Jump to content

Rotel RX-403

Typ sprzętu: Amplitunery Stereo
Producent: Rotel
Model: RX-403
Ocena ogólna: (4.5/5 na podstawie 2 opinii)
Autor: faflak
Data dodania: 16 sierpień 2021
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Wygląd. Ma wszystko co potrzebuję. Brzmi najlepiej( w porównaniu do tego co miałem do tej pory).
Minusy W porównaniu do CA A500: brak sterowania pilotem i bi-wiringu (jeśli ktoś uważa że potrzebny).
Twoja opinia Znalazłem na śmietniku. Po naprawie poddałem go konfrontacji z używanym od 6 mies. Cambridge Audio A500 . CA gra solidnie ale jakoś tak "grzeczniej" i "cieplej". RX 403 mam wrażenie wyraźniejszym basem daje i w ogóle bardziej charakterny jest. Ja to lubię. W ogóle dźwięk z rotela ciekawszy i mniej męczący. Wcześniej miałem CA A1v3 i Unitra WS 311d ale to nawet nie ma co porównywać. Do tego w porównaniu z CA A500 ma wszystko czego potrzebuję: wzmacniacz, radio, wyjście na słuchawki. Wygląda Vintage a świadomość że sprzęt jest z 1979 r. powoduje większy respekt.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Zdobyczny, znaleziony na śmietniku
Ile zapłaciłeś/aś? Zdobyczny, znaleziony na śmietniku - naprawa końcówki mocy (200 zł)
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Moja kariera krótka : dotychczas używałem Ws 311 d, Cambridge Audio A1 v3, Cambridge Audio A500, które grały z Zg25c i KEF iQ1. W mojej ocenie brzmi najlepiej spośród wymienionych.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? CA A500 WS 311d
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Grał z głośnikami KEF iQ1 i UNITRA Zg25c.

Autor: Sonata
Data dodania: 28 wrzesień 2017
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy + Równowaga tonalna
+ Dobra stereofonia
+ Muzykalność
+ Bardzo dobry dźwięk z tunera
+ Jakość wykonania
+ Prosty, elegancki wygląd
Minusy - W tej cenie i biorąc pod uwagę konstrukcję, ciężko się do czegokolwiek przyczepić
Twoja opinia

Amplituner o konstrukcji zbliżonej do większości urządzeń tego typu z połowy lat 70-tych. Gruby aluminiowy front, pięknie i bardzo równomiernie podświetlana skala, obudowa wykończona drewnopodobną okleiną, zasilacz z możliwością bezproblemowego przełączania napięcia zasilania 110/120/220/240V, końcówka mocy zbudowana na Sankenach.

Pierwsze co rzuca się w oczy to jakość wykonania. Po ponad 40-stu latach użytkowania potencjometry nie sprawiają problemu, wzorowo pracuje selektor źródeł, skala wskazuje bezbłędnie odbieraną częstotliwość.

Dźwięk z tunera jest zaskakująco dobry tak samo jak jego czułość. W audycjach niekomercyjnych stacji radiowych dociera do nas może niezbyt szeroki obraz stereo, ale za to o niespotykanej jak na tą klasę sprzętu głębi. Scena osadzona jest za linią głośników, z bardzo dobrą separacją poszczególnych planów.

Dźwięk samego wzmacniacza jest zbliżony do RA-921, choć są dwa niuanse różniące te urządzenia. RX-403 ma szczuplejszy, ale bardziej sprężysty i punktowy bas. Druga różnica to lepsze zróżnicowanie wyższych rejestrów. Blachy mają lepszą barwę i wybrzmienia. Ogólnie zakres średnich i wysokich tonów zawiera więcej informacji - w tym aspekcie bliżej mu do RA-971, choć oczywiście nie osiąga on tego pułapu, co wcale nie oznacza, że radość z słuchania jest mniejsza, ponieważ muzykalność przekazu jest rewelacyjna jak na tak prostą konstrukcję.

Jeżeli rozważacie zakup niższych modeli wzmacniaczy Rotela, ten amplituner może być dobrą alternatywą i warto odsłuchać go w trakcie poszukiwań. Moim zdaniem dźwięk przez niego prezentowany jest o klasę lepszy od RA-921, a w porównaniu z RA-971.... hmmm... w filmie "Rozmowy kontrolowane" pada stwierdzenie "są lepsi... bo są gorsi"... i tak jest i w tym przypadku. Po krótkotrwałym "efekcie WOW" 971 staje się po prostu irytujący, podczas gdy RX-403 można słuchać latami z równym zafascynowaniem, jak po pierwszym jego włączeniu.

Nie obawiajcie się 25W na kanał. Przeglądając opinie użytkowników zawarte w internecie byłem zaskoczony w jak różnych konfiguracjach sobie radzi - od łatwych do wysterowania dwudrożnych monitorów po podłogowe Audio Physic.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? -
Ile zapłaciłeś/aś? Byłbym skłonny zapłacić 4 razy więcej
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Zakup "w ciemno" bez odsłuchu.
Sentyment do marki ROTEL i sprzętu z lat 70-tych.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? RA-921
RA-971
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Sony APM20ES
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.