Typ sprzętu: Odtwarzacze CD
Producent: Diora
Model: CD502
(3.67/5 na podstawie 3 opinii)
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: W piwnicy u szwagra
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: taki wpadł mi w ręce i okazał się trafiony
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: nie dotyczy
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Atoll IN 100 SE + Mission M73 + przewody Audionova
Zaopatrzyłem się w ten odtwarzacz po zakupie nowego wzmacniacza - używany dotychczas LG BD 370 okazał się być kiepski w roli źródła dla trochę lepszego wzmacniacza. Z przyczyn finansowych nie mogłem sobie pozwolić na kupno docelowego CD, więc rozpaczliwie poszukiwałem czegoś co pozwoli na bezstresowe słuchanie. Trafiłem na ten CD 502 w piwnicy u szwagra - dostałem za darmo jako sprzęt nie działający. Wystarczyło wyczyścić laser, przerobić oryginalny kabel na gniazda RCA i działa :)
Gra całkiem nieźle, czyta wszystkie płyty - nawet te porysowane. Brzmi czysto (nie matowo jak LG), ma dość czytelną scenę, może trochę za słabe niskie częstotliwości - góra bardzo się poprawiła po wymianie firmowego "ogona" na gniazda + interconnect. Wiem, że to nie sprzęt wysokiej klasy ale "daje radę" :) Doskwiera mi tylko brak pilota.
Jak sobie uświadomię, że ma 20 lat a w piwnicy przeleżał przynajmniej 5 i gra, to jestem pełen podziwu!
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Wygląd + sterowanie do SSL 500
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: WS 504+ AS 506+CD 502+FS 504+PA 504
Kompakt posiadam od około 3 lat, współpracuje z wieżą SSL 500. Do zalet trzeba mu przydzielić, że czyta bardzo dobrze dość porysowane płyty CD, czy CD-R. Płyt CD-RW nie chce czytać, ale słyszałem że niektóre egzemplarze to potrafią. Obsługa z pilota jest komfortowa, lecz do tego musimy posiadać wzmacniacz Diory WS 502,bądź 504. Niestety kompakt nie posada trybu STAND- BY więc usypiając cały zestaw pilotem CD pozostaje aktywny. Z drugiej jednak strony idzie się do tego przyzwyczaić, gdyż osobiście albo używam wieży albo wyłączam ją całkowicie. Obecnie niska cena oraz wysoka niezawodność kompaktu powoduje, że znajduje on ciągle nabywców.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Bo tylko na ten odtwarzacz (mowa o sprzecie nieprzedpotopowym) było mnie stać
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Obecnie do słuchawek wieczorem z PW3017 foniki
W swojej historii Diora stworzyła 3 typy odtwarzaczy cd: 442/4421/4422, 500/502/702?(tego ostatniego nigdy nie spotkałem, ale widziałem już WS702, stąd mój wniosek) i 504/704. Z tych trzech typów najlepszy był ten drugi, jako że w porównaniu do pierwszego ładniej wyglądał i pewnie także co nieco producent poprawił, a cd 504/704 to kaszana pod względem jakości(patrz opinia cd704).
CD502 został skonstruowany w oparciu o technologię Philipsa, w tym słynny mechanizm CDM4, który gwarantuje długą pracę urządzenia. Elektronika zbudowana została na trzech płytkach, poziomej pod napędem, pionowej przy frontpanelu i niewielkiej płytki z boku po lewej stronie. W odtwarzaczu pozostalo więc sporo wolnego miejsca - jak kroś się lubi bawić w "tuning" to ma pole do popisu :). Jakość montażu nie budzi zastrzeżeń, nie budzi ich także, o dziwo, jakość przycisków na płycie czołowej. Jedynym zastrzeżeniem jakie mam do tego CD to brak gniazd AUDIO OUT. Zamiast nich jest tylko jakiś cieniutki drucik zakończony wtykami RCA rodem z PRLu. Polecam zmianę tego stanu rzeczy.
CD oferuje podstawowe funkcje, czyli oczywiście wybór ścieżek, programowanie, random play, repeat (niestety tylko dla całej płyty) i sterowanie z pilota do wieży 502. Jak wspomniałem wyżej na komendy z pilotów PA504/704 CD nie reaguje. Okazuje się jednak, że poprzez te wzmacniacze także da się sterować odtwarzaczem, używając w tym celu pilota de cd Philipsa (u mnie bardzo dobrze to działało z pilotem do CD751, można nawet było wybierać tracki przy użyciu cyfr na pilocie.Szkoda, że diora nie skorzystała z tej funkcji. Niestety odtwarzacz sprzedałem razem z nadajnikiem).
Brzmienie CD 502 jest całkiem dobre, czasem razi nieco jakość góry (może to efekt zastosowania antyaudiofilskiego kabelka), która bywa zbyt sucha i szeleszcząca. Ogólnie uważam, że 502 nadaje się do odsłuchu muzyki bardziej niż np CD751 Philipsa wspomniany wyżej (któremu jednak zdecydowanie ustępuje pod względem funkcjonalności). Dodatkową zaletą jest cena - obecnie w komisach CD502 kosztuje ok 100-150zł. A laser? Cóż, ten CDM4 przeżył już 2 504-i diory i dalej jest w kapitalnej formie - czyta bez problemów płyty, z którymi nie radzi sobie ani PD-S505, ani CD751. I oby tak dalej, gorąco polecam!
Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe.
Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.
Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.
Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.