Jump to content

Toshiba S20

Typ sprzętu: Projektory
Producent: Toshiba
Model: S20
Ocena ogólna: (3/5 na podstawie 1 opinii)
Autor: yaro29
Data dodania: 20 lipiec 2005
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy - bardzo dobra kolorystyka - spory zoom - wysoki kontrast i jasnosc
Minusy - dosc głosna - efekt tęczy
Twoja opinia

Opinie będzie krótka ale mam nadzieje treściwa. Dla chcących sie dowiedzieć więcej proponuje przeszukanie moich wpisów na forum, gdyż sporo o tym modelu pisałem.

Projektor jest jak najbardziej godny polecenia za swoją cenę oczywiscie.

Bardzo dobrze odwzorowuje kolory, kontrast i jasnosc jest bardzo wysoka, na tyle wysoka ze mozna oglądać filmy w niekoniecznie idealnej ciemności (bez straty na pozytywnych wrażeniach z seansu). Posiada spory zoom, tzn bardziej niz np Benq 6100 (którego miałem juz zakupic), nadaje sie do mniejszych pomieszczen. Z odległości 3m otrzymamy obraz o podstawie prawie 2m (oczywiscie z zoomem).

Menu nie jest zabytnio rozbudowane. Jest natomiast proste w obsłudze i w zupełności wystarczające aby dostosować obraz do swoich potrzeb. Sprzęt posiada wejscie przez które uzyskamy progressiv scan. Niestety trzeba zrobić sobie samemu przejsciówkę. Obraz z progressiv jest zdecydowanie lepszy.

Do minusów na pewno należy zaliczyć sporą głośność, która mnie osobiście akurat bardzo nie przeszkadza. Ale dla wyczulonych na tym punkcie moze być uciążliwa.

Dla mnie w pierwszej fazie testowania sprzętu najpoważniejszą \"wadą\" był tzw efekt tęczy. Nie jest to sama w sobie wada sprzętu, gdyż 10-20% osób które w/w efekt zauważają, będą go widziały we wszystkich modelach dlp z kółeczkiem które mamy do prędoości x 4.

Zdecydowana jednak większość moich gości efektu tego nie widzi, ja niestety tak. Z perspektywy czasu (opinia pisana jest po ponad 40 godzinach różnych projeekcji) moge z czystym sumieniem powiedzieć iż efekt ten zdecydowanie traci na swojej \"wartosci\" i niemaże nie przeszkadza w oglądaniu filmów.

Jesli ktos będzie testował w/w projektor lub projektor w technologi dlp niech testuje na filmie koniecznie z napisami. wtedy efekt mozna zuwazyc najszybciej.

Poza tym polecam wszystkich, gdyz za takie pieniązki mozna miec naprawde niezlą frajdę.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? USA
Ile zapłaciłeś/aś? łącznie ponizej 3000 pln
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? opinie uzytkownieków na polskich i zagranicznych formach
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? z benq 6100
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt dvd yamaha s550 połączone z projektorem przez kable component (15m). ekran mat white g 1,1 o podsatwie 2m z czarną obwódką
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.