Jump to content

Marantz PM 7000

Marantz Marantz PM 7000

Typ sprzętu: wzmacniacze stereo
Producent: Marantz
Model: Marantz PM 7000
Ocena ogólna: (na podstawie 4 opinii)
Opinia o Marantz Marantz PM 7000
Autor: MARTIN-79
Data dodania: 13 maj 2004
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy potężna końcówka
Minusy zostały wykluczone w modyfikacji:terminale głośńikowe,przewody sygnałowe, ekran miedziany na trafo, kabel sieciowy
Twoja opinia

wygrzewał się długo razem z cd ,kolumnami,kablami .ok 8miesięcy niezbyt częstego słuchania.najlepiej wypada w składach akustycznych.nagrania są bardzo realistyczne i tworzą super atmosfere. w elektrycznym jazzie też niczego mi nie brakuje.poddałem go modyfikacji w tym samym czasie co cd.wymieniłem kondensatory zasilające tor audio, sygnałowe, oampy , przewody sygnałowe terminale , ekran na trafo,przewód sieciowy. zmienił sie przedewszystkim bas który jest już kontrolowany i nie wygasa tak późno jak miało to miejsce wcześniej.poprawiła sie też góra której jest więcej.jestem bardzo zadowolony z zestawu , który tworzy ten wzmacniacz. w tej konfiguracji dla mnie jest rewelacyjnie.miło relaksuje się słuchając spokojnej muzyki.ale są różne gusta.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? sklep mix electronics tarnow
Ile zapłaciłeś/aś? około 2000zł
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? podobnie jak cd 6000.seria range-wygląd.polecana przez wielu w temacie.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? yamaha 496,596, denon , copland csa8,
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt cd6000, kolumny własnej konstrukcji na przetwornikach seas, kable różne często monitor black&white,interkonekt audiouest coral,pokój 16m2,kondycjoner własny

Opinia o Marantz Marantz PM 7000
Autor: McGyver
Data dodania: 21 styczeń 2006
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy bardzo dobry stosunek cena/jakość, bardzo dobra stereofonia, głębia, dźwięk gładki, niemeczący, lecz dynamiczny i szczegółowy. Duża moc. Tuning daje ogromny przyrost jakościowy.
Minusy Bas mocny, lecz trochę mało dynamiczny, choć w zasadzie nie można mu zarzucić niedostatku kontroli. Dość nijaki phonostage.
Twoja opinia

Wzmacniacz ten bardzo dobrze w swej klasie prezentuje przestrzeń, instrumenty są precyzyjnie porozstawiane, mają swoje rozmiary i granice. Jest też wyraźna głębia. Instrumenty są umieszczane raczej za linią bazy, choć gdy trzeba potrafią się pojawić i z przodu, i z boku, daleko poza głośnikami. Brzmienie jest zrównoważone, bez śladu ostrości czy natarczywości, a przy tym dynamiczne, żywe i dźwięczne, słychać mnóstwo szczegułów, które są podane analitycznie, nietrudno je śledzić. Nie powoduje to jednak utraty muzykalności i przyjemności słuchania. Na koniec bas. Mocny, głęboki, nieźle kontrolowany, lecz przydałoby mu się trochę więcej "czadu", lepszego narastania impulsów, choć ten drobny niedostatek zauważą zapewne dopiero posiadacze drogich kolumn.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? słuchany w sklepie/salonie
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? giełda
Ile zapłaciłeś/aś? tanio
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? bo to to samo co PM68, tylko z ładniejszym panelem
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? CA A500, NAD C340, Onkyo A9711, Pioneer A400X, Marantz PM66KI, Musical Fidelity E60, Micromega Minium Amp, Harman-Kardon HK620, Yamaha AX596, AX892
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt CD 63SE Marantza, Eagle MC90

Opinia o Marantz Marantz PM 7000
Autor: rafal735r
Data dodania: 17 marzec 2010
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Dobra kontrola basu w rockowych kawalkach, ale i potrafi ladnie, nisko zejsc przy elektroniczej muzyce, wiec z tego wzgledu dosc uniwersalny. Swietne szczegoly w wysokiej i sredniej sekcji, stereofonia.
Minusy Brak gniazd 230V UNSWITCHED, wszystkie gasną wraz z wyłączeniem wzmacniacza, troche mocno sie grzeje.
Twoja opinia

Jak napisano wyzej swietny wzmacniacz cena/jakosc. Nie lomocze zbytnio basem, gitary brzmia swietnie. Szczegolnie kalsyczne. W muzyce panuje wiele szczegolow. Praktycznie nie ma sie do czego przyczepic. Wysokie nie drażnią. Ogolnie swietna separacja dzwieków i pewna muzykalość. Ten wzmacniacz chyba pozostanie u mnie na dłuzej.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Allegro
Ile zapłaciłeś/aś? 850zł
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? W Ciemno. Na "testy"
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Ampli. DENON DRA-735R, Wzm. DENON PMA-925R
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt DENON DCD-980, Magnat Quantum 605, Audionova Phobos MKII.

Opinia o Marantz Marantz PM 7000
Autor: Prestige
Data dodania: 15 wrzesień 2010
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy -Bardzo dobra kontrola basu -dźwięk niemęczący który przy odpowiednim źródle można słuchać i słuchać. -Bas schodzi nisko i jest bardzo przyjemny. -Ogólnie bardzo szczegółowy.wzmacniacz.
Minusy Terminale głośnikowe, śrubki boczne od obudowy(Tandeta). Na szczęście minusy tego wzmacniacza to drobnostki które bardzo łatwo usunąć.
Twoja opinia

Wzmacniacz bardzo uniwersalny grający bardzo naturalnie, bardzo dużo szczegółowość o czym napisałem już powyżej. W pełni zgadzam się tutaj z opinią Mcgyvera, świetny wzmacniacz polecam każdemu. Ja posiadam pm-68 lecz oprócz obudowy niczym te wzmacniacze się praktycznie nie różnią. Porównywałem go z Pioneerem a-702, denonem pma-860 i jeszcze paroma innymi. Co do porównania z pioneerem to Marantz jest dużo szybszy,m a bardziej kontrolowany dźwięk o większej spójności. Bas dużo szybszy nie tak rozlazły. Może jedynie nie ma aż takiego powera. Denon był bardzo dynamiczny i pod tym względem raczej mało który wzmacniacz mu dorównuje, lecz bas był raczej twardy, a wysokie tony ostre. Ogólnie był to bardzo jasny wzmacniacz który na początku , zszokował mnie swoim efekciarstwem a później męczył dlatego zdecydowałem się go zmienić ale do dziś bardzo dobrze go wspominam. Marantz ma też o wiele lepszą scenę muzyczną która denon miał problemy.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Allegro
Ile zapłaciłeś/aś? 500
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Bo miał świetne opinie, jest sterowany pilotem, I dostałem go za przystępną cenę ze wszystkimi dokumentami łącznie z pudełkiem.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Pioneer a-702, Technics su-v 500, technics su-v 550, Yamaha ax-570, Denon pma-860, Pioneer a-44, Onkyo a-44
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Esa triton 3, Diy stx ( Seas+ Stx Awx)User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.