Jump to content
Sign in to follow this  

DIY Silver Interconnect

VH Audio DIY Silver Interconnect

Typ sprzętu: kable sygnałowe (interkonekty)
Producent: VH Audio
Model: DIY Silver Interconnect
Ocena ogólna: (na podstawie 1 opinii)
Opinia o VH Audio DIY Silver Interconnect
Autor: barmanekm
Data dodania: 27 marzec 2010
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy - detaliczność - wygładzenie wysokich - uporządkowana scena - barwa i brzmienie poszczególnych instrumentów bliższe neutralności - szybkość
Minusy brak
Twoja opinia

Zachęcony efektami jakie przyniósł kabel sieciowy ze stajni VH Audio postanowiłem wypróbować ich analogowy interkonekt. Wybór z kilku przyczyn padł na model Fine Silver IC. Model ten występuje tylko w wersji DIY a VH Audio oferuje wszystkie komponenty do jego wykonania.

 

Budowa:

- srebrny przewód 28 AWG (6N lub Unicristal OCC)

- rurka ze spienionego teflonu (1/4 cala)

- wtyki (Eichmann, WBT etc.)

Ja zrobiłem wersję z przewodów o czyśtości 6N i konfekcjonowaną wtykami Eichmann BulletPlug CuTe (z miedzi tellurowej, srebrne wtyki uznałem za nieco za drogie na początek)

Cały sekret przewodu tkwi zdaniem konstruktora w jego ultra-niskiej indukcyjności, uzyskanej dzięki geometrii o strukturze podwójnej heliksy nawiniętej na teflonową rurkę. Struktura taka oprócz obniżenia indukcyjności zapewnia także w pewnym stopniu samoekranowanie. Dzięki braku ekranu obniżona jest także pojemność interkonektu. Oczywiście wykorzystanie srebra wysokiej czystości i miedzianych/srebrnych wtyków zapewnia także niską rezystancję. A więc niskie R,L,C i jesteśmy w domu.

 

Odsłuch:

Wrażenia są po prostu niesamowite. Po podłączeniu przewodów, przygotowałem się na konieczność wygrzewania i wyostrzyłem słuch w celu wyszukiwania subtelnych różnic w porównaniu do taniego Oehlbacha jakiego wcześniej używałem. Kiedy tylko wcisnąłem "play" zostałem porażony. PORAŻONY różnicą, która usłyszałem. Bez wygrzewania i bez wczuwania się, to było po prostu uderzenie czystości, detalicznośći z jednoczesnym wygładzeniem krzykliwej góry. Kabel ten obala wszelkie stereotypy o tym, że srebro wyostrza górę. W moim wypadku góra stała się gładka, poukładana, wypełniona detalami i przy tym w ogóle nie męcząca przy długim i głośnym słuchaniu. Kabel ten dodaje także przyspieszenia, co w moim systemie było wielkim plusem. Generalnie poprawił się cały zakres od basu, poprzez średnicę (zwłaszcza wokale) aż do samej góry. Największa poprawa dotyczny moim zdaniem barwy, która wydaje się o wiele bardziej naturalna np. dreniane instrumenty brzmią jak prawdziwe stukanie drewna o drewno i także porządku na scenie.

 

W wypadku kabla sieciowego dałem 4 gwiazdki, jako że nie miałem porównania do lepszych sieciówek i był to dopiero mój początek przygody. Teraz daję 5 ponieważ, różnica jest olbrzymia (oczywiście jak na kable) a efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Posiadacze lepszych systemów myślę, że mogą bez wahania zainwestować w wersję polecaną przez konstruktora i właściciela VH Audio Chrisa Venhausa czyli z srebrnych przewodów UniCirsital OCC i konfekcjonowaną srebrnymi wtykami Eichmann BulletPlug Ag. Koszt rośnie o ok. 80% ale efekty pewnie będą także lepsze. Piszę tak, bo chociaż nie słuchałem, to po raz drugi przekonałem się, że Chris nie ściemnia tylko na prawdę konstruuje świetne kabelki.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? www.vhaudio.com
Ile zapłaciłeś/aś? ok. 250-300PLN za parę 2x0.5m. [Srebrny przewód 6N, rurka teflonowa i wtyki Eichmann CuTe (wtyki kupione oddzielnie "z bulka" w grupowym zamówieniu bezpośrednio od dystrybutora ok 40% taniej)]
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? - pozytywne recencje na forach i w prasie - pozytywne wrażenie z wcześniej zrobionej sieciówki VH Audio
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? - przed z niczym, po z Oehlbach ICE blue
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt NAD C326BEE, Musical Fidelity V-DAC, AudioAcademy Phoebe III

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.