Jump to content

AudioLime Głośnikowe

Typ sprzętu: Kable Głośnikowe

Producent: AudioLime

Model: Głośnikowe


Rewalacyjny

(4.9/5)


(4.9/5 na podstawie 10 opinii)

Krystian82

Data dodania: 10 sierpień 2023

Krystian82

Data dodania: 10 sierpień 2023

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
 • Wysoka jakość. Poprawa basu na wszystkich płaszczyznach.
 • Nie zauważyłem.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: w oparciu o opinię i ceny

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: kable na metry

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Dynaudio DM 3/7, Roksan K2, Topping D51s

Opinia:

Byłem zawsze sceptykiem słysząc jak to kable mogą wpływać na jakość dźwięku no bo prąd to prąd..  😜

W końcu jednak zdecydowałem się na zakup dość już przyzwoitego zestawu stereo.  Grało mega fajnie na kablach kupionych na metry (tych grubszych). Postanowiłem tych kilka stów zaryzykować -  raz się żyje.

Z perspektywy tego że są to "tylko" kable jest niesamowita poprawa. Szczególnie odczułem znacznie więcej basu. Nadal jest świetnie kontrolowany ale jest go obecnie optymalnie. Gitary nabrały ciężaru, driveu.. Scena też wydaje się szersza, poszczególne dźwięki lepiej odizolowane - tutaj jednak trudniej to wychwycić o ile jest lepiej. Jestem raczej laikiem.

Zaznaczam że nie miałem nigdy do czynienia z kablami lepszymi niż te na metry więc nie wiem jak kable te prezentowałyby się na tle innych, sklepowych marek do tysiaka za komplet.

Kabelki też prezentuja się na żywca bardzo solidnie.

Jestem bardzo zadowolony. Polecam.


Mareksc

Data dodania: 13 maj 2023

Mareksc

Data dodania: 13 maj 2023

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: u Producenta

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Rzeczowe opinie, rozmowa z producentem

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Tellirium Q Blue II

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: NAD C375BEE, CD880 PHILIPS, Bluesound Node3 zasilacz liniowy, Focal Chora 286

Opinia:

Witam,

Może zacznę tak cytując Pana Jarka, producenta tych kabli - "Piękna scena, kontrola, bardzo dobra plastyka i subtelność przekazu.
Krystalicznie czyste brzmienie i naprawdę, duża szczegółowość przy zachowaniu równowagi tonalnej i naturalności.
Wokale są tu po prostu naturalne bez przekłamań i niemiłych podbarwień.
Bardzo duży przekrój - aż 4 kwadrat!..."

Po kilku bardzo długich, rzeczowych i sympatycznych rozmowach z Panem Jarkiem, powiedziałem OK, zaryzykuję.

Mając wcześniej kable DIY 2x2,5mmq, a potem przez kila dni brytyjskie Tellurium Q Blue II stwierdziłem, że chyba to nie to i trzeba szukać i próbować, Aż do skutku. Całkiem przypadkiem, grzebiąc w Internecie trafiłem na kable produkcji Pana Jarka. I tak jak wspomniałem wyżej, po długich rozmowach, podjąłem decyzję zakupu, zastrzegając, że jeżeli to nie to, to... 🙂

Po kilku dniach przyszła godzina prawdy! Okazało się prawdą to co mówił Pan Jarek. Dodam tylko, że nie przepadam za poetyką opisów audiofilskich i ujmę całość w kilku żołnierskich słowach. REWELACJA!!! I nie jest to tylko moja opinia. Moja przyjaciółka z doskonałym słuchem muzycznym ujęła to tak: dżwięk wybitnie naturalny, bas i wysokie zdecydowanie LEPSZE! A średnica łącznie z jej górnym zakresem sprawia rozkosz słuchania! Zwłaszcza wokale. Nie wspomnę już o szerokości sceny i lokalizji na niej instrumentów. i taka jest prawda. A test był ślepy!

