Jump to content

BMN S3 II

Typ sprzętu: Kolumny Podłogowe
Producent: BMN
Model: S3 II
Ocena ogólna: (5/5 na podstawie 2 opinii)
Autor: Marek780
Data dodania: 18 maj 2022
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy stereofonia, przestrzeń, głębia, bas kontrolowany miękki - nie dudni, średnica bogata i lekka i bardzo szczegółowa, soprany wyraziste, można słuchać godzinami
Opinia:

Kolumny BMN S3 II, produkcji BMN Bogdan Nowak z Bydgoszczy, w fornirze dąb czarny mat, wyglądają elegancko i nieagresywnie. Wkomponują się w każde wnętrze. Czarne maskownice na magnesach i srebrny znaczek firmowy dodają im elegancji.

Okres wygrzewania trwał dość długo, bo ponad 170 godzin cichego grania. Już od pierwszego momentu rewelacyjna była stereofonia i przestrzeń. W czasie wygrzewania dźwięk przechodził przez różne fazy, aż się ustabilizował. Teraz kolumny przenoszą równo, bez zniekształceń, bardzo szerokie pasmo. Dźwięk jest neutralny i bardzo szczegółowy. Plany są szerokie, z zaskakującą głębią i dobrą lokalizacją instrumentów. Wokale czyste i czytelne. Np. w utworach Katie Melua - słychać w nich każdy oddech i niuanse. Nie słychać przesadnych sybilantów. Nic nie nie kłuje w uszy i nie dudni.

Dynamika bardzo dobra. Instrumenty akustyczne brzmią bardzo prawdziwie, np. fortepian i kontrabas brzmią niezwykle naturalnie. Bębny i perkusja brzmią przekonująco. Wszystkie stuki, dzwoneczki i podobne odgłosy są tak prawdziwe i rozmieszczone w wielu planach, że instynktownie szuka się ich źródła poza kolumnami. Przy „koncertowej” głośności, słychać wiele „smaczków” ukrytych głęboko w drugim planie tła. Rewelacyjnie słychać to np. w „Game of Thrones – Suite” w wykonaniu Danish National Symphony Orchestra.

Basy są dość oszczędne, jednak w niektórych nagraniach potężne, głębokie i wielowarstwowe - tam gdzie realizator celowo je umieścił. Słychać to np. w „The Dark Side of the Moon-Time”, zespołu Pink Floyd, czy „Blank - Raising Venus”, Malia &Boris i muzyce organowej.

Kiedy dostarczymy tym kolumnom nagranie dobrze zrealizowane i wysokiej jakości, potrafią naprawdę zadziwić. Przekazują bez ubarwień spójnie to, co jest w nagraniu. Ich muzykalność jest na bardzo wysokim poziomie.

Co istotne, przy cichym odsłuchu, dalej wszystko jest czytelne, słychać wyraźnie pomruki basu i wysokie dźwięki perkusji.

WNIOSKI: Świetne kolumny o wielkich możliwościach. Słuchanie jest wielką przyjemnością, od muzyki tła po koncerty. Zdecydowanie najlepiej prezentuje się muzyka poważna, blues, jazz – wszędzie tam gdzie można się delektować każdym dźwiękiem z osobna. Doskonale odnajdują się w pomieszczeniu powyżej 25mkw.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?

BMN Bogdan Nowak
Ile zapłaciłeś/aś?

Zgodnie z katalogiem
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

Jak w opisie
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

Magnat MR780, coaxial, tryb pure direct, kable głośnikowe Wireworld Oasis 8, źródła głównie cyfrowe (np. FLAC)

Autor: sylwon38
Data dodania: 15 luty 2018
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Jak w opinii.
Minusy W tej cenie nie dostrzegam.
Opinia:

Pierwszym zaskoczeniem dla mnie, zaraz po podłączeniu kolumn S3 była scena. Wcześniej, o czymś, co nazywa się głębia sceny tylko czytałem. Teraz chyba zrozumiałem, czym ona jest. Słuchając przez kolejne godziny zwróciłem uwagę na blachy perkusji. Wcześniej nie przywiązywałem do nich uwagi, bo prawdopodobnie na dwóch parach kolumn, które miałem wcześniej nie brzmiały one z takim wdziękiem. Potem jeden z kolegów polecił posłuchać mi czegoś z dobrej wytwórni np. Manu Katché. Napisał, że tam usłyszę jak naprawdę brzmią blachy. Dobrze, że polecił mi tego posłuchać, bo przy okazji przekonałem się jak wspaniale mogą brzmieć również tomy perkusyjne, a nie tylko talerze. Jeśli chodzi o bas, to nigdy nie spodziewałbym się, że może do tego wystarczyć jeden niepozorny woofer, jaki zamontowany jest w paczkach S3, które nawiasem mówiąc są wykonane perfekcyjnie. W moim pokoju o powierzchni 18m2 jest go tle ile potrzebuję. Schodzi wystarczająco nisko i nie ciągnie się jak guma. W starych kolumnach najbardziej irytowały mnie sybilanty, które syczały zbyt mocno, dokuczliwie. Z tych kolumn też się wydobywają, bo przecież te głoski syczące są częścią ludzkiego głosu, ale tutaj są naturalne, a nie drażniące. Poza tym dźwięk jest miękki i łagodny. Np. harmonijka ustna w Bluesie nie świdruje w uszach.

Na początku kolumny współpracowały z CA Azur 651a, ale dopiero z NAD C375 pokazały pazurek.

Grając z CA, średnica była trochę wycofana. Po podłączeniu do nowego wzmacniacza pięknie się otworzyła przekazując jeszcze więcej detali. Szerokość sceny i stereofonia też bardzo mi się podoba. Te przejścia perkusyjne z jednej strony na drugą naprawdę robią świetne wrażenie. Brzmienie bębnów nie wloką się jeden za drugim jak flaki z olejem, a jakieś dodatkowe elementy perkusyjne jak bongosy, czy krowie dzwonki słychać daleko w bok od kolumn- aż na pastwisku ;-)

 

Skąd taki zachwyt i radość z posiadania kolumn S3 od Pana Nowaka z Bydgoszczy? Myślę, że takiego dźwięku, czystego, łagodnego, z sopranami, które nie kaleczą uszu i basem, który potrafi zejść naprawdę nisko, nie kupiłbym w żadnym ze sklepów poniżej 5 tys.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?

od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?

BMN Bogdan Nowak, Bydgoszcz
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?

Świetny stosunek jakości do ceny.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?

Melodika BL30

Polk Audio RTi A5
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt

PC, TIDAL HI-FI, Aune X1s, NAD C375BEE
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.