Jump to content

Real Cable CA-OCC 90

Typ sprzętu: Kable Sygnałowe (interkonekty)
Producent: Real Cable
Model: CA-OCC 90
Ocena ogólna: (5/5 na podstawie 1 opinii)
Autor: Ururam Tururam
Data dodania: 02 grudzień 2004
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Neutralne brzmienie (śladowo ocieplone) Staranne i ładne wykonanie Doskonała cena
Minusy Jest stosunkowo sztywny Nie nadaje sie do bardzo ciepłych systemów
Twoja opinia

Made in Taiwan... Ten napis może spowodować dwie reakcje: „Dalekowschodnia kicha, zagra jak sznurek do bielizny, nie biorę!” oraz „Wszyscy tam produkują, a ci się choć nie kryją, powinno być taniej!” W przypadku Real Cable CA-OCC 90 właściwsza wydaje się opinia druga. Przewód jest solidnie wykonany, ma siedem koncentrycznych warstw, z czego żyła przewodząca oraz oplot wykonane są z długokrystalicznej miedzi OCC (Ohno Continuous Casting). Zewnętrzna średnica wynosi 9mm, wtyki są długie i wygodne.

 

Brzmienie? Nie mogę napisać „nie stwierdzono”, gdyż 90-tki nie są 100% neutralne. W śladowym (naprawdę śladowym) stopniu ocieplają brzmienie, co oznacza, że nie należy stosować ich w systemach, które wymagają kabli chłodnych. Plusem owego symbolicznego docieplania jest to, że nagrania słabiej zrealizowane dają się słuchać, system ma dla nich litość. Przy dobrym materiale muzycznym to nie przeszkadza.

 

Interkonekt nie wprowadza bałaganu na scenie, ani nie wypompowuje z niej powietrza. Nie wprowadza zamglenia – wszystko jest tam, gdzie ma być, czyste, klarowne i poukładane. RC CA-OCC 90 może śmiało konkurować z kablami nawet i 3 razy droższymi – warto posłuchać, może trochę mamony zostanie w portfelu?

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Sklepy - Kraków, Londyn
Ile zapłaciłeś/aś? 270zł za 0.75m
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Żaden inny kabel nie zabrzmiał lepiej. Były takie co brzmiały równie dobrze, ale cenę miały sporo wyższą.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? (Przed zakupem i po zakupie...): Audioquest Copperhead Audiouest King Cobra Monster Interlink 250 Tara Labs Prism 3300 XLO PRO 125 XLO Ultra 1 ... i kilka innych
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Pomiedzy Yamahą CDX-596 a QUAD-em 99-pre + 99-power
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.