Jump to content

Harman Kardon HK 610

Typ sprzętu: Wzmacniacze Stereo

Producent: Harman Kardon

Model: HK 610


Umiarkowany

(3/5)


(3/5 na podstawie 2 opinii)

vjakvendetta

Data dodania: 20 wrzesień 2023

vjakvendetta

Data dodania: 20 wrzesień 2023

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • - niski, miękki bas - myślę, że można go polecić na start przygody z audio
  • - jak znajde to napiszę

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: quadral phonologue c pico quadral platinum ultra 2

Opinia:

Mam go podpiętego pod PC przez Xonar D2X. Miałem podpięte pod niego Quadrale Phonologe C Pico - gra to super, czysto, niski bas. Zmieniłem na Quadrale Ultra Platinum 2 i te grają głośniej, ale bardziej nastawione są na wokal i troszke wyższe tony, takie odnosze wrażenie. Na pewno nie mają takiego niskiego basu, ale nie wiem czy ten wzmacniacz nie jest za słaby do nich. Ogólnie probowałem na tych kolumnach amplitunery Sony, JVC, Kenwood w kwocie do 350 i ten Harman bije na głowe brzmieniem jakie wyciąga z kolumn. Jednak co wzmaczniacz, to wzmacniacz. Jestem zadowolony, chociaż ten Harman rozbudził mój apetyt na więcej i raczej będę trzymał się tej marki :)


marantz_boy

Data dodania: 06 marzec 2023

marantz_boy

Data dodania: 06 marzec 2023

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • W cenie 150 zł: solidne wykonanie i dobre podzespoły w środku. Spora dynamika jak na 30W mocy. Tani i jednocześnie konkurencyjny dźwiękowo w stosunku do obecnej najtańszej, masowej konkurencji z tego okresu, jaka zalewa OLX I Allegro w cenie 300-400 zł.
  • W cenie 150 zł nie ma autentycznie żadnych, naprawdę solidny, mocny dźwięk :) Ale w stosunku do kilkukrotnie droższych konkurentów, to wychodzi jego mniej wyrafinowany bas, przeciętna średnica i niezbyt czysta góra. No i brak pilota, ale ten model go akurat nie miał.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Bo potrzebowałem prostego, taniego i solidnie grającego wzmaka do grania na co dzień i tyle.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Musical Fidelity B1, Arcam One

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: DAC Abrahamsen 6.0, Avance Omega 505, IC Supra Dual, głośnikowe miedzianki 1,5mm2 :)

Opinia:

Zakupiłem go kilka dni temu, czyli w marcu 2023, za ok. 150 zł, w pełni sprawny, kompletny i niepoobijany. Najtańszy model wzmaka HK z ok. 1998r., taki ówczesny entry level tego producenta. Miałem kiedyś podobny HK620 i w zasadzie są one podobne dźwiękowo, z tym że HK620, o ile pamiętam, był mocniejszy i wydajniejszy prądowo. Natomiast w porównaniu z moimi obecnymi Musical Fidelity B1 i Arcam One, ten HK610 gra nieco gorzej. Dźwięk jest ogólnie nieco matowy, góra niezbyt czysta. Bas jest zaskakująco mocny i sprężysty, ale mało zróżnicowany. Średnica o przeciętnej rozdzielczości i przejrzystości, lekko wycofana. Ogólnie dźwiękowo i wydajnościowo wzmacniacz jest jednak zaskakująco dobry jak za swoją cenę. Wypada moim zdaniem lepiej od słuchanych przeze mnie przeróżnych 30-letnich budżetowych technicsów, soniaczy i matrantzów, jest subiektywne dynamiczniejszy. Nie polecam do wyrafinowanego jazzu, natomiast w rocku i elektronice, pomimo skromnych 30W na kanał, radzi sobie całkiem nieźle, z dobrym rytmem i basem.


dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.