowany, nasycony barwami, z przyjemnością można śledzić pracę kontrabasisty oraz z łatwością rozróżniać jaki muzyk gra na tym instrumencie. Dla mnie szczególnie cenne, gdyż uwielbiam te olbrzymie skrzypce:) a wszystkie te zalety słychać nawet w małym pomieszczeniu!

2)Wysokie- czyste, barwne i detaliczne. Perkusja jest lekko złagodzona ale nigdy nie pozbawiona szczegółowości. Znakomicie wypadają instrumenty dęte, prawie jak na żywo.

3)Średnica- ładna barwa, dużo informacji, dobrze słychać to co dzieje się na dalszym planie, co bardzo mi odpowiada. Słucham głównie muzyki akustycznej.

4)Dynamika- najsłabsza strona kolumn ale to tylko dlatego, że pozostałe aspekty brzmienia są na bardzo wysokim poziomie. Jest jednak wystarczająca, by z zadowoleniem słuchać każdego rodzaju muzyki.

5)Przestrzeń- wiem, że jest ponadprzeciętna, byłem świadkiem demonstracji różnych efektów specjalnych (np. szczekanie psa za oknem :)) Wprawdzie dla mnie takie bajery są mniej istotne, niemniej należy to docenić. Dla kogoś innego może to być mocnym argumentem.

6)Podsumowanie:

Zrównoważony, detaliczny i nie męczący dźwięk. Bety w zależności od wzmacniacza potrafią zagrać ciepło (np. Marantz PM 64 Mk II) oraz bardziej koncertowo, naturalnie (np.Onkyo A-7090) ale zawsze jest to brzmienie przyjazne dla uszu. Tym co wyróżnia Argosa spośród konkurencji, jest połączenie dwóch wydawałoby się sprzecznych ze sobą cech: wybitnej szczegółowości i nie męczącego brzmienia, nawet przy głośnych i długich odsłuchach.

 

Najczęściej używane płyty do testów:

 

-Oleś/Jorgensmann/Oleś „Miniatures”

-Michel Portal ”Dockings”

-Gerry Hemingway “Devils Paradise”

-W.Parker&The Little Huey Creative Music Orchestra „Spontaneous”

-“What We Live”

-Miles Davis ”Live At Montreux”

-Simon Nabatov ”Perpetuum Immobile”- piano solo

-Georges Cziffra –Liszt ”Rapsodie węgierskie”

-Stanienda/Leopoldinum – Vivaldi/Telemann

- Edyta Geppert, Lora Szafran i Grzegorz Turnau

oraz trochę symfoniki a także płyta testowa „Estrada i Studio”

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? u producenta
Ile zapłaciłeś/aś? 5900
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? ze względu na brzmienie oczywiście, chociaż nie bez znaczenia było fantastyczne podejście do klienta przez firmę Argos.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? B&W 805, ProAc Studio 100, AA Helene, jakieś stare monitory studyjne, których nazwy nie pamiętam i wiele innych, ale to już na przestrzeni dłuższego czasu.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Philips CD850 II, Marantz PM 64 II, Hitachi HA-5300,kable DIY

Opinia o Argos Beta
Autor: goldenlok
Data dodania: 06 kwiecień 2006
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Jak w opinii
Minusy Za krótko byłem z nimi więc nie ma
Twoja opinia

Przy pierwszym kontakcie wzrokowym z Betami zauważalny jest ich nietypowy, niebanalny, ale ciekawy kształt. To nie jest typowy monitor. Przód i góra jest pochylony pod dość ostrym kontem, a boki ścięte. Taki kształt, jak zapewniał producent ma swoje uzasadnienie techniczne. Ponadto kolumny są o wiele większe niż wydawało by się, gdy widzi się je tylko na zdjęciach.

