Jump to content

BMN Ex2 II

Typ sprzętu: Kolumny Podstawkowe
Producent: BMN
Model: Ex2 II
Ocena ogólna: (5/5 na podstawie 2 opinii)
Autor: karfied
Data dodania: 11 maj 2020
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Barwy dźwięku Budowanie przestrzeni, stereo. Oddanie atmosfery panującej podczas nagrania Spójne i muzykalne wciągające granie Granie neutralne i szczegółowe
Minusy Spore rozmiary i dosyć surowy wygląd, ale z drugiej strony jak się dysponuje dużą ilością miejsca, odpowiednio wkomponuje w otoczenie i dopasuje solidne standy, to wyglądają dosyć ładnie, tak majestatycznie.
Opinia:

Przez 5 lat posiadałem kolumny Monitor Audio bronze Bx2 i byłem z nich zadowolony. Jednak moje wymagania zaczęły wzrastać i przyszedł czas żeby wskoczyć na kolumny z wyższej półki. Od kilku lat wiedziałem o dobrych opiniach kolumn BMN i zdecydowałem się na nie oczekując poprawy brzmienia, tym bardziej że są 2 razy droższe od MA Bx2. I rzeczywiście jest znaczna poprawa pod każdym względem. EX2 II grają bardzo szczegółowo, przejrzyście, neutralnie i naturalnie. A przede wszystkim pojawiły się nowe aspekty brzmieniowe, na które wcześniej słuchając muzyki aż tak nie zwracałem uwagi tzn. Ex2 II wspaniale budują przestrzeń i oddają barwy. To jest to nad czym teraz się najbardziej delektuję. Pojawiają się poszczególne plany a instrumenty usadowione są w przestrzeni i można usłyszeć i wyobrazić sobie je w trójwymiarze. Barwy są przepiękne i można odkrywać coraz to nowe kolory słuchając nowych utworów. Instrumenty akustyczne grają bardzo naturalnie i wokale są też niesamowicie prawdziwe. Słucham głównie jazzu i jestem teraz bardzo zadowolony. Chyba największe wrażenie sprawia na mnie średnica, która jest pełna w całym swoim zakresie a dźwięki są nasycone i ładnie się zgrywają z niskimi i wysokimi. Muzyka z kolumn jest wciągająca, a potężny i zróżnicowany bas tworzy miłą dla ucha podstawę i jest na swoim miejscu i brak jakiegokolwiek dudnienia.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?

Firma BMN Bogdan Nowak
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

Słyszałem dobre opinie i przekonałem się do zakupu po odsłuchach u konstruktora pana Bogdana Nowaka
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?

Monitor Audio bronze Bx2
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

Cambrige Audio A500, DAC Nostromo Wolf2 wersja rozszeżona, Rasberry Pi (malina + nakładka Hifiberry dig+pro), koaksjalny PROLINK Hi End OFC Coaxial Digital Cable, IC Van damme Classic, głośnikowy Chord Clearway.

Autor: Szarn
Data dodania: 10 październik 2018
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Świetne brzmienie, równowaga tonalna, jakość wykończenia, ogromny zapas możliwości w połączeniu z wysokiej klasy wzmacniaczami, cena
Minusy Nie zauważyłem
Opinia:

Pełny opis na forum Klubu BMN: http://www.audiostereo.pl/klub-kolumn-bmn_129266.html/page__st__480

 

Wspaniała średnica, zdumiewające średnie i niskie tony. Przy tym niesamowita neutralność, naturalność oraz swoboda z jaką grają. Jest poczucie pełnego dźwięku, doskonała dawka energii i dynamiki. Zachowują idealne proporcje dźwięków - tony nie zachodzą na siebie i nie przykrywają się wzajemnie.Niskie tony są genialnie wkomponowane, potrafią mocno uderzyć, są wyraźnie obecne, ale w punkt, tam gdzie są potrzebne. Przy odpowiednim wzmacniaczu potrafią zejść tak nisko, że nie słyszałem czegoś podobnego wcześniej. Zróżnicowanie basu na wysokim poziomie. Średnie są ładnie zabarwione, bardzo dobrze oddają namacalność instrumentów i głosów ludzkich. Wysokie dosadne i błyszczące, a przy tym nie kłują w uszy. soprany olśniewają selektywnością i rozdzielczością. Jest dobra analityczność, ale na szczęście nie na tyle sterylna, aby mogła męczyć po dłuższym odsłuchu. Słychać wszystko dokładnie, bez rozmycia i szelestu (np. w uderzeniach talerzy). Dobrze przekazują szczegóły nagrań. Jest zachowana dobra i dokładna przestrzenność dźwięku. Plany są wyraźnie zaznaczone, wokal precyzyjnie umiejscowiony, głębia i stereofonia jest zależna oczywiście od wzmacniacza, ale potrafi być w odpowiednim połączeniu ogromna.

Poszczególne pasma wiarygodnie rozciągnięte, szerokie i namacalne. W bardzo dobrze zrealizowanych nagraniach realne 3D. Graja pięknie już w obecności podstawowych wzmacniaczy, im wyższa półka wzmacniacza tym lepiej wydobywają swoje możliwości. Świetnie spisują się w filmach, wrażenia lepsze niż w systemie 5.1, dialogi umieszczone w centrum, a dźwięki "efektowe" bardziej zbliżone do naturalnych. Moim zdaniem w przedziale do 4 tys, a zaryzykuję, że nawet do 6 tys, trudno znaleźć u konkurencji lepsze kolumny. U mnie grają z Pioneer VSX 930. Słuchałem również na: Densen beat 100, Burmester 082 (3 na liście marzeń), Denon 1500ae, Marantz P8005, Pioneer A30, Cyrus One HD (2 na liście) i NAIM XS2 (1 na liście).

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?

W firmie BMN
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

Od pierwszych taktów urzekły mnie. Spełniały moje oczekiwania, między innymi, aby bas nie robił zbytecznego hałasu.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?

Indiana line Tesi 561, Dali Spector 6, Dali Zencor 6, Pylon Audio Pearl 25, Pylon Audio Diamond 28, Pylon Audio Sephire 31,Tannoy Mercury 7.4, Melodica BL40, Heco Aleva GT 602, KEF 300, KEF R900, Grandhigh TS5000
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

Pioneer VSX 930, Pioneer BDP X-300, kable sam zrobiłem (Bridge Berc 225 plus Wireworld Silver)
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.