Jump to content
Sign in to follow this  

CDP-X707ES

Sony CDP-X707ES

Typ sprzętu: odtwarzacze CD
Producent: Sony
Model: CDP-X707ES
Ocena ogólna: (na podstawie 1 opinii)
Opinia o Sony CDP-X707ES
Autor: Piotrek608
Data dodania: 11 październik 2004
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Wzorzec do naśladowania dla innych odtwarzaczy cd.Pełen kompelet wyjsć mamy XLRy,Digitale.
Minusy Nie ma minusów Ekstremalny Hi-End
Twoja opinia

CD Sony CDP-X707Es to urzadzenie które budzi zaufanie wszystkim przedewszystkim wagą...długo pamietałem podróz z Dworca PKP do domu a na ramieniu przez długi czas miałem sine pręgi od jego dzwigania..w mojej głowie za to pozostała swiadomość dobrze wydanych ciężko zarobionych pieniędzy. Sony 707 zastapił uzywanego od roku CDP-X505ES ..zastapił go bezpowrotnie...zaraz po przywiezniu go do domu zabrałem sie za porównania i odsłuchy..po dosłownie 10-15 minutach sony CDP-X505Es wylądował zawiniety w gruba kołdrę pod łóżkiem.

CDP-X707Es to klocek który jest nastepcą pod niebiosa wychwalanego CDP-X779Es zastepstwo polegało na wymianie przedniego panela i 12 kondensatorów w srodku na Nichicon Muse oraz na duzej moderniazcjii serva.

707 zdobył nagrode EISA w 1994 roku jako najlepszy europejski odtwarzacz Cd w kategori Hi-End.

Wewnętrzna budowa to istny majstersztyk..gigantycznych rozmiarów trafo sieciowe z dwoma rdzeniami..całkiem osobne zasilanie częsci cyfroweji servo oraz części analogowej. Niezwykle solidne i precyzyjnie pracujace Servo z silnikami Liniowymi.

Dwa 20 bitowe Pulse konwentery Cyfrowo analogowe CXD2556Q, filtr cyfrowy pracujacy z 20 bitową rozdzielczoscią i przesunieciem Fazy nazwany w firmowo Full Fedd Forward o pasmie zaporowym -117dB.

Analogowy filtr dolnoprzepustowy typu GIC,Bufor wyjsciowy pracujacy w klasie A oparty o super szybkie MOS-Fety Hitachi. Całe chasis jest kryte miedzią. Unikalne super szybkie diody w niebotycznych rozmiarów zasilaczu Audio ..często mylnie wymieniane przez tzw speców od up-greadu na diody które sa w rzeczywistosci dużo gorsze...

Na wyjściu regulowanym błękitny Alps i oprzewodowanie wewnętrzne Kabelkami Hitachi z miedzi 6N.Laser na silniku liniowym KSS272A

 

Teraz słów kilka o dzwieku..jest miękko słodko i miło nic nie drażni..dzwiek poprostu \"płynie\"..kazdy detal ma swoje precyzyjnie okreslone miejsce..scena jest wspaniale posegregowana wszerz i wzdłuż..żródła pozorne sa lekko pomniejszone ale jest to cecha typowa sony serii ES.

Klocka można słuchać całymi godzinami a jego odsłuch daje nawet wiecej przyjemnosci niż kobieta..Żony audiofili którzy posiadają ten unikalny CD po kilku miesiącach od zakupu mogą byc wrogo nastawione do 707ki a nawet zdesperowane bo klocek ten zagrazac bedzie ich dotychczasowej mocnej pozycjii w rodzinie.

Moze jakaś szczypta soli??? Do czegos trzeba sie w końcu doburzyć...Niekiedy na muzyce typu cięzki rock hard-corowy mogło by byc nieco zywiej na basie bo w systemach opartych o leniwe kolumny i wolny wzmacniacz moze zaczac lekko rezonować na basie...fakt ,że nie jest to rezonowanie znane z tanszych klocków Hi-Fi....

Co jeszcze..moze mogli by dac ładniejszy wyświetlacz....najlepiej taki jak był w cd 505ES.. Nie wiem co jeszcze napisać..moze tylko takie podsumowanie ze był to do dzis najbardziej pięknie wykonany i doprojektowany cd Sony jaki powstał..że po nim juz nastąpił regres, cięcie kosztów ..i wszechobecna tandeta..niezły był jeszcze jego następca CDP-XA7ES z unikalnym mechanizmem ładowanym od góry...

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Z drugiej reki -Katowice
Ile zapłaciłeś/aś? 2800..nowy kosztował w polsce 7490zł.
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Bo jest najlepszy i najładniejszy i reszta cedeków poza kilkoma nielicznymi to przy nim kupa tandetnych pomyj.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Z Sony CDP-X555ES,505ES Denonem DCD-S10II, Denonem DCD2700, DCD2560,Pionerem PD95 i 77.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Słuchawki Senheiser HD600, Wzmak Słuchawkowy Forum608 Ultimate, Interkonekt Klotz DIY,Listwa Sieciowa DIY 5A/240VAC,Sieciówka Vanpower V7

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.