To co potrafią zrobić Bety z basem nie da się zamienić w słowa, to trzeba usłyszeć. Kolumny dostarczają go tyle, ile potrzeba, nic więcej, nic mniej. Nie dość że bas jest zwarty jak żołnierze przed atakiem i szybki jak gepard w biegu, to przy na prawdę głośnym słuchaniu (współczuję sąsiadom z bloku) ani na chwilę nie traci się nad nim kontroli. Czy to kontrabas w składach jazzowych czy gitara basowa w rocku, bas powala na kolana.

Zachowanie kolumny przy głośnym słuchaniu jest zupełnie neutralne, nic nie drży, nie podskakuje po prostu stoi i gra. To właśnie chyba zaleta budowy kompozytowej.

Dużo dobrego można powiedzieć o tonach wysokich. Szybkie, czyste a przede wszystkim barwne dźwięki nie zdradzą oznak suchości i wyostrzenia. Szczegółowość dźwięków jest olbrzymia. Słyszałem najdrobniejsze detale zawarte na płycie. Detaliczne dźwięki są miłe dla ucha nawet przy wielogodzinnym słuchaniu. Sam tego doświadczyłem, bo pierwszego dnia spędziliśmy na słuchaniu 12 godzin, a mimo to nie odczuwałem zmęczenia receptorów słuchu.

Duży plus dla Bety za scenę tworzoną w trakcie odsłuchów. Dźwięki płynące z głośników wypełniały nie tylko przestrzeń między kolumnami, ale w sposób poukładany i uporządkowany słyszalne były w oderwaniu od ścian bocznych kolumn. Przestrzeń między głośnikami Bety zagospodarowały w precyzyjny sposób. Każdy dźwięk miał swoje wyznaczone miejsce i ściśle się go trzymał. I tak jak poprzednio głośne i ciche słuchanie nie zmienia nic z realizmu słuchanych nagrań. Plany muzyczne są bardzo realistyczne rozmieszczone i czasami przy lekko przymkniętych powiekach ma się nieodparte wrażenie, że jest się uczestnikiem sesji nagraniowej w studio.

Podsumowując, Bety to kolumny, które warto wpisać na listę przy planowaniu zmian w swoich domowych systemach. Za dość przystępną cenę dostajemy kolumny, które potrafią oczarować dźwiękiem. Bas zwarty, szybki i twardo trzymany w ryzach potrafi rozkochać słuchaczy. Scan Speak jako głośnik wysoko tonowy to doskonałe zestawienie do nadania wysokim tonom czystości, barwy i ciepła. Rozbudowana scena w nagraniach jak to mówią dopełnia całości.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? słuchany w sklepie/salonie
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Tylko słuchałem
Ile zapłaciłeś/aś? Nic
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Zachęciły mnie pochlebne recenzje w prasie fachowej, wpisy na forum oraz nietypowe metody promowania produktów.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? -
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Zestaw elektroniki, który posłużył do testów to wzmacniacz Onkyo A-7090, pancerny Marantz CD 80 oraz bufor lampowy. Okablowanie użyte w zestawie to bydgoski wrób firmy Volta.

Opinia o Argos Beta
Autor: qrczak
Data dodania: 26 kwiecień 2006
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Przestrzenność,wrażenie "muzyki na żywo",możliwość długiego słuchania bez zmęczenia,krótki,sprężysty bas,rewelacyjna średnica,łagodne wysokie tony,jakość wykonania.
Minusy Czasem bas mógłby być odrobinę niższy,no ale to pewnie ograniczenia objętości obudowy,zdecydowanie za ciężkie do noszenia ;-)
Twoja opinia

Kolumn Argos Beta miałem okazję słuchać już kilka razy dzięki gośconności Bartka Zaborowskiego,jednak to trochę za mało,aby napisać w miarę obiektywną i rzetelną opinię.Poprosiłem więc Bartka o użyczenie kolumn na kilka dni do siebie,jako że dobrze porównywać komponenty na sobie znanym sprzęcie i pomieszczeniu.Muzyka do odsłuchów to głównie jazz,trochę rocka i wokali damskich.

