Jump to content
Sign in to follow this  

DIY srebro monokrystaliczne 7N (Zbigniew N. - Zabrze)

DIY DIY srebro monokrystaliczne 7N (Zbigniew N. - Zabrze)

Typ sprzętu: kable sygnałowe (interkonekty)
Producent: DIY
Model: DIY srebro monokrystaliczne 7N (Zbigniew N. - Zabrze)
Ocena ogólna: (na podstawie 1 opinii)
Opinia o DIY DIY srebro monokrystaliczne 7N (Zbigniew N. - Zabrze)
Autor: dariuszkmoch
Data dodania: 17 czerwiec 2011
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Ubogo, ale gra.
Minusy Wygląda na to,że padłem ofiarą amatora wynalazcy. Badziewiaste wtyki Vitalco, brak wybrzmienia wysokich.
Twoja opinia

Wiele czasu poświęciłem na przeanalizowanie ofert na kable ze srebra, wiele wysłałem pytań do różnych producentów i użytkowników. Srebro monokrystaliczne 7N miało być najlepsze na IC. Wybór padł na Zabrze i pana Zbyszka. Dużo mi opisywał i poświęcił sporo czasu na telefonie. Miała być nirwana dźwiękowa. Zmienił planowane grubości drutów z 2x0,5 + 1x0,8mm na 3x0,8mm, co dało 1,5mm2 niejako dla mego dobra. Jak się okazało z maili innych konstruktorów przekroczył normę 1mm2 dla przekrojów srebrnych IC, aż o 1/3. Prawdopodobnie nastąpiły niepożądane problemy naskurkowości i zniknęły niuanse w tonach wysokich. Kabel przekazuje dźwięk w niskich dość dobrze, średnica już ze znakiem zapytania, a wysokie są jakby cięte zaraz po uderzeniu w struny, lub czanel. Brak im wybrzmienia i poświaty. Całościowo bardzo źle to wpływa na stereo i szerokość sceny. Konstruktor odmówił jakichkolwiek poprawek i zwrotu kabla. Według niego wszystko jest dobrze, bo „on” się nie myli. No cóż można i tak.

Zastosowane badziewiaste wtyki „marki” Vitalco są tak ciężkie do zakładania i zdejmowania z gniazd, że w jednym klocku naderwały mi gniazda. Konstruktor twierdzi, że grają kable, a nie wtyki i nie ma sensu dawać lepszych.

Pozostaje mi teraz zdemontować ten kabel i zrobić z niego 3 kable o planowanych średnicach drutu, dokupując uzupełnienie. Może tak zagra. Zobaczymy.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? kontakt Allegro z mdsn87,sprzedaż poza serwisem
Ile zapłaciłeś/aś? 310
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Po dobrych wpisach na AS, reklamujących konstruktora.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Nie znałem srebra, prowadziłem rozmowy z innymi konstruktorami,wybrałem mdsn87 zachwalanego przez kolegę z AS.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Zestawy: Audiolaba, Marantza, Technicsa, Denona, najnowszy Rotel SE 6, kolumny 2 różne JBL, B&W, Dynaudio, kable Audioquest, Eagle, Qed Gold, Profigold hybryda, DIY srebro (inny), Ultralink.

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.