Jump to content

rixus

Użytkownicy
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Znudziło mi się Octave v70SE i zapragnąłem jakiegoś w miarę mocnego SETa 😉
 2. W tej chwili lampowiec Line Magnetic LM 219ia
 3. Cześć. Ja mam spendory A6R w pokoju ok.12m2, powiedzmy, że dobrze wygłuszonym, sporo "naturalnych" rozpraszaczy (ale nie mam dyfuzorów, czy innych profesjonalnych akustycznych ustroi). Kolumny stoją jakieś 40cm od tylnej ściany i niestety musiałem zatkać bas refleks bo czasami zdarzało się że zaczynało dudnić. Ze względu na rozkład pokoju nie mogę odsunąć bardziej kolumn od ściany co pewnie by pomogło na to dudnienie, ale i teraz nie narzekam na brak basu 🙂
 4. Niestety poprzednią wiadomość mi przycięło, więc poniżej całość tego co chciałem napisać. Ja kupiłem Qutesta nowego za 4 z kawałkiem i nie trzymam go bo wydałem dużo pieniędzy na niego, tylko dlatego, że najbardziej mi podpasował dźwiękowo, a przed zakupem przesłuchałem kilka innych. Nikogo nie chce przekonywać, niech sam sprawdzi w swoim systemie. Wracając to tematu połączenia Shanti z Qutestem, to dzisiaj podłączyłem na jakiś czas oryginalny zasilacz i jednak jest różnica, zwłaszcza na basie, który z liniowym zasilaczem jest mniej rozlazły. Ogólnie odbieram to tak, że z Shanti góra gra mniej krzykliwie, jest jakby mniej wybrzmień, ale jest dokładniej, scena bardziej uporządkowana, bas bardziej konturowy, zwarty. Mi te zmiany (zwłaszcza na basie) bardzo odpowiadają i nie żałuję inwestycji w ten zasilacz. Shanti kupiłem bo nie miałem funduszy na drogi zasilacz, potrzebowałem zasilić 2 urządzenia no i wydaje mi się że ma najlepszy stosunek cena/jakość.
 5. Ja kupiłem Qutesta nowego za 4 z kawałkiem i nie trzymam go bo wydałem dużo pieniezyrixus
 6. Ja też wola Tungsole od Sovteków. Gram na nich już 3 rok, trudno powiedzieć ile godzin minęło ale na razie nie widać żeby miały paść. Bias też jest stabilny. Jak kupiłem v70SE z BB to testowałem Gold Liony KT88, Sovteki 6550, EH KT88, Tungsol KT120 i najbardziej podpasowały mi właśnie tungsole 6550. Tak jak pisał @Sardyn dla mnie też Tungsole lepiej zagrały na basie, bardziej konturowo. Ale tak naprawdę dopiero zmiana lampy na Telefunkena ECC83 miała naprawdę istotny wpływ na dźwięk wzmacniacza.
 7. Jakiś czas temu podłączyłem nowe Shanti linią 1A do Qutesta i nie bardzo usłyszałem żeby coś się zmieniło. Może teraz jak zasilacz trochę popracował to będzie jakaś różnica, będę musiał to sprawdzić.
 8. Szczerze, to trudno mi stwierdzić jak bardzo "wygrzewanie" wpłynęło na jego granie, bo w między czasie zmieniłem lampy 310A i dodałem zasilanie liniowe do node2. Na pewno dynamika i lepszy, bardziej zwarty bas to zasługa zasilania w node2. Dźwięk jest też bardziej czysty słychać więcej wybrzmień, ale nie jest to duża zmiana. A tak w ogóle to dzisiaj wzmacniacz przestał mi grać, okazało się, że spalił się bezpiecznik T5A250V, który jest na wejściu zasilania. Jako zapasowe dali dwa T8A250V i zastanawiam się czy mogę dać bazpiecznik na 8A zamiast 5A. Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 9. Tak na oko to jakieś 300 godzin Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 10. Puściłem sobie wieczorem parę utworów i jest jednak trochę ostrzej w górnych rejestrach. Ale wydaje mi się, że w pierwszych godzinach po podłączeniu zasilacza było to bardziej słyszalne.
 11. @Mima , @Robert66411 jak ustawiacie bias dla lamp w waszych wzmacniaczach? Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, to co napisali w instrukcji. Przykładowo gdy chciałbym ustawić bias dla lampy 845 (lewa, czyli V1), to po kolei: (1) Duży przełącznik ustawiam na pozycję V1-V2 (2) Pokrętło do regulacji ma dwa pierścienie, zewnętrzny od 0 do 9 i wewnętrzny od 00 do 90. Dla lampy 845 IA=70 mA, czyli na zewnętrznym pierścieniu ustawiam 7 a na wewnętrznym 00. Górne pokrętło jest do regulacji lamp 845 a dolne do 300B. Kręcę śrubką przy odpowiedniej lampie na górnym panelu (3) aż wskazówka miernika będzie tak jak na rysunku (4) Wygląda mi też że w instrukcji jest błąd bo przy pokrętle (2) powinien być opis V1/V2 zamiast V1/V3 bias adjustment. Dlatego wolę potwierdzić, że tak to powinno wyglądać jak opisuję? Tak w ogóle to kręcenie pokrętłem od min do max daje bardzo małą zmianę na wskaźniku, wskazówka nie wychodzi poza sąsiednie kropki.
 12. @k4mil3k na początku, po podłączeniu shanti też miałem takie wrażenie że góra zrobiła się ostrzejsza, ale teraz tego już nie zauważam, więc albo mój słuch się przyzwyczaił albo w zasilaczu po pewnym coś się jednak poprawiło. Teraz jakoś góra mi już nie przeszkadza, a poprawę na basie nadal słychać 🙂 Niestety nie mam innego zasilacza, żeby porównać z shanti.
 13. Przed zakupem Node2 słuchałem Auralica Aries Mini i wydał mi gorszym streamerem. Grał bardziej górą, jakoś mniej muzykalnie. No i na pewno ma gorszą aplikację do sterowania.
 14. Czy udało Ci się porównać digione signature z shanti z dCS NB? Czy USBridge porównujesz do zwykłego SoTM 200 czy wersji Ultra?
 15. Dzisiaj zamontowałem do mojego node2 moduł zasilania od k4mil3k, do tego zasilacz shanti. Jest różnica, ogólnie poprawiła się przejrzystość dźwięku i dynamika, zwłaszcza na basie, który jest szybszy i mocniejszy 🙂 @k4mil3k, dobra robota 👍
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.