Jeśli chodzi o porównanie za moimi kablami to dźwięk na nich był bardziej ostry w górnych rejestrach i mniej szczegółowy, nie wspomnę już o szerokości bazy stereo. Jeśli zaś porównując z Tellurium Q Blue II to Tellurium miało średnicę porównywalną z AudioLime, ale basy i wysokie jakby wycofane i mniej obecne. Tak więcAudioLime przy tej cenie, jakośi dźwięku i wykonania nie mają konkurenta!!!

Muzyka to głównie jazz, wokal, blues, trochę rocka i klasyki. W zależności od nastroju:) Pokój ok. 20mq, zestrojony ustrojami długo i skrupulatnie dobieranymi.


PiotrPin.

Data dodania: 03 luty 2023

PiotrPin.

Data dodania: 03 luty 2023

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
 • Piękny wygląd i wspaniałe brzmienie

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Z ogłoszenia

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Po przeprowadzonej rozmowie

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Cambridge audio cxn v2, Taga Harmony HTA 600B, KLIPSCH RP600M

Opinia:

Witam, całkiem przypadkiem trafiłem na kable od p. Jarka. I powiem tak, "szczęka opada", chociaż miałem tylko porównanie z kablami których użyczył mi szwagier (dał za nie dwa razy tyle co Ja) Sam też powiedział "k....a tanio kupiłeś"

Podsumowując piękny wygląd i piękne brzmienie 

 


Adamiks

Data dodania: 20 listopad 2022

Adamiks

Data dodania: 20 listopad 2022

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
 • Wspaniałą otwarta i szczegółowa średnica . Znakomicie kontrolowany dół pasma.Kabel bardzo neutralny.
 • Nie zauważyłem, zwłaszcza w tej cenie.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: U producenta

Ile zapłaciłeś/aś?: Zgodnie z cennikiem.

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Szukałem zmian w swoim systemie oraz po odsłuchu u p.Jarka.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Chord clearway

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Vincent 237mk,canto grand s16hz,marantz hd-cd1,bluesound 2i,kondycjoner TH PC-5000.

Opinia:

Szukając zmian w swoim systemie postanowiłem zmienić okablowanie.Po wymianie kabli zasilających wybór padł na głośnikowe.Z racji tego że ceny nowych kabli potrafią przyprawić o ból głowy i bez odsłuchu trudno wydać takie kwoty wybór padł na kable z drugiej ręki lub diy.

Przypadkiem trafiłem na audiolime p.Jarka. Po kontakcie,przekazując czego brakuje mi w obecnym przekazie dźwiękowym umówiłem się na odsłuch u "producenta". Dla porównania zabrałem swojego chorda clearway. Po porównaniu tych kabli u p.Jarka pierwsze co dało się usłyszeć to przewaga audiolime na średnicy , chord brzmiał tak matowo, bardziej ubogo. Niestety jak to z takimi odsłuchami bywa trudno wyłapać wszystkie różnice. Wiadomo  nie mój system , nie moja  akustyka pomieszczenia.

Pomimo tego postanowiłem zakupić w/w kabel u p.Jarka.

Porównując kable u siebie mogę stwierdzić to były dobrze wydane złotówki. Audiolime deklasuje chorda. W dole i średnicy to inna liga,w górze pasma chord minimalnie lepszy (dosłownie) aczkolwiek chord na niektórych nagraniach potrafił być za ostry. Audiolime jest bardziej neutralny w tym zakresie.

