Jump to content

jozwa maryn

Redaktorzy
 • Posts

  5742
 • oraz w archiwum

  13989
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

jozwa maryn last won the day on April 19 2018

jozwa maryn had the most liked content!

Reputation Całkowita

2960 Audioholik^3

Audiostereo

1019

Bocznica

1941

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

jozwa maryn's Achievements

 1. N.b. talerz jest odsprzęgnięty na miękko od reszty. Mówiłem, że to taki plastik już ze średniej półki.
 2. No plasticzany jest aż do bólu, chociaż mniej niż różne najtańsze sztrucle z epoki, takie z ramieniem z blaszanej rurki 🙂 Ten to jest taki droższy sztrucel. Podczas pracy (podnoszenie i cofanie ramienia) wydaje odgłosy symulujące jakąś katastrofę budowlaną. Łups, łups. Ale działa. A teraz specjalny przekaz dla Ivora Tiefenbruna, co to ustawił hierarchię wpływu na dźwięk "werk, ramię, na końcu wkładka". Bo sam robił werki. Panie Tiefenbrun, spróbowałbyś pan kiedyś zmienić firmową wkładkę MM Onkyo na AT-ART9, to by się pan przekonał, jak to wygląda. W skrócie, z miłego, przytłumionego brzmienia zrobiło się detaliczne, za lekkie, jeżdżące po uszach. Kompletnie inne świat: tutaj leniwy miś, tam wkurzona fretka. Masa wkładki na granicy specyfikacji ramienia (katalogowo ramię unosi wkładki do 9 g). Masa ramienia nieznana, ale jak znajdę płytę testową, to sprawdzę rezonans. Na razie podłożyłem drugą matę (ramię oczywiście bez regulacji VTA). W sumie gra lepiej, bardzo konkretnie, ale bez szczególnej finezji. Da się słuchać, ale sądzę, że dobra wkładka MM byłaby tutaj bardziej odpowiednia. Katuję tak tego 1200 bo się zastanawiam ostatnio, czy dla wygody i dla jaj nie kupić starego gramofonu Onkyo Integra, czasami się zdarzają, tylko już mają DD.
 3. A ja właśnie zrobiłem coś w zasadzie przestępczego: kupiłem sobie w celach poznawczych Onkyo CP-1200A, dość plastikowy półautomat z modnym wówczas lekkim ramieniem. Środkowy model z oferty Onkyo z ubiegłego wieku. Ciekaw byłem, jak to działa i jak gra. Działa i gra jakoś. Wydaje momentami takie trzaski, jakby coś nie tak było z kontaktowaniem z płytą. Ale to sferyczna igła i lekkie ramię... Chyba popracuję nad zwiększeniem ciężaru ramienia, a wkładkę albo zmienię na swoją MC albo zmienię igłę na eliptyczną.
 4. jozwa maryn

  Magnetofon.

  Ja od jakiegoś czasu eksploatuję swoją Aiwę AD-F910 i też jestem z niej bardzo zadowolony. Ciekawe, ze wysokie modele decków Technicsa zawsze dostają dosyć sceptyczne opinie. Mechanika, niezawodność, funkcje, wszystko ok, ale dźwięk ze sredniej półki.
 5. jozwa maryn

  Magnetofon.

  Co do profesjonalnego zastosowania: oczywiście wspomniane magnetofony takie jak Sony TC-D5 Pro II, czy zbliżone funkcjonalnie magnetofony Marantza, Grundiga itp, kończąc na WM-D6C, były sprzętem profesjonalnym, do określonych zastosowań. Większe z nich miały zresztą tor na XLR (znany mi TC-D5), właśnie ze względu na przewidywane profesjonalne zastosowanie. Wcześniej powszechnie stosowanym profesjonalnym magnetofonem kasetowym był Uher CR240. O ile mi wiadomo, magnetofony te były nawet gdzieś skitrane jako awaryjne rejestratory w pojazdach Apollo, na wypadek gdyby coś stało się głównym taśmowym rejestratorom. Kwestią jest wyłącznie, co ma oznaczać "sprzęt profesjonalny". Jeśli "stosowany przez zawodowców do pracy", to spełniają te warunki. Jeśli "sprzęt studyjny", to najwyżej z rzadka, w warunkach polowych.
 6. jozwa maryn

  Magnetofon.

  Nie to, żebym reklamował, ale wystawiłem na popularnym serwisie aukcyjnym moje ostatnie dziesięć Sony Metal-XR 100, jakby ktoś z towarzystwa chciał, to proszę, bo pójdą raczej szybko.
 7. Okazuje się, że faktycznie mam tego Denona HD-MS. Pojęcia nie mam, jak się przyplątała, chyba po prostu akurat taka była w sklepie. No to według tego rankingu mam coś w rodzaju najlepszej kasety świata, szkoda że jedną sztukę 🙂
 8. jozwa maryn

  Magnetofon.

  Takie magnetofony jak wspomniany Walkman Professional są rzeczywiście proste mechanicznie i prawie nie mają elektroniki sterującej. Wszystko na ręcznych przełącznikach, a jedyne światełko to diody poziomu wysterowania. Wynika to przynajmniej częściowo z oszczędności energii, ale ma też drugi cel: sprzęt jest niesłychanie odporny i łatwy w serwisowaniu. Dlatego przez lata był sprzętem z wyboru dla wszystkich, którzy musieli rejestrować dobrej jakości dźwięk w trudnych warunkach w terenie. Jeśli jakość dźwięku była obojętna, istniało mnóstwo przenośnych magnetofonów monofonicznych. U mnie leżą teraz dwa WMD-6C, jeden TC-D5M, jeden reporterski DAT (Sony, nie pamiętam symbolu), historyczny Uher Cr-240 oraz trzy reporterskie rejestratory Marantza, juć na karty CF, ale niemal równie historyczne jak sprzęt wymieniony wcześniej.
 9. jozwa maryn

  Magnetofon.

  No, zasilanie bateryjne jest akurat dosyć cenione. Zresztą WM-D6C ma też opcję zasilania zewnętrznego.
 10. Zaproponowany wcześniej Mobile Fidelity wydaje się całkiem dobrą opcją, zwłaszcza na początek. A awanturami z "Winylomaniakiem" nie ma co się przejmować, ten człowiek nie ma wstydu.
 11. Dodam jeszcze o tym głośniku seasa. To elegancka koncepcja, żeby wziąć swój wielokrotnie sprawdzony materiał, jakim jest polipropylen, zamiast lejka zrobić z niego koszyczek, po czym ten koszyczek (na pewno na formie) nadtopić powiedzmy dmuchawą z gorącym powietrzem, powodując związanie poszczególnych włókien. I to, uwaga, bez żadnego kleju czy nasycania żywicą. I uzyskuje się materiał membrany o skorygowanych właściwościach, bez dodawania składników extra, nasączania, podklejania pianką, sklejania w dwu warstw itp., co się robi z kevlarowymi plecionkami.
 12. Swoja drogą, poczciwe alledrogo jednak się sprawdza, sprzedałem przez nie 20 kaset metalowych, którymi w dziale ogłoszeń AS nikt się nie chciał interesować... 🙂
 13. Denon HD-MS najlepsza... Muszę sprawdzić, wydaje mi się, że w skrzynce z zapasami poniewierał się jakiś metalowy Denon, ciekawe czy to ten.
 14. jozwa maryn

  Magnetofon.

  No tak ze dwa tysiące. A widziałem, jak ktoś wystawił za równowartość ośmiu, ale to już chyba fantasta jakiś.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.