Jump to content

Yamaha RX 797

Typ sprzętu: Amplitunery Stereo
Producent: Yamaha
Model: RX 797
Ocena ogólna: (4/5 na podstawie 6 opinii)
Autor: ironman21
Data dodania: 10 październik 2015
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Ładny wygląd, dobry dźwięk
Minusy w tej cenie brak
Opinia:

Amplituner kupiłem na podstawie doskonałych recenzji w internecie i prasie. Trzeba przyznać, że jest dobrze, sprzęt gra czysto i dynamicznie. Ja posiadam kolumny Heco Metas 700 i z nimi gra super. Amplituner Yamahy zdecydowanie lepiej brzmi od wzmacniacza Onkyo A-9711 którego też miałem, natomiast moim zdaniem gorzej wypadł w porównaniu z Onkyo A-8850. Yamaha jest doskonała jeżeli chodzi o granie rocka (takiej muzyki słucham), elektronika też nie jest jej obca, nie wiem jak wypada z innymi gatunkami muzyki.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

sprzęt posiadany kiedyś
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

na podstawie opinii
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?

z amplitunerami kina domowego(yamaha, denon)

Autor: Uriel
Data dodania: 20 marzec 2012
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Duża moc, szybki precyzyjny bas, funkcjonalność
Minusy ostra góra, zbyt jasne brzmienie
Opinia:

Chciałem na wstępie zaznaczyć, że moja opinia dotyczy tego amplitunera w zestawieniu z kolumnami MA BX6. Zapewne moje odczucia pokryłyby się dla całej linii kolumn BX5, RX6 itp.

Zacznę od plusów. Amplituner jest ładnie wykonany i cieszy oko. Bursztynowy wyświetlacz informuje nas o źródle i nigdy nie razi.

Pozytywne wrażenie zrobiły na mnie moc i bas. Amplituner niesłychanie rozbujał moje kolumny. Stały się niezwykle dynamiczne i żywe. Bas się utwardził i zrobił dużo bardziej precyzyjny. Brak problemów z czytelnym rytmem. Od razu rzuciło mi się na uszy, że słyszę dużo nowym detali w zakresie wysokotonowym. Niestety i tutaj zaczyna się bolączka sprzętu. Głosy stają się rozjaśnione, brakuje im wypełnienia (na moje ucho to bardzo). Atakują sybilanty a blachy pchają się na pierwszy plan. Wokalista ginie w gąszczu "syczków". Mogę powiedzieć że ten amplituner kompletnie nie gra z Monitor Audio. Dodam, że na innym sprzęcie zupełnie nie mam problemu ostrej góry. Pokrętło treble nic nie daje tylko cofa średnicę. Na starym amplitunerze KD mam znacznie przyjemniejsze brzmienie. Ładna średnica, wysokich tyle ile trzeba.

Podejrzewam, że z ciemnymi kolumnami o bardzo delikatnym tweeterze mogłaby ta yamaha pasować. Jeśli ktoś lubi techno też będzie zadowolony. Moja opinia jest trochę ku przestrodze bo za dużo napisano o tym sprzęcie w superlatywach.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

krócej niż 1 miesiąc
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

Ogrom pozytywnych opinii, niezwykle solidna budowa i wykonanie w tej cenie.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

MA BX6, źródła różne

Autor: countach84
Data dodania: 10 grudzień 2011
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy -ładne, poukładane brzmienie
-funkcjonalność
Minusy -brak w tej cenie
Opinia:

Bardzo sympatyczny sprzęt, który gra śmiało, uniwersalnie i dąży do neutralności. Bas jest trzymany w ryzach, a i góra brzmi jak należy.

 

Bateria gniazd na tylnej ściance przywodzi na myśl raczej amplitunery do kina niż wzmacniacze stereo. Można tu podłączyć prawie wszystko. Na uwagę zasługuje priorytetowe traktowanie źródła CD, które otrzymało dodatkowy tryb CD Direct Amp (oprócz trybu Pure Direct obecnego dla każdego źródła) RX-797 zbudowany jest solidnie, wygląda estetycznie i waży swoje. Drobne wątpliwości może wzbudzać jedynie rozbicie elektroniki na wiele osobnych płytek ze sporą ilością połączeń między nimi oraz średniej jakości pokrętła do regulacji barwy.

 

W tej cenie to znakomita propozycja.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?

salon audio
Ile zapłaciłeś/aś?

ok. 1400 zł
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

dobre opinie w prasie, ograniczony budżet
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

Yamaha CDX-497, Wharfedale Diamond 10.6

Autor: blackside
Data dodania: 25 listopad 2010
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Brzmienie Brak przesterowań przyolbrzymich głośnościań Jakość wykonania z małym ale..
Minusy potencjometr głośności czasem zatrzeszczy...
Opinia:

Doskonały sprzęt za rozsądne pieniądze. Początkowo chciałem zakupić kino lecz po wielu odsłuchach zdecydowałem się na yamache.

Dźwięk jaki oferuje jest dla mnie idealny. Wszystko na swoim miejscu bez żadnych przeciągnięc.

Sprzęt się zbytnio nie grzeje a lubię jak to się mówi "czuć bass"

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

ponad rok
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

Odsłuchałem, porównałem wybrałem
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?