Największe wrażenie robi przestrzenność,którą budują Bety-z łatwością rozróżniamy instrumenty stojące jeden za drugim,poza tym scena jest również szeroka.Nie bez znaczenia jest również łatwość ustawienia-zaleta obudowy zamkniętej.

Druga rzecz jaką zauważyłem natychmiast jest wrażenie słuchania muzyki na żywo,jakbyśmy byli w centrum wydarzeń.

Kolumny najbardziej grają średnicą - jest bardzo przyjemna,trochę ocieplona,saksofon,który bardzo lubię brzmi rewelacyjnie,wokale jak prawdziwe. Wysokie tony trochę wycofane ale nie jest ich za mało - dźwięki gładkie,nie drażniące,trąbki Milesa brzmią wspaniale i nie kłują uszu,co czasem się zdarza innym kolumnom.Wysokie tony fortepianu bardzo realistyczne. Bas w Betach jest krótki,głęboki i jest go tyle ile trzeba - kontrabas jest łatwy dośledzenia,co bardzo lubię,nic się nie ciągnie.

Jedynym mankamentem było bardzo rzadkie gubienie się kolumn podczas gry dużej orkiestry,jednak zdarzyło się to bardzo,bardzo rzadko.

Kolumny porównywałem z VA Bach i wygrały w każdym aspekcie:właściwa ilość basu,bas lepiej kontrolowany,przyjemniejsza średnica i zdecydowanie lepsza,niedrażniąca góra,również lepsza przestrzenność.

Kolumny potrzebują naprawdę wydajnego wzmacniacza i nie ma sensu kupować ich do jakiegoś słabeusza,bo szkoda pieniędzy i rozczarowań.

Wadą jest ciężar kolumny - 40 kg - naprawdę można się spocić przy przenoszeniu oraz to,że trzeba dokupić podstawki (kolejny wydatek) - no nie jest to wada tylko specyfika monitora.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? tylko odsłuchiwałem przez kilka dni
Ile zapłaciłeś/aś? nic
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? zobacz plusy
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? VA Bach, Tannoy 605
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Onkyo A-7090, Sony CDP-X930 QS + DAC Stelmach i przeróbki Piotrek608,kabelki bydgoskiej firmy Volta,pokój 18 m2,przystosowany akustycznie.

Opinia o Argos Beta
Autor: AmAdeuz
Data dodania: 01 wrzesień 2008
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy liniowosc/spojnosc
Minusy bo Alfy lepiej graly, beda pewnie nastepne...
Twoja opinia

Troche sie zbieralem by jakis grosz dorzucic od siebie, w koncu nastaly sensowne warunki odsluchowe wiec: brzmienie selektywne, zachowujace duza spojnosc, liniowosc i neutralnosc. Nie oznacza to jakiejs studyjnej beznamietnosci, raczej przeciwnie, jak koledzy wspomnieli - sluza do sluchania muzyki, dodam ze nie do prowadzenia 'odsluchow' i analizy pierdow.

Scena wyraznie pchnieta za linie glosnikow.

Swietna gradacja poszczegolnych planow, ograniczona szerokoscią bazy - celowy zabieg i mysle ze sensowny, zreszta Bartek o tym wspominal tu i owdzie.

Zgodze sie z opinia dot. Argosow iz tych kolumn trzeba dluzej posluchac by docenic/zrozumiec zamysl autora. Juz jedna osoba u mnie tak reagowala, najpierw srednio, nic zaskakujacego, malo basu i powoli, okazuje sie ze wszystko sie odnajduje, na koncu duza satysfakcja i zdanie dosc odmienne od poczatkowych grymasow. Reasumujac: bez efekciarstwa, z naprawde duza kultura.

No i na koniec uznanie dla Bartka, podejscie do klienta godne nasladowania.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? u producenta
Ile zapłaciłeś/aś? -
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? szukalem czegos w OZ
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? jak wyzej, szukalem czegos w OZ, a wybor na rynku jest jaki jest...
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Argos Beta (podlogowe)/pre Quad QC24/cd Burmester 006/koncowka Quad 909/okablowanie VoltyOpinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.