Jump to content

dlmtb

Użytkownicy
 • Content Count

  827
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

110 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1809 profile views
 1. Zachowaj sobie swoje mądrości i doświadczenia dla siebie. Albo jeżeli nie możesz wytrzymać napisz nam co cię jeszcze denerwuje, przeszkadza albo nie jest tak jak byś chciał. My cię wysłucham, zrozumiemy i będziemy współczuć. Zadowolony?
 2. Czuję się dobrze i niczego sobie nie wmawiam. Kupuje i będę kupował co mi się podoba. A co ty kupujesz i czy jest to oryginalne to mnie ani piszących w tym poście nie interesuje.
 3. Wiesz a ja się zastanawiam czy te podróbki to są podróbki? Wiem ze mają oznaczenia niezgodne z oryginałem, brak firmowych opakowań czy inne wtyki ale same przewody do złudzenia wyglądają, układają się i często grają jak te które można kupić w salonie audio za 10 razy tyle. Czy aby chińczyk nie robi tych kabli u siebie dla tych znanych i drogich marek? 🤔
 4. Ostatnio przeszedłem z tych chińskich na markowe. Różnica jest ale kwota za jaka kupiłem markowe to kosmos w porównaniu do chińskich a przyrost jakości dźwięku nieadekwatny do wydanych pieniędzy. 😄 Moja konkluzja, kupować śmiało chińskie a jak już nie wiesz na czym ci d... jeździ sięgnij po drogie markowe. 😄
 5. Kupowałem na Aliexpres różne przewody (ten też z stamtąd pochodzi) zarówno sieciowe jak i głośnikowe i o dziwo są to bardzo dobre kable i nie tylko jakościowo ale i sonicznie. To samo dotyczy wtyczek czy łączówek. Uważam ze warto zaryzykować te sto parę zł i na pewno nie będziesz żałował.
 6. No to jesteśmy prawie sąsiadami 😀 Jam mieszkam w Starej Miłosnej. To może zorganizujmy komisyjne przesłuchanie obu delikwentów i wydajmy oficjalny komunikat o różnicach i podobieństwach rzeczonych wzmacniaczy? Zakończy to niekończący się temat, warto czy nie warto dopłacać do droższego Marantz-a.😄
 7. No właśnie panowie ja też mam taki dylemat. Mam PM14s1 SE i jestem zadowolony ale ostatnio miałem okazję kupna Yamahy AS3000 ale bez możliwości porównania przed zakupem. Myślałem też o PM11s3 ale zawsze zadaję sobie pytanie, czy warto dopłacać dtugire tyle co wezmę za moją 14-tke za efekt jaki uzyskam. Efekt który jak czytam będzie porównywalny ze zmiana przewodów RCA lub głośnikowych a ten zabieg będzie najwyżej ułamkiem ceny przejścia na jeden z podanych tu modeli wzmacniaczy.
 8. Nie koniecznie. KT120 to jednak trochę prondu daje więc powinien ruszyć TL. O resztę pasma się nie martw. Tu kolumny zagrają to co poda im twój wzmacniacz.
 9. A ile procent marży sklepu jest moralne? A co to ma do rzeczy? W ZSRR była niska marża a ceny były fabrycznie nabijane na produktach w procesie np. wytłaczania obudowy.
 10. Masz rację. Wypożyczanie nowego sprzętu na zasadzie kupię pogram a jak mi się nie spodoba to odeślę uważam za nieuczciwe. Co ma zrobić sklep z takim rozpakowany odesłanym jak by nie było używanym sprzętem? Przecenić go o 20% bo to już demo? Pewnie tak bo inny klient będzie chciał mieć swieżutki nowy nie otwierany. Ja wiem że dzisiejsze przepisy na taki "odsłuch" pozwalają ale jest to że wszech miar nie moralne.
 11. W Polsce PM 8006 jeszcze z gwarancją używany kupisz bez problemu za 3200-3500 zł. Co do PM 14s1 SE to ceny oscylują w granicach 6500 tyś ale to dwa razy więcej niż twój budżet. Ten Fotel to będzie cienizna.
 12. Moje PMC łączyłem z dwiema lampami pierwsza to Mingda 368 BSE na łamach KT88 i Line Magnetic LM-518ia na triodach 845. O ile Mingda dawał radę ruszyć linię transmisyjną to resztą pasma nie prezentowała się jakoś wybitnie. Jeżeli chodzi o Line Magnetic który miał 22W to bas był zupełną porażką ale za to reszta pasma cudowna. Teraz gram na Marantz-u PM 14s1 SE i moimi zdaniem jest optymalnie. Swietna kontrola basu doskonałe średnie i piękna czysta krystaliczna i nie męcząca góra. Te kolumny a szczególnie ich TL wymagają watów inaczej basu nie będzie. No ale jak je wysterujesz to już innych niż b
 13. Jest szansa. KT 120 to będzie parę solidnych watów. Swego czasu swoje 24-ki łączyłem że wzmacniaczem na KT88 i jakoś to grało.
 14. Ja osobiście nie boję się używanych. Wyższe modele z reguły są szanowane i rzadko zdarzają się problemy. Też miałem Marantz tylko PM 8006. Ten modele grał całkiem nieźle i co ważne ma czyfrową regulację głośności czyli nie ma klasycznego potencjometru i oba kanały od zera idą idealnie równo. Ostatnio zminiłem go na PM 14s1 SE i to jest ogromny skok w jakości brzmienia. Rozejrzyj się za modelm PM 15 czyli poprzednikiem PM 14. Dźwiękowo powinno być znacznie lepiej niż PM 8005 a cena 15-tki oscyluje w okolicach 3000 zł. A i on też na cyfrową regulację głośności.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.