Jump to content

Denon DVD 1940

Typ sprzętu: Odtwarzacze DVD / BR
Producent: Denon
Model: DVD 1940
Ocena ogólna: (4/5 na podstawie 1 opinii)
Autor: stdanielo
Data dodania: 09 lipiec 2009
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Rewelacyjna czerń i wspaniały upscaling DVD do wysokiej rozdzielczości, przy dobrze zrobionych płytach obraz wygląda prawie jak HD. Bardzo wiele ustawień dźwięku i obrazu, przetworniki BurrBrown na wyjściu wielokanałowym, oraz złocone gniazda. Wiele trybów do skanowania progresywnego. Dźwięk przy płytach DVD naturalny, bez większych podbarwień, duża przestrzeń i swoboda przekazu. Doskonale odtwarza SACD i DVD-A, tutaj to już mistrzostwo za te pieniądze, ilość szczegółów powala na kolana, przełączanie warstw przy SACD odbywa się za pomocą wydzielonego przycisku na pilocie - bardzo wygodne. Plusem jest też design, który może kojarzyć się z wyższą półką cenową. Doskonale radzi sobie z odczytem wszystkich płyt.
Minusy Kiepsko sobie radzi z większością Divx'ów, jest coś w rodzaju klatkowania, szczególnie przy panoramowaniu. Kiepska obsługa plików TXT i polskich czcionek. Dźwięk z CD jest poprawny ale nie powala przestrzenią ani detalami, ale i tak wygrywa z większością odtwarzaczy DVD w cenie do 1000zł. Brak dźwięku z SACD na wyjściach cyfrowych.
Twoja opinia

Chyba najlepszy wybór dla fanatyków dobrej jakości obrazu i dźwięku w kinie domowym, przy odsłuchu SACD i DVD-A, różnica w porównaniu do CD jest jak między MP3 a CD. Po prostu wymiata przestrzenią, dźwięk jest jasny i bardzo szczegółowy. Doskonale spisuje się jako odtwarzacz DVD, koncert Riverside czy film "Aż poleje się krew" wyglądają bajecznie, mamy naprawdę namiastkę HD, Blueray Yamahy BDS 2900 za ok. 4500 pległ przy tym sromotnie. Ciekawa jest funkcja PureDirect, która odłącza obwód Video oraz wyświetlacz w celu poprawienia brzmienia. Jedyne przy czym poległ ten odtwarzacz to format DivX, mimo, że obsługuje standard DivXUltra, to kiepsko sobie z nim radzi, ale to akurat szczegół, szkoda pchać Divx'y do takiej maszyny ;)

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? allegro
Ile zapłaciłeś/aś? 600
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? ze względu na odczyt SACD i DVD-A
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Denon 1740,Yamaha 661/663, Onkyo 405/406, Pionieer 400/410 i cała masa odtwarzaczy do 1000zł oraz Blueray Yamaha BDS 2900
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Denon AVR-1908 (kino), Denon RCD-100 (SACD), kolumny Tannoy M2, cała masa profigoldów
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.