Potwierdzam wszystkie opinię na temat tego kabla. Jeśli szukasz kabla który wzniesie twój system na wyższy poziom właśnie znalazłeś.


ireo

Data dodania: 17 listopad 2022

ireo

Data dodania: 17 listopad 2022

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
 • Niezwykła naturalność, przestrzenność i muzykalność.
 • Brak realnej możliwości odsłuchu przed zakupem (chyba, że ktoś ma blisko). Nie jest to duży "minus" bo zakładam, że producent przyjąłby zwrot gdyby kable nie spełniły oczekiwań.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: U producenta

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Chciałem spróbować czegoś nowego

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Z dwiema parami innych kabli, które miałem (Cable Talk, itp.), oraz ze słynnym "pomarańczowym kablem do kosiarki"

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Naim Uniti Star, Vifa Vivace

Opinia:

Kable audio i całą "kablologię" zawsze trochę lekceważyłem, bo wpływ przewodów na odbiór dźwięku uważałem za marginalny. Inwestowałem raczej w źródła i głośniki, nie przedstawię więc porównania produktu AudioLime z kablami z tzw. górnej półki (cenowej). Pierwotnie zamierzałem napisać opinię po dłuższym czasie użytkowania kabli od pana Jarka, ale zmieniłem zdanie. Wolę to zrobić, póki dobrze pamiętam pierwsze wrażenie, które było spektakularne. 

Do testu wybrałem kilka utworów jazzowych i klasycznych z dobrze nagranym wokalem, fortepianem i innymi instrumentami. Posłuchalem chwilę, następnie wpiąłem kable od pana Jarka i ponownie włączyłem dźwięk, nie zmieniając poziomu głośności ani innych ustawień. Natychmiast odruchowo zrobiłem krok w tył, bo wjechała we mnie scena dźwiękowa. Nagle pojawiła się ogromna przestrzeń, nie tylko przed kolumnami ale i za nimi, w ogóle wszędzie. Dźwięk zupełnie oderwał się od głośników i wypełnił pomieszczenie. Pozorne źródła dźwięku niekoniecznie zostały lepiej zlokalizowane, bo powiększyły się, jak gdyby instrumenty urosły i zajęły więcej miejsca. Kable nie tyle poprawiły analityczność pod względem punktowej lokalizacji źródeł, co dały pełniejsze złudzenie odbioru muzyki na żywo, bo źródła pozorne uległy urealnieniu. Efekt ten uzyskany został nie tylko przez poprawę przestrzenności ale także przez lepsze oddanie barwy dźwięku, szczególnie w zakresie średnich tonów, decydujących dla wrażenia naturalności. 

Dodatkowy eksperyment ujawnił inną "hi-endową" cechę kabli AudioLime, brak litości dla słabych nagrań. Mam np. płytę CD legendarnej grupy Novi Singers z archiwalnymi nagraniami Polskiego Radia, delikatnie mówiąc, nie najlepszymi. Mimo wszystko dawało się tej płyty posłuchać, ale już nie z tymi kablami. Potwierdziła się stara prawda, że jeśli czegoś nie ma w nagraniu, to ani kable ani pozostałe elementy toru nie są w stanie tego skompensować. Za to inne moje ulubione nagrania zyskały dodatkowy blask, przede wszystkim pod względem przestrzenności i naturalności. Również dynamika i "muzyczność" nagrań, mimo że obecne wcześniej, z tymi kablami osiągnęły nowy poziom.

Zamówione kable przychodzą w zwyczajnej paczce, dobrze zapakowanej ale bez luksusu, z dołączoną na kartce krótką instrukcją podłączenia. Kable są kierunkowe, sposób konfekcjonowania można wybrać, cena zależy od długości. Kabel jest grubości małego palca, podatny, dobrze się układa. Wykonanie dokładne i estetyczne, wtyki bardzo dobrej jakości. Wtyki bananowe z mocnymi elementami sprężynującymi (przy pierwszym połączeniu najlepiej ścisnąć złocone sprężynki w palcach przed wpięciem do gniazda), trzymają mocno i pewnie.

Podsumowując, kable wybitne, bardzo zbliżające do prawdy o nagraniu.


