Jump to content
Sign in to follow this  

"Hybrid Theory"

Linkin Park "Hybrid Theory"

Wytwórnia: Warner
Wykonawca: Linkin Park
Tytuł: "Hybrid Theory"
Rok wydania:
Ocena ogólna: (na podstawie 1 opinii)
Opinia o Linkin Park "Hybrid Theory"
Autor: Aragorn
Data dodania: 14 maj 2006
Muzyka - ocena
Dźwięk - ocena
O muzyce Pierwsza "poważna" płyta w dorobku Linkin Park. Wydana w 2001 roku stała się najlepiej sprzedającym się albumem roku w USA-czy słusznie??? Muzyka Linkin Park to jakby pomieszanie ciężkiego rocka, hip-hopu i muzyki elektronicznej choć to bardzo pobieżna charakterystyka. Na płycie jest 12 utworów które doskonale odzwierciedlają tą mieszankę styli i gatunków muzycznych. Znajdują się tu zarówno ciężkie ale pomieszane z dużą dawką elektroniki i hip-hopu utwory takie jak "Papercut" czy "A Place For My Head" jaki i bardzo energetyczne i znacznie bardziej rockowe niż hip-hopowe kawałki jak "One Step Closer" czy mój ulubiony kończący płytę i bardzo dynamiczny "Pushing Me Away". Do tego można dorzucić chyba najbardziej "komercyjny" i znany utwór z tej płyty czyli bardzo melodyjny rapowo-rockowy "In the End" i całkiem niezłą rockową i ostrą balladę "Crawling". Oczywiście to nie wszystkie utwory ale ogólnie cała płyta trzyma wysoki równy poziom a poszczególne kompozycje fajnie się uzupełniają i balansują pod względem brzmienia. Na uwagę zasługuje świetny bardzo rytmiczny będący niemal melorecytacją rap Mike'a Shinody świetnie komponujący się z ciężką muzyką i niezłym, melodyjnym głosem drugiego z "frontmenów" Chestera Benningtona. Ogólnie świetny album dla tych którzy poszukują czegoś nowego i są otwarci na mieszanie styli i konwencji muzycznych. Na pewno najlepszy w dotychczasowym dorobku zespołu.
O dźwięku Co do jakości nagrań to są one bez zarzutu. Na płycie natomiast nie uświadczymy porywających solówek gitarowych czy na perkusji-to nie ten gatunek muzyki. Właściwie warstwa muzyczna na pierwszy "rzut ucha" niczym nie zachwyca-toporne brzmienie gitar, podobnie w przypadku perkusji i to wszystko połączone z elektroniką. Po dłuższym słuchaniu jednak połączenie agresywnych gitar z scratcha'mi, mixa'mi i szeroko pojętą elektroniką daję bardzo ciekawy efekt-wbrew pozorom widać pewne uporządkowanie brzmieniowe a wszystko logicznie się dopełnia, czasem tylko spotykamy się z nieprzyjemnym efektem "ściany dźwięku". Ale nie ma się co oszukiwać-muzyka Linkin Park to nie muzyka dla audiofili. Interesuje głównie w warstwie pomysłów i łączenia gatunków niż w warstwie czysto brzmieniowej...

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.