Typ sprzętu: Inne
Producent: Pioneer
Model: GR-555
(4.5/5 na podstawie 2 opinii)
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: od 1 miesiąca do roku
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Bo chciałem mieć korektor z analizatorem firmy Pioneer, a na GR-777 nie było mnie stać.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Z niczym. Kupiłem w ciemno ale nie żałuję i nie widzę potrzeby zmiany na coś innego.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: VSX-505RDSMkII, PD-8700, CT-S740S, CT-757, kolumny CANTON Classic C-881.
W sumie to kupiłem korektor nie dla samej korekcji, ale dla analizatora widma choć nie zaprzeczę, że czasami lubię się pobawić tymi suwaczkami. GR-555 robi dobre wrażenie - jest solidny, masywny i znacznie większy niż np. GR-777. Front-panel wykonany jest z aluminium. Potencjometry działają z lekkim oporem - przyjemnie się reguluje. Wyświetlacze są duże i czytelne. Guzik "Power" mógłby być ciut większy. Korektor ładnie podbija, bądź obniża dane częstotliwości. Nie słychać znaczących zniekształceń nawet po przekręceniu na +10dB (max). Wszystko czysto i wyraźnie. W czasach kiedy GR-555 był oferowany jego cena (449 DM) była wyższa od np. Technics'a SH-GE-70 (399 DM) i Sony SEQ-411 (299 DM). Może to o czymś świadczy...
Wiadomo, że dla "audiofila" korektor to dno, że jest bee, fee i w ogóle może tylko wszystko popsuć. Tak może być faktycznie, gdyż poprzez kręcenie sobie ot tak, możemy zaburzyć całą "liniowość" dźwięku. Ustawiając np. "uśmiech" na suwakach mamy praktycznie drugi "Loudness". Niektórym to odpowiada, gdyż lubią mocny dominujący bas lub walące po uszach soprany. Jeśli ci brakuje wokalu podciągasz trochę średnie.
Więc jeśli nie jesteś audiofilem i czasami lubisz się pobawić dźwiękiem to możesz śmiało sobie sprawić taką zabawkę. A jak po jakimś czasie cię się znudzi i będziesz chciał mieć wierny dźwięk wtedy guziczek Equalizer ustawiasz na OFF. Wtedy analizatory też działają - a ja uwielbiam podskakujące słupki w rytm muzyki. :)
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: wykonanie, jakość, design
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: stare unitry, onkyo, yamaha
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Pioneer A-207R SONY CD CDP-C365 KENWOOD KR-V8080 ONKYO Integra TA-2570
Jest to doskonały korektor, można dzięki niemu robić cuda z dźwiękiem dostosowywując barwę do swoich potrzeb. Wszystko w nim jest udane, pięknie pokazuje wizualnie co dzieje się z dźwiękiem.
Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe.
Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.
Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.
Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.