Jump to content

Taga Harmony Coral F-80

Typ sprzętu: Kolumny Podłogowe
Producent: Taga Harmony
Model: Coral F-80
Ocena ogólna: (5/5 na podstawie 1 opinii)
Autor: Abdiel
Data dodania: 18 luty 2023
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Pięknie grają, przestrzeń, głębia, dół szybki , precyzyjny i dosyć mięsisty, góra to miód na uszy, a do tego porządnie zrobione i świetnie wyglądające.
Opinia:

Powiem krótko, REWELACJA, szczególnie za takie pieniądze (kiedyś 4300zł). Szczerze powiedziawszy kupiłem je w ciemno po namowie znajomego i faktycznie był to strzał w dychę. Z moim wzmacniaczem Yamaha AX-900 grają pięknie, yamaszka chyba wycisnęła z nich wszystko co najlepsze. Po pierwszym odpaleniu utworu, którym była Jopkówna szczena zjechała mi na sam dół i tak mi zostało do teraz, ale co najważniejsze, te kolumny, przynajmniej z moją Yamahą nie męczą, można godzinami się delektować i cały czas chcieć więcej. Piękna góra, środek również, wokale są idealne, dół na odpowiednim poziomie i to bardzo fajny dół. Słuchałem trochę sprzętu, ale w tym wypadku mój zestaw wygrał zawody, może ze sprzętem z zdecydowanie wyższej półki by przegrał, ale w swojej klasie cenowej, a nawet dwukrotnie wyższej ciężko byłoby coś trafić lepszego. Najważniejsze by cały tor wspólnie dobrze gadał. Yamaha jest stosunkowo jasnym wzmacniaczem, za to te kolumny są po ciepłej stronie i razem się idealnie uzupełniają. Niesamowita przestrzeń i głębokość, dźwięk jest nasycony i różnobarwny i jak na moje wymagania jest bardzo klarowny, nie ma problemu z separacją i lokalizacją. Dużo osób często źle paruje klocki i wychodzi z tego kaszana, do tego dochodzi odpowiednia akustyka pomieszczenia, która czy to się komuś podoba czy nie odpowiedzialna jest, myślę, że za 60% dźwięku, który słyszymy. Tak czy inaczej kolumny mogę szczerze polecić każdemu, jeśli się tak pięknie zgrały z moją Yamahą to raczej nie będzie trudno o współpracę z innymi, ale jak zawsze warto wpierw przesłuchać, ja miałem rekomendację, że będzie cacy, no i bez odsłuchu je wziąłem i nie żałuję. Do tego pięknie wyglądają, są solidnie zbudowane i mają bardzo dobre przetworniki. Do 18 metrów idealne, większe, jak Coral  f-120 już by tak nie zagrały.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?

Z drugiej ręki w idealnym stanie
Ile zapłaciłeś/aś?

cena okazjonalna
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

Z polecenia i to był strzał w dychę
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?

z niczym bezpośrednio, ogólnie z bardzo wieloma, dużo by wymieniać
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

Taga Harmony Coral F-80 , Yamaha AX-900, Yamaha CDX-930

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.