Jump to content

NAD L40

Typ sprzętu: CD Amplituner
Producent: NAD
Model: L40
Ocena ogólna: (4/5 na podstawie 2 opinii)
Autor: dowoszek
Data dodania: 07 wrzesień 2007
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy - nadowski wygląd - solidna konstrukcja
Minusy - nadowski wygląd :D
Twoja opinia

Zapomniałem dodać, że zupełnie nie rozumiem osób narzekających na \"nadowski wygląd\". \"Ascetycznie\" i z gustem :) Mi to pasuje. I do tego całkiem solidna konstrukcja. Kupiłem 7-letni sprzęt a wygląda jakby dopiero co wyjechał z fabryki :)

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? jw
Ile zapłaciłeś/aś? jw
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? jw
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? jw
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt jw

Autor: dowoszek
Data dodania: 07 wrzesień 2007
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy - przejrzystość przekazu - naturalność dźwięku - stosunek cena/jakość
Minusy - funkcjonalność pilota - wymagający tuner - miłośnicy techno to raczej nie pod ten adres :)
Twoja opinia

Zdecydowałem się na zakup L40, bo chciałem spróbować NADowskiego dźwięku przed zakupem droższego zestawu tej firmy. Efekt jest taki, że chyba pozostanę przy tym sprzęcie trochę dłużej - nie mam ortodoksyjnych zapędów audiofilskich (określiłbym się prędzej melomanem) i to co zaoferował mi ten sprzęcik jest na tą chwilę zupełnie satysfakcjonujące. Więcej... jestem bardzo zadowolony. Do tej pory miałem do czynienia głównie ze sprzętem firmy Sony i Yamaha. Pierwsze, co rzuciło mi się w... uszy po przejściu na NADa, to przejrzystość przekazu i naturalność dźwięków - na moich starych płytach dostrzegam szczegóły, o których wcześniej nie miałem pojęcia a które to były zapewne zakryte przez dominujący nad wszystkim bas w sprzęcie Sony. Proporcje między niskimi, średnimi i wysokimi tonami są wyważone o wiele lepiej i żadne z pasm nie dominuje nad przekazem. Muzyka akustyczna, elektroniczna, jazz, klasyczna - rewelacja! Bardzo dobrze słucha się również typowo rockowych kawałków. Przypuszczam, że jedynie miłośnicy techno-młócek mogą być lekko zawiedzeni - chociaż trudno mi to "nausznie" stwierdzić z powodu braku w mojej kolekcji płyt wspomnianego gatunku.

 

Przed zakupem miałem obawy co do potencjalnie małej mocy (2x20W@8ohm RMS). W moim 16-metrowym pokoju okazało się to jednak aż nadto wystarczające. Żadnych problemów z napędzeniem kolumn Tannoya F3.

 

Za 1200 zł dostałem gotowy dopasowany zestawik CD + tuner + wzmacniacz (nawiasem mówiąc, jest to zgodnie z tym co twierdzi producent NAD 310 zamknięty w obudowie wraz z CD i tunerem) i polecam takie rozwiązanie wszystkim, którzy nie chcą bądź nie mają czasu na zabawę w dobieranie klocków.

 

No dobra, teraz przejdźmy do wad :) Ja widzę tylko dwa słabe punkty (biorąc pod uwagę cenę). Po pierwsze funkcjonalność pilota pozostawia wiele do życzenia - znajdują się na nim wyłącznie podstawowe funkcje. Do tego precyzyjne ustawienie głośności przy jego pomocy jest bardzo trudne (zbyt duże kroki).

Po drugie - cholernie wymagający tuner. Sygnał musi być na prawdę dobry, żeby ten tuner zagrał przyzwoicie. Trzeba się sporo napocić przy ustawianiu anteny - o odbiorze na przysłowiowy "kawałek druta" można zapomnieć.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? ogłoszenie na audiostereo.pl (od pierwszego właściciela)
Ile zapłaciłeś/aś? 1200
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Dobra opinia firmy NAD, również na tym forum. Chciałem spróbować NADowskiego dźwięku przed zakupem droższego zestawu tej firmy :)
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Wszelkiego rodzaju Sony, Yamaha itp.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Tannoy F3, kabelki Jamo Flat
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.