HK , CA, MARANTZ , onyko , Denon
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

E60 , CDX 497 DVD -S38

Autor: diablok77
Data dodania: 19 styczeń 2009
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy -brzmienie -funkcjonalność -stosunek jakość/cena -tryb Pure Dirct
Minusy -wygląd pilota jest jak dla mnie bardzo brzydki
Opinia:

Dodam tylko od siebie, że gra cały zestaw a nie jego pszczególne elementy. Ja za mój zestaw dałem 4k. Dodajmy, że wszystkie klocki są nowe i objęte gwarancją. Yamaha RX-797 -1200 zł, Yamaha CDX-497-500 zł (kupiony w MM z wystawy-śmieszna cena), Heco Metas 500-1750 zł para, kabel sygnałowy Audionova Phobos MK II-180 zł, kable głośnikowe Audionova Moonwalk do biampingu 450 zł (czyli 4 banany od strony kolumn i 4 banany od strony wzmacniacza-ważne, aby w kolumnach ściągnąć zworki łączące gniazda głośnikowe). Przede wszystkim ta Yamaha daje możliwość biampingu, wart więc podłączyć do niej kolumny, które dają taką możliwość, na przykład: Metasy:)-w takiej konfiguracji z biampingiem ta Yamaha pokazuje na co ją stać. Podsumowując: klocki Yamahy, okablowanie Audionova i kolumny Heco Metas 500 równa się pełna synergia (czytaj: audiofilskie brzmienie za rozsądne pieniądze). Myślę, że w tej cenie konkurentom będzie bardzo trudno pobić Yamaszkę. Na koniec dodam, że mam zamiar do tego amplitunera podłączyć jeszcze odtwarzacz blu-ray (mówię o sekcji audio), o trybie przestrzennym nie ma mowy ale jestem przekonany, że Metasy i Rx-797 mogą zadziwić nie jednego zwolennika „plastikowych” kin domowych. O jakości brzmienia napiszę krótko: bardzo dobra, ten amplituner bardzo dobrze współpracuje z Metasami, polecam taki układ, no i pamiętajcie o odpowiednim okablowaniu-przy opisie Metasów w sekcji „Opinie” napisałem więcej o brzmieniu tego budżetowego systemiku.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?

Sklep internetowy "Elektro Punkt" ul. Białogardzka 7 z Bydgoszczy
Ile zapłaciłeś/aś?

1160 zł+wysyłka
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

opinie internautów na Ceneo, z powodu ceny, pozytywna recenzja w prasie audio(www.audio.com.pl)- recenzja na tej stronie
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

źródło Yamaha CDX-497, kabel sygnałowy Audionova Phobos MK II, kabel głośnikowy Audionova Moonwalk do biampingu (4 banany od wzmacniacza, 4 banany od strony kolumn). Kolumny Heco Metas 500

Autor: blaz13
Data dodania: 05 grudzień 2006
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy - przejrzystość całego zakresu pasma - dobra kontrola basu - radio, które odbiera bardzo dobrze - estetyka wykonania
Minusy - po recenzji w Hi-Fi & Muzyka spodziewałem się doskonałego brzmienia, tymczasem aż tak bardzo nie jestem rozentuzjazmowany; nic konkretniejszego na razie na temat ewentualnych minusów nie mogę powiedzieć.
Opinia:

Sam sprzęt jak na razie (przesłuchałem jakieś 10 godzin) satysfakcjonuje mnie, ale nie powoduje entuzjazmu. Brzmienie jest dość twarde, ale przejrzyste. Radio łapie idealnie i to na małym druciku (z tym, ze mieszkam w centrum, Krakowa, ale za to w kamienicy z grubymi ścianami).

 

Do tej pory miałem Diorę WS504, sprzęt stary, ale o niezłym brzmieniu. Yamaha ma brzmienie bardziej uporządkowane, bas kontrolowany jest o wiele lepiej, ale nie ma tej "mięsistości" brzmienia typowej dla starych wzmaków z lat 70 i 80. Olbrzymią różnicą w stosunku do mojej poczciwej Diory jest brak u Yamahy przesterowań przy wyższych poziomach głośności.

 

Muszę zaznaczyć, że słucham głownie rocka, więc być może nieco inne wrażenia mieliby melomani gustujący w muzyce klasycznej, gdzie instrumentów nie jest cztery, lecz kilkadziesiąt (orkiestra). Tam być może Yamaha wykazałaby się jeszcze bardziej.

 

Wreszcie na koniec: oczywiście wiele zależy od współpracy wzmacniacza/amplitunera z kolumnami. ja mam niedrogie podłogówki niemieckiej firmy VoiceKraft, więc może na lepszych/innych kolumnach dźwięk prezentowałby się inaczej.

 

Ogólnie ocena moja to +4.

PS - nie używałem jeszcze subwoofera.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?

audiostrefa.pl
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

Dzięki recenzji w Hi-Fi & Muzyka i wielu recenzjach internetowych na temat Yamahy w ogólności
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?

Diora WS504, Sony TE-FE 305?
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

CD - Philips CD 710 Kolumny - podłogowe VoiceKraft VK-7500
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.