Jump to content

bat73

Użytkownicy
 • Content Count

  730
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A to grudig studio masz na takiej nóżce jak głośniki ? Wrzuć może jakieś zdjęcia
 2. Jasne. Jednak trudno mi uwierzyć że odsłuchy u sprzedającego czy nawet w salonie dadzą rzetelną wiedzę o brzmieniu zestawu. A zupełnie nie wierzę w porównywanie 2 zestawów grających w różnych miejscach w odstępie jakiegoś czasu. Dlatego też kupno nowego sprzętu niesie za sobą ryzyko o którym piszesz. Przy rozczarowaniu i chęci odsprzedaży tracisz sporo zainwestowanych pieniędzy. Kupno sprzętu używanego, zwłaszcza na gwarancji sprawia że ewentualna odsprzedaż nie jest już tak bolesna finansowo.
 3. Daj znać. Jestem ciekaw jak to wygląda w realu. Chciałbym mieć 20 tysi na mój pierwszy poważny gramofon :) JA zaczynałem od Thorensa za 400 :)))
 4. Przy ewentualnym rozczarowaniu i odsprzedaży strata finansowa nie będzie dotkliwa bo ponosi ją w głównej mierze pierwszy sprzedający
 5. Moim zdaniem jeżeli jest budżet 20 kpln i ma to być pierwszy poważny sprzęt to jest to interesująca opcja. Bo jest "prawie" nowy. Klasa cenowa praktycznie budżet x 2 Jest jakaś gwarancja i papiery. Mozliwość zakupu bezpośredniego.
 6. ale chodzi Ci o niewiadomą sprawność zestawu czy o jego niewiadome walory dźwiękowe ?
 7. Piszesz o utraconym zawieszeniu. To ewidentne. Ja mam na myśli stan "przedzawałowy" W linku sprzedawcy który zamieściłeś pisze o wymianie igły przez serwis producenta czyli wynikałoby że Shelter oferuje rebuilding wkładek. To dobra wiadomość choć na pewno nie jest tanio. Tak czy owak warto posłuchać jak gra i jeżeli nie jest ewidentnie walnięta to traktowałbym ją jako duży plus zestawu. Z prawie roczną gwarancją niewiadoma jest trochę mniejsza niż zwykle
 8. A czytasz co ktoś wcześniej napisał ? :) Wkładka jest z górnej półki ale jej stan jest jak to w takich przypadkach sporą niewiadomą. Można popatrzeć czy cantilever nie jest skrzywiony czy zrotowany, można obejrzeć igłę pod mikroskopem ale już ocena stanu zawieszenia nie będzie prosta a przewidywanie ile jeszcze pogra to wróżenie z fusów.
 9. Znaczy wiesz u sprzedawcy to wiele się nie posłucha. Można stwierdzić czy to wszystko poprawnie działa czy igła nie jest walnięta i takie tam podobne. Jeżeli nie ma ewidentnych uszkodzeń mechanicznych to niemal rok gwarancji daje jakiś spokój przy zakupie. Niemniej jednak jakieś bardziej szczegółowe odsłuchy które odkryją walory i obnażą ewentualne wady zestawu to raczej dopiero w domu Moim zdaniem warto zobaczyć. Ten zestaw jako nowy byłby znacznie droższy. W tym momencie nawet z Sensorem mieści się w budżecie. Na pewno negocjowałbym cenę zwłaszcza przy zakupie bezpośrednim.
 10. A teraz widzę że tam jest ramię 12 z regulacją VTA w locie. Tym bardziej interesująco. Musi to być mocno rozczarowany do winylu sprzedawca :)
 11. Ciekawe w jakim stanie wkładka, bo nowa kosztuje 3400 USD a i używana 250 h stoi 1400 USD. Pan ma jeszcze Sensora 2. Może będzie skłonny do negocjacji ...
 12. Czegokolwiek byś nie wybrał, życie z gramofonem to nieustanne eksperymenty. Obyś nie był rozczarowany. :)
 13. Oj tam oj tam Ja odnalazłem swój wpis z marca 2010 z tego forum gdzie zgadaliśmy się z innym forumowiczem na temat oklejonej aksamitką ssawki do zwykłego odkurzacza. Czyli musiałem używać już wcześniej Człowiek jak siądzie to i wykombinuje :)
 14. Najprawdopodobniej nakładały Ci się dwa "brumienia" mechaniczne i elektryczne. To drugie to już kwestia odpowiedniego przeprowadzenia masy. Może też być nieodłączną cechą przedwzmacniacza. Życzę powodzenia bo to ciągła walka w dążeniu do nieosiągalnej doskonałości :) Gdy tylko zawitam do Gdyni dam znać :)))
 15. Czy masz wykręcone śruby transportowe ? : https://www.projectaudio.com.au/blogs/vinyl-life-blog/18047248-get-the-most-out-of-your-debut-or-1-xpression-series-turntable To chyba rzeczywiście "klasyczny" problem tego gramofonu. Niektórzy całkowicie izolują silnik od plinty. Nie to żebym namawiał. Tylko ilustruję : http://lpturntables.blogspot.com/2013/06/pro-ject-xpression-iii-motor-base-tweak.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.