Jump to content

dlmtb

Użytkownicy
 • Content Count

  698
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

59 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1178 profile views
 1. Dzięki, i już wszystko jasne. 🙂
 2. Witam panowie. Jestem w tej kwestii zupełnie zieliny. Do niedawna jedynym moim źródłem był odtwarzacz CD. Od tygodnia mam dodstęp do Tidal w wersji hi-fi/master. Muzykę odtwarzam przez strimer Yamaha NP-S303 połączony z ruterem po WiFi. Problem to jakość muzyki. Mimo że album jest w jakości master strimer wyświetla mi że sygnał to jedynie Flac 44.1MHz. Ten sam kawałek podglądany w telefonie mam jakość master. O co chodzi? Czy to kwestia tego że sygnał idzie po WiFi? Poradźcie coś bo zupełnie się w tej materii nie orientuję.
 3. Odtwarzacz płyt CD, Pioneer PD-S701. Kupiłem w sklepie w Warszawie w 1992r. Wszystko nawet pilot działa pefekcywnie.
 4. Poszukaj Pioneera PD-S701. Obecnie mam taki odtwarzacz (oczywiście nie na sprzedaż 😄). Zakupiłem go 1992 i mam go od nowości. Z racji tego że potrzebuję drugi CD do obsługi bębnów elektronicznych postanowiłem że Pioneer pójdzie właśnie do zapodawania podkładu a ja kupie coś do systemu który składa się z kolumn PMC Twenty 24 i wzmacniacza Marantz PM8006. Zapakowałem Pionka do siaty i umówiłem się w salonie na odsłuch Marantza CD6006. Już 5 lat temu porównywałem Pioneera z jego poprzednikiem CD6005. Wtedy to porównanie wygrał PD-S701. No ale myślę sobie świat się zmienia jest nowy model to może.... i niestety nowy też nie dał rady. W salonie testowałem to na zestawie wzmacniacz Marantz PM8006, głośniki jakieś monitory Dali podobno w cenie 20 tyś z parę. Pioneer góruje sceną czystością, szczegółem. Jedynie co według mnie miał lepsze Marantz to taki bardziej ocieplony sposób prezentacji muzyki. Załatwiłem to odpowiednim kabelkiem IC i jest super.
 5. A co powiecie o Yamaha A-S801? Nowy po ostatniej przecenie można kupić za 3100-3200 pln.
 6. Nowa generacja i nowa cena a ja już jak pisałem skończyłem z tym hobby i potrzebuję coś żeby grało w tle ale za nie wiecej niż 3 tysie. 😎
 7. Panowie skończyłem z High end-em i w zasadzie rozsprzedałem już swoje klocki, ale żona suszy mi głowę żeby jednak coś grało. Po wstępnym rozeznaniu rynku używek (koniecznie z funkcją balansu kanarów) moją uwagę zwrócił Marantz a konkretnie dwa modele, PM8005 i jego następca PM8006. Różnica w cenie tych wzmacniaczy oferowanych na Aledrogo czy OLX wacha się w zakresie 1000 zł. Moje pytanie czy warto dopłacać ten tysiąc i kupić PM8006 czy lepiej dać sobie spokój bo i tak w graniu do kotleta różnica będzie niezauważalna. Zestaw w jaki będzie grał wzmacniacz to głośniki PMC Twenty 24 a za źródło robić będzie zabytkowy Pioneer PD-S701.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.