Skocz do zawartości

Van Den Hul The First Ultimate

Typ sprzętu: Kable Sygnałowe (interkonekty)

Producent: Van Den Hul

Model: The First Ultimate


Rewalacyjny

(4.8/5)


(4.8/5 na podstawie 5 opinii)

Zydelek

Data dodania: 20 listopad 2020

Zydelek

Data dodania: 20 listopad 2020

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Wzorcowa barwa, finezja, naturalność, gładkość. HI-END za normalne pieniądze puszczający oczko w kierunku wszelkich innych przewodów połączeniowych.
  • Wymaga starannie pieczołowicie dobranego systemu w którym nic nie trzeba korygować kablami. VDH First Ultimate nie służy do tej funkcji, tylko do radości słuchania i obcowania z muzyką.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: p. Ryszard Jasik

Ile zapłaciłeś/aś?: realną wartość przewodu.

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Bo jest najlepszym połączeniem jaki mi było niezbędne.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Było tego setki w przeróżnych przedziałach cenowych, także również i w kwotach za które można kupić samochód.

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Zestaw oparty na technice lampowej rozbudowany na kanały (monobloki) z gramofonem i dyskofonem paskowym.

Opinia: Stereotypowo złośliwie firsta nazywają zamulaczem. First pierwowzór od Ultimata óżni dodanie ekranu wykonanego LSC, czyli plecionki włókien węglowych. Wszystko pozostałe, czyli ilość włókien żyły dodatniej i ujemnej są identyczne. Ultimate od pierwszego firsta różni się jednak brzmieniowo. Jest po prostu dużo lepszy odbiór muzyki. Średnica, czyli pasmo w którym dzieje się najwięcej jest wyborna i odważę się określić ją jako wzorzec bez względu na ceny jakichkolwiek łączówek czy rodzajów materiałów z których są wykonane. Żaden inny przewód połączeniowy nawet się nie równa z tym co pokazuje First Ultimate. Bas jest spójny ze średnicą i górą i żadne pasmo nie przykrywa pozostałego. Równowaga tonalna jest wręcz wyborna. Bas, a w zasadzie basisko słychać wtedy kiedy jest zarejestrowane na odtwarzanym nośniku. Nie jest ani powłóczysty, ani rozlazły, nie za twardy ani nie za miękki. jest taki fizjologiczny jakim go słyszymy z instrumentów na żywo. Wyróżnia go na tle innych łączówek, że tu poprzez odczucia słuchowe widzimy pudła rezonansowe, skóry bębnów czy struny, a nie jednostajne buuuuuu czy jakiś nieokreślony łomot. Góra pasma jest równie wyborna jak średnica i bas. Zero przerysowań czy rozjaśnienia. Tu wszystko jest naturalne i osadzone wzorcowo. Trąbka kiedy trzeba zakłuć to to zrobi, kiedy ma zabrzmieć łagodnie to tak usłyszymy. Brak zapiaszczeń i gładkość barwy stosując go w systemach, które są brudne dzwiękowo i mają słabe te pasma odbierzemy jako "zamulenie", ale to nic innego jak obnażenie toru systemu w jaki wpieliśmy tę łączówkę. Iluzje przestrzenne, lokalizacja, finezja brzmienia jest na tak wysokim poziomie, że po VDH każdy inny przewód to odczucie porównywalne z przejścia z wysokiej jakości gramofonu na źródło dźwięku z komputera z jakiś tam darmowych platform muzycznych. Po długim czasie słuchania na VDH nie ma już powrotu do czegoś innego, bo słuchanie muzyki przestaje cieszyć. W serii First występuje jeszcze jeden model, a mianowicie First metal screen, w którym na żyłę sygnałową użyto nieco mniej nitek węglowych niż w ultimate, a ilość w plusie jest mniejsza niż w żyle ujemnej. Dodatkowo dodany został rękaw ekranujący wykonany z miedzi. Efektem takiej konstrukcji jest zachowanie firmowej barwy z lekkim przesunięciem równowagi tonalnej do góry. Powoduje to efekt niby przyśpieszenia brzmienia, odsłunięcia sceny bardziej w tyt, co zawęża szerokość pola dźwiękowego. Przewód równie dobry, choć już nie tak finezyjny jak jego kolega.

Były użytkownik

Data dodania: 05 styczeń 2004

Były użytkownik

Data dodania: 05 styczeń 2004

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • fantastyczna rozdzielczość i szczegółowość, przestrzeń i stereofona na 10!, muzykalny, średnica i wysokie marzenie!
  • Bas nie tak mięsisty, lecz mocny i głęboki.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Bo to najlepszy interkonekt jaki kiedykolwiek słuchałem.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: W ok. 10 znanymi producentami interkonektów w cenie 350-800zł.

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Posiadam wzmacniacz Musical Fidelity Elektra 11, CD Luxman i monitory Paradgim 3.