(nie)przecietniak

Data dodania: 28 marzec 2022

(nie)przecietniak

Data dodania: 28 marzec 2022

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
 • -średnica, piękna, naturalna, nasycona, lekko pierwszoplanowa - ładna scena we wszystkich kierunkach - każdy zakres pasma - praktycznie bez wad - jest powietrze, detal, klarowność
 • W tej cenie tylko plusy

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Oferta na portalu ogloszeniowym

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Zaciekawienie stosunkiem cena/możliwości, właściwości wpasowujące się w moje oczekiwania.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: VdH ClearWater, Audiouest Slip-DB 14/2

Opinia: Niniejsze kable (obecnie sprzedawane w innej kolorystyce) - noszą dokładną nazwę, którą posługuje się sprzedawca: "AudioLime" Premium. Jest sprzedawany na metry a jego cechy są bardzo dokładnie opisane w ofercie - mamy więc od razu wyobrażenie o tym - czy tego szukamy? W moim przypadku tak właśnie było. Kupiłem te kable po dodatkowej. długiej rozmowie ze sprzedawcą utwierdzając się, że to jest to czzego potrzebuję. Nie zawiodłem się. Kable "zagrały" niewiarygodnie dobrze w stosunku do ich ceny. Powiem szczerze, że "poczułem" powiew High-Endu dochodzący do moich uszu. Profesjonalna jakość konfekcji - do wybrotu banany, widełki itp. Przesyłka darmowa.

tommyluca

Data dodania: 17 styczeń 2022

tommyluca

Data dodania: 17 styczeń 2022

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
 • Pieknie wykonczone kable ,czysty przekaz

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: od 1 miesiąca do roku

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Olx u pana Jaroslawa AudioLime

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Bardzo dobry kontakt ze sprzedawca ,przedstawienie produktu bardzo profesjonalne

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Van den Hul

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Marantz Nr1200 glosniki B&W cm5

Opinia: Wystawiam jak najlepsza opinie o kablach glosnikowych AudioLime ,wczesniej uzywalem kabli Van den Hul i bylem z nich srednio zadowolony na moim Marantzu Nr1200 ,najpierw zadzwonilem do pana Jaroslawa o kilka odpowiedzi na temat ww kabli po przedstawieniu mi opisu postanowilem AudioLime zakupic nie bylo problemow z wysylka do Danii. Po szybkim dostarczeniu mi przesylki wszystko jak w opisie kable prezentuja sie pieknie wizualnie jak i rowniez w odsluchu moim zdaniem zdecydowanie lepsze od VAn den Hul wspolpracuja z systemem Marantz glosniki Bowers&Wilkins cm 5 po dokupieniu kabli AudioLime moge powiedziec ze moj sprzet spelnia moje oczekiwania

loli_pl

Data dodania: 08 październik 2021

loli_pl

Data dodania: 08 październik 2021

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
 • Naturalna barwa, mikroszczegóły.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: U producenta.

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Po przeczytaniu opisu producenta i z czystej ciekawości.

Opinia: Po przeczytaniu opisu jak grają kabelki, zaciekawiony umówiłem się na odsłuch, ponieważ okazało się że mam całkiem blisko do Producenta kabelków. Sprzęt który posiadam już w pełni mnie zadowala i tylko brakowało ostatniego szlifu. Wcześniej miałem Oehlbach, Melodika, Qed, i do teraz Sommer Cable Orbit 240 MKII, byłem z nich zadowolony chociaż troszkę były wycofane na średnicy i właśnie to mnie skłoniło do dalszych poszukiwań. AudioLime grają naturalnie, nic nie koloryzuje, mocny szybki bas, nie ociężały ani rozlazły, pojawiło się mnóstwo mikroszczegółów, wokale wychodzą prawie na twarz, niesamowita precyzja i rozmiejscowienie instrumentów, czystość przekazu, dynamika. Niestety nie potrafię przekazać słowami tego jak one grają, mogę je polecić z czystym sumieniem i raczej ten co kupi się nie zawiedzie.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.