Jump to content

Nurek

Użytkownicy
 • Content Count

  171
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  audio, nurkowanie, elektronika, mechanika, Saab.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, chciałbym posprawdzać napięcia na lampach w sekcji przedwzmacniacza w VINCENT SV 237. Czy ma ktoś z Kolegów może schemat tego urządzenia? Byłbym wdzięczny.
 2. czy ma ktoś z Was schemat lub instrukcję serwisowa do Vincenta SV 237?
 3. A ja u siebie w momencie kupna miałem wsadzone 6BZ7 GE z zielonymi napisami ale posiedziały 3 miesiące, zaczęły "siać piasek" wymieniłem na rosyjskie 6n1P z lampyelektronowe.pl i powiem tak: "piasek" zniknął a dźwiękowo jest dużo lepiej: przejrzystość wzrosła, pojawiło się zróżnicowanie dźwięków i lepiej się słuch na niskim poziomie głośności. Ciekawe jak długo posiedzą rosyjskie bańki. Co do wieku tych GE to nie wiem - wzmacniacz kupiłem używany.
 4. a ile, jeśli mogę zapytać, dałeś za te lampy?
 5. He he he - on z tego najwięcej korzysta. Jak miałem SV 236 to lampy tam nie grzały się tak mocno. W międzyczasie wymieniłem dwie 6N1P na "nowe" i szumy ustały. Więc to chyba to. Pytanie tylko jak często to będę robił? Raz na trzy miesiące?
 6. A czy lampy 6n1 w Waszych wzmacniaczach grzeją się zauważalnie? Mocno? Czy w ogóle?
 7. czy macie dostęp do schematu lub instrukcji serwisowej Vincenta SV 237?
 8. Mam Vincenta SV 237 i czasami pojawiają się szumy w prawym kanale, tak zwane "przesypywanie piasku" niezależne od wejścia i poziomu głośności. Studiując nasz klub, przeczytałem, że może być to oznaka kończącej się lampy. Tylko której? Tej z okienka ( 12AX7) czy jednej z dwóch tylnych ( 6N1P-EV)? Nie mam na razie lamp na zamianę więc bardzo proszę Kolegów i Koleżanki o sugestię 🙂
 9. Hej, mając wiele lat SV 236 najmilej wspominam Tung Sol Gold 12AX7 była detaliczna, ładny niezbyt długi bas i dźwięczne wysokie tony. Teraz mam SV 237 i "w okienku" 12AX7 B759 Genalex Gold Lion ( złote piny) i tez jest dobrze, dźwięk ciepły zrównoważony, dobra ilość detali. W obu przypadkach tony średnie są bardzo czytelne ale bez wyostrzeń.
 10. Czy stosując 6FQ7/6CG7 musimy zrobić jakieś przeróbki? Przelutowania? Czy te lampy pasują bez żadnych zmian?
 11. Fajnie by było gdyby nasze forum trzymało poziom przynajmniej tak jak wszystkim znane, najstarsze forum techniczne....
 12. Staram się skrzętnie omijać. Czytanie tego nie poszerza pożytecznej wiedzy 🙂
 13. hmm, no poczułem się, jako naiwny, wywołany do tablicy. Wiedziałem co kupuję i ten kabel z przesyłką kosztował nieco ponad 140 zł więc spodziewałem się adekwatnej jakości. Przyszło lepszej jakości technicznej i nie zepsuło brzmienia. Nigdzie nie napisałem ani nie dałem do zrozumienia, że kupowałem Hi End czy markowy kabel. Niech martwą się rzeczywiście wbici w butelkę, którzy kupują zwykłą miedź za kilka tysięcy złotych, która niewiele wnosi w zestaw. Poza tym Kolego acapella55 nikogo nie opluwam i nie wyzywam. Off topic : dlaczego tylko kable podnoszą poziom agresji i złośliwoś
 14. A kiedy to ja pisałem, ze kupiłem srebrny kabel? Wyluzuj Kolego z tym protekcjonalnym tonem, bo na prawdę przykro patrzeć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.