Opinia:

Najsłabszym elementem w moim zestawie był interkonekt. Zacząłem więc poszukiwania, po zostawieniu gotówki w sklepach wypozyczyłem w sumie ok. 20 intrkonektów różnych firm w cenie 350-800zł, kierując się w wyborze najlepszymi ocenami polskich i zagranicznych magazynów audio. Po miesiącu wciąż nie byłem w pełni usatysfakcjonowany, najbardziej zadowalający dźwięk dawał Transparent Audio. W końcu pożyczyłem Van den Hul The First Ultimate. To było jak objawienie, świerze powietrze w moim pokoju! Takiej doskonałej średnicy, szczegółowości, przestrzeni lekkości nie słyszałem jeszcze w żadnym interkonekcie. W dodatku dzwięk nabrał swoistej lekkości i delikatnej słodyczy. Basu właściwie "The First Ultimate" nie brakuje, jest mocny i głęboki ale nie twardy i mięsisty. Sprawdza się w każdej muzyce, ale w jazzie, klasyce jest po prostu ideałem. Do tego materiał węglowy, nie zmieni charakterystyki nawet po 50 latach, czego nie da się powiedzieć o miedzi. Koniecznie każdy powinien przed zakupem posłuchać tego kabla. Warto pooszczędzać!!!!!


Były użytkownik

Data dodania: 21 wrzesień 2003

Były użytkownik

Data dodania: 21 wrzesień 2003

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • uspokaja agresywne systemy,doskonała kultura prezentacji.trzyma bas za mordę .
  • posiada swoje brzmienie,spowalnia atak basu.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: pożyczyłem

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: z ciekawości

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: monitor D Akustyk , Exposure2010,kimber TCv

Opinia:

pożyczyłem go do kilkudniowego przesłuchania,pierwsze wrażenie to ogólna zasłona na kolumnach,niby nie brakuje wysokich jest ich bardzo dużo ale dopiero w momentach głosnego słuchania i cały czas niedosyt przy mniejszym poziomie głosności.ogólnie skraje pasma brzmią łagodnie i ciepło.jeśli chodzi o porządek na scenie to najmocniejsze atuty tego kabelka,po prostu pełna precyzja i dokładność.Zypełny brak kompresji dzwięku,lubi głosne granie,im głośniej tym lepiej.Nie polecam do neutralnych systemów.Doskonale sprawdza się np z Visatonami Experience V20.mają tak męczącą górę że w tym zestawieniu kolumny grają rewelacyjnie.Jeśli macie agresywne kopułki czy tuby to najlepszy kabel żeby je uspokoić.


Były użytkownik

Data dodania: 02 sierpień 2003

Były użytkownik

Data dodania: 02 sierpień 2003

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • doskonaly "dowodca" - pilnuje zeby wszystko bylo na swoim miejscu
  • czasami zdarza mu sie zaspac :)

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: od 1 miesiąca do roku

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: bo nie mial rywala w tej cenie

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: sporo tego bylo

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Harman Kardon 7000 + Elektrocompaniet AW60FTT+JBL Ti 1000

Opinia:

Moim zdaniem to kabel idealny do przytemperowania zbyt narowistych systemow z tendencja do uwypoklania gory. Swietny srodek. Pewien niedosty niskich dzwiekow, ale po oswojeniu sie z nim staje sie to zaleta.

 

W sposobie realizacji sceny muzycznej sprawdza sie swietnie. Pelna harmonia brzmienia bez uwypuklania jakichkolwiek czestotliowsci.

 

W lagodnie brzmiacych zestawach raczej sie nie sprawdzi.


Były użytkownik

Data dodania: 21 lipiec 2003

Były użytkownik

Data dodania: 21 lipiec 2003

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • śliczna średnica, szczegółowa i muzykalna góra
  • nieco rozwleczony i ociężały zakres najniższy - przydałaby się lepsza kontrola

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: dystrybutor

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: bo w tej cenie - nie znalazłem konkurenta

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: audioquest, flatline, siltech, nordost i jeszcze parę w podobnym zakresie cenowym co VDH First Ultimate

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Rotel RA 1060; RCD 1070; dynaudio Audience 82; kable Kimber 8 VS.

Opinia:

bardzo dobrze brzmi średnica (może lekko wyeksponowana, i trochę wychodząca przed orkiestrę), rewelacyjna górka - bardzo szczegółowa a jednocześnie nie nie mająca nic z metaliczności, no cóż wada to zbyt 'rozwlekły' zakres najniższych częstości; generalnie bardzo szczegółowe, ale miłe i niemęczace brzmienie. Stereofonia i przestrzeń super, czasem przy niewłaściwym ustawieniu kolumn wystepuja kłopoty z 'utrzymaniem' średnicy na swoich miejscach (ale być może to wina mojego niewytłumionego pomieszczenia ?) Uwaga - dla tych co nie przywykli do takiego sposobu prezentacji - nie należy wyrzucać go po kilku godzinach słuchania; potestujcie przynajmniej tydzień a potem wróćcie do pierwotnego połączenia i ...dopiero ocencie. Zastosowanie - chyba idealny do nieco 'ostrzejszych' systemów z krótkim basem; niewątpliwe uszlachetni ich brzmienie (np.:do rotela z serii 02).




Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.