Jump to content

Harman Kardon HK 610

Typ sprzętu: Wzmacniacze Stereo
Producent: Harman Kardon
Model: HK 610
Ocena ogólna: (3/5 na podstawie 1 opinii)
Autor: marantz_boy
Data dodania: 06 marzec 2023
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy W cenie 150 zł: solidne wykonanie i dobre podzespoły w środku. Spora dynamika jak na 30W mocy. Tani i jednocześnie konkurencyjny dźwiękowo w stosunku do obecnej najtańszej, masowej konkurencji z tego okresu, jaka zalewa OLX I Allegro w cenie 300-400 zł.
Minusy W cenie 150 zł nie ma autentycznie żadnych, naprawdę solidny, mocny dźwięk :) Ale w stosunku do kilkukrotnie droższych konkurentów, to wychodzi jego mniej wyrafinowany bas, przeciętna średnica i niezbyt czysta góra. No i brak pilota, ale ten model go akurat nie miał.
Opinia:

Zakupiłem go kilka dni temu, czyli w marcu 2023, za ok. 150 zł, w pełni sprawny, kompletny i niepoobijany. Najtańszy model wzmaka HK z ok. 1998r., taki ówczesny entry level tego producenta. Miałem kiedyś podobny HK620 i w zasadzie są one podobne dźwiękowo, z tym że HK620, o ile pamiętam, był mocniejszy i wydajniejszy prądowo. Natomiast w porównaniu z moimi obecnymi Musical Fidelity B1 i Arcam One, ten HK610 gra nieco gorzej. Dźwięk jest ogólnie nieco matowy, góra niezbyt czysta. Bas jest zaskakująco mocny i sprężysty, ale mało zróżnicowany. Średnica o przeciętnej rozdzielczości i przejrzystości, lekko wycofana. Ogólnie dźwiękowo i wydajnościowo wzmacniacz jest jednak zaskakująco dobry jak za swoją cenę. Wypada moim zdaniem lepiej od słuchanych przeze mnie przeróżnych 30-letnich budżetowych technicsów, soniaczy i matrantzów, jest subiektywne dynamiczniejszy. Nie polecam do wyrafinowanego jazzu, natomiast w rocku i elektronice, pomimo skromnych 30W na kanał, radzi sobie całkiem nieźle, z dobrym rytmem i basem.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

krócej niż 1 miesiąc
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

Bo potrzebowałem prostego, taniego i solidnie grającego wzmaka do grania na co dzień i tyle.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?

Musical Fidelity B1, Arcam One
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

DAC Abrahamsen 6.0, Avance Omega 505, IC Supra Dual, głośnikowe miedzianki 1,5mm2 :)

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.