Jump to content

Zbig

Użytkownicy
 • Content Count

  6074
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Zbig last won the day on August 2 2016

Zbig had the most liked content!

Community Reputation

2787 Audioholik^3

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zbig

  Akustyka wnętrz

  Rzeczywiście link nie działa. Może HFM przestało udostępniać archiwum? Pokój Elberotha to dobra robota w kwestii odizolowania od hałasu z zewnątrz natomiast jego adaptacja akustyczna to nic nadzwyczajnego. A w tym miejscu są w ogóle jakieś wczesne odbicia?
 2. Zbig

  Akustyka wnętrz

  Ale też wtedy ma najbardziej nieliniową charakterystykę w funkcji częstotliwości. Wszystko fajnie tylko że słuchacz siedzi z głową do przodu, więc słabo słyszy te efekty rozpraszania z tylnej ściany. Moim zdaniem szkoda pieniędzy na zaawansowane ustroje na tylną ścianę. Wystarczą znacznie tańsze deflektory albo nawet regał z książkami, itp.
 3. Zbig

  Akustyka wnętrz

  Wykres generalnie potwierdza to co napisałem powyżej :-) I jest zapewne teoretyczny, tzn. zakładający brak wpływu odległości źródła od ustroju. A masz dla porównania wykresy pokazujące współczynnik rozpraszania przy niższych strojeniach i wyższych wartościach N?
 4. Zbig

  Akustyka wnętrz

  No nie żartuj... http://www.hifi.pl/slownik/lede.php
 5. Zbig

  Akustyka wnętrz

  Tylko że wtedy w większości zakresu średnich tonów nie działa, więc po co w ogóle go zakładać?
 6. Zbig

  Akustyka wnętrz

  Byś kiedyś wyjaśnił dlaczego, bo nie bardzo rozumiem tę koncepcję... chyba że hołdujesz zasadzie dead end - live end... ale to trochę przestarzałe jest...
 7. Zbig

  Akustyka wnętrz

  Kolumny będą stały nie więcej niż pół metra od bocznych ścian, to prawdopodobnie za blisko na skuteczne rozpraszanie (ale tylko w przypadku odbić z kolumny stojącej przy ścianie, odbicia od przeciwległej kolumny już spokojnie rozpraszać można).
 8. Przy tych wymiarach to nie jest najlepszy pomysł aby je na dłuższej ścianie stawiać.
 9. Wykładzina nie jest ustrojem akustycznym i w związku z tym najpewniej ma mocno nieliniową charakterystykę pochłaniania w funkcji częstotliwości, co nie jest dobre. Lepiej zrobić adaptację na suficie co równie dobrze załatwi kwestię odbić w pionie. Jaki wspólczynnik lambda ma ta którą wybrałeś?
 10. To niekoniecznie dobry pomysł, zarówno pod względem akustycznym jak i grzewczym.
 11. Zbig

  Akustyka wnętrz

  Nie byłbym pewien. Kilku zawodowych specjalistów od akustyki pomieszczeń powiedziało mi to samo: że tynk cementowo wapienny znacząco poprawia akustykę w stosunku do gładzi gipsowej.
 12. A owa fizyczność bierze się bardziej z dynamiki niż z przestrzenności. Natomiast na poczucie przestrzeni o wiele większy wpływ od "znikających kolumn" ma profil pogłosu pomieszczenia.
 13. Jak by nie liczyć, wtedy w środku zostaje 11,5 litra przy takim faktycznie można by było mówić o "pełnoprawności" i porównywalności z dobrym 12 calowcem przy 30 Hz
 14. Ależ możesz sobie to powtarzać dowolną ilość razy. Nie dyskutujemy tu o gustach. Być może w ogólnych kategoriach metalowych wypada nieźle ale wśród produkcji Porcupine Tree to słabizna, pod względem artystycznym zresztą też.
 15. Sorry ale takie teksty dyskwalifikują Cię jako rozmówcę. Nie słuchasz muzyki tylko jej odtworzonego zapisu, który ww. "wykresy" przedstawiają. W przypadku oryginalnego nagrania Deadwing trzeba być kompletnie głuchym żeby nie słyszeć że jest to realizacja o bardzo niskim DR. Offtop jest w kontekście ew. remixów / remasteringów przez Stevena Wilsona. Który zmiennym jest ale ostatnio chyba mniej szarżuje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.