Jump to content
Sign in to follow this  

Tannoy Revolution R3

Tannoy Tannoy Revolution R3

Typ sprzętu: kolumny podłogowe
Producent: Tannoy
Model: Tannoy Revolution R3
Ocena ogólna: (na podstawie 1 opinii)
Opinia o Tannoy Tannoy Revolution R3
Autor: Dune
Data dodania: 13 listopad 2018
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Ładne równe pasmo, nie męczący dźwięk, dynamika i bas, spokój i opanowanie te kolumny nigdy nie tną po uszach, stereofonia i przejrzystość, klasyczny ładny wygląd, fornir duże pole do popisu dla fanów DIY chcących tuningować.
Minusy w tym budżecie nie ma, jednak jest pewna wada fabryczna związana z ramką kosza głośnika.
Twoja opinia

Bardzo dobre budżetowe kolumny niezwykle wyrównany dźwięk może lekko środek dociążony przez bas, świetnie grają rock i podobne cięższe brzmienia, bardzo ładnie brzmią wokale. Te kolumny potrzebują trochę miejsca wokół siebie idealne do pomieszczeń 20-25m2 u mnie w 18m2 musiałem je mocniej odsunąć od ściany są dość wymagające co do ustawienia na dół najlepiej dać podstawy z granitu poprawia się wszystko. Kiedyś kosztowały 3600zł dziś może je kupić za niewiele ponad tysiaka i za ten dźwięk to prawdziwa okazja bo trudno spotkać w tej klasie sprzętu tak wyrównane brzmienie. Co do wad jeśli chodzi o dźwięk to góra mogłaby trochę lepiej oddawać przestrzeń i tzw dalsze plany dźwiękowe, głębię. Elementy w zwrotnicy takie sobie również wytłumienie nie najlepsze w sensie jest go dużo i włożone byle jak, dla osób które chcą tuningować myślę że jest o co walczyć po paru modach można by było uzyskać dźwięk wybitny w tym budżecie. Jest również pewien problem z koszem głośnika a dokładniej ramką tam gdzie są zaczepy do wkręcania śrub lubią pękać plastiki jeden głośnik musiałem przez to wymienić koszt 300zł... resztę ramek od środka na wszelki wypadek zalałem masą/ klejem w tych w tych miejscach. Poza tym polecam stara dobra szkoła grania Tannoy bez efekciarstwa.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Aukcje
Ile zapłaciłeś/aś? 1350
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Dżwięk
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Gale 4040, MA RX-2
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt JVC AX-1100, Xonar ST

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.