Jump to content

BMN S3 II

Typ sprzętu: Kolumny Podłogowe
Producent: BMN
Model: S3 II
Ocena ogólna: (na podstawie 1 opinii)
Opinia o BMN S3 II
Autor: sylwon38
Data dodania: 15 luty 2018
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Jak w opinii.
Minusy W tej cenie nie dostrzegam.
Twoja opinia

Pierwszym zaskoczeniem dla mnie, zaraz po podłączeniu kolumn S3 była scena. Wcześniej, o czymś, co nazywa się głębia sceny tylko czytałem. Teraz chyba zrozumiałem, czym ona jest. Słuchając przez kolejne godziny zwróciłem uwagę na blachy perkusji. Wcześniej nie przywiązywałem do nich uwagi, bo prawdopodobnie na dwóch parach kolumn, które miałem wcześniej nie brzmiały one z takim wdziękiem. Potem jeden z kolegów polecił posłuchać mi czegoś z dobrej wytwórni np. Manu Katché. Napisał, że tam usłyszę jak naprawdę brzmią blachy. Dobrze, że polecił mi tego posłuchać, bo przy okazji przekonałem się jak wspaniale mogą brzmieć również tomy perkusyjne, a nie tylko talerze. Jeśli chodzi o bas, to nigdy nie spodziewałbym się, że może do tego wystarczyć jeden niepozorny woofer, jaki zamontowany jest w paczkach S3, które nawiasem mówiąc są wykonane perfekcyjnie. W moim pokoju o powierzchni 18m2 jest go tle ile potrzebuję. Schodzi wystarczająco nisko i nie ciągnie się jak guma. W starych kolumnach najbardziej irytowały mnie sybilanty, które syczały zbyt mocno, dokuczliwie. Z tych kolumn też się wydobywają, bo przecież te głoski syczące są częścią ludzkiego głosu, ale tutaj są naturalne, a nie drażniące. Poza tym dźwięk jest miękki i łagodny. Np. harmonijka ustna w Bluesie nie świdruje w uszach.

Na początku kolumny współpracowały z CA Azur 651a, ale dopiero z NAD C375 pokazały pazurek.

Grając z CA, średnica była trochę wycofana. Po podłączeniu do nowego wzmacniacza pięknie się otworzyła przekazując jeszcze więcej detali. Szerokość sceny i stereofonia też bardzo mi się podoba. Te przejścia perkusyjne z jednej strony na drugą naprawdę robią świetne wrażenie. Brzmienie bębnów nie wloką się jeden za drugim jak flaki z olejem, a jakieś dodatkowe elementy perkusyjne jak bongosy, czy krowie dzwonki słychać daleko w bok od kolumn- aż na pastwisku ;-)

 

Skąd taki zachwyt i radość z posiadania kolumn S3 od Pana Nowaka z Bydgoszczy? Myślę, że takiego dźwięku, czystego, łagodnego, z sopranami, które nie kaleczą uszu i basem, który potrafi zejść naprawdę nisko, nie kupiłbym w żadnym ze sklepów poniżej 5 tys.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? BMN Bogdan Nowak, Bydgoszcz
Ile zapłaciłeś/aś? 4700zł.
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Świetny stosunek jakości do ceny.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Melodika BL30

Polk Audio RTi A5
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt PC, TIDAL HI-FI, Aune X1s, NAD C375BEE
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.