Jump to content

jozwa maryn

Redaktorzy
 • Content Count

  10127
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

jozwa maryn last won the day on April 19 2018

jozwa maryn had the most liked content!

Community Reputation

2802 Audioholik^3

About jozwa maryn

 • Rank
  Redaktor

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Znam ten model, siłą rzeczy, bo takie właśnie mam (i na tych samych przetwornikach), tylko odrobinę nowszą wersję wzorniczą. Bardzo dobre, niesłychanie równe kolumny. Wzmacniacz na 4x6L6 wysterowuje je bez problemu (zwłaszcza że Leben ma dobór impedancji kolumn). Owszem, po odsłuchu SP100 czułem, ze fajnie byłoby mieć więcej rozmachu, ale to, co dają SP1/2 jest naprawdę dobrej jakości.
 2. Osobiście trzymam kciuki za WILE. Gdybym miał tak kilka milionów do zainwestowania, kupiłbym udziały, zbudował małą fabrykę, pozwolił im projektować i rezerwował miejsca na wielkich wystawach.
 3. Ani to, ani to. Stwierdziłby kolega doświadczalnie ewentualne istnienie zjawiska, określanego jako życie wieczne.
 4. Chyba nie warto się spierać na temat tego, mają-li wibracje wpływ na urządzenia techniczne? Lub też promieniowanie EM?
 5. Widzę że... następnym etapem będzie analiza dźwięku kabli :-)
 6. Po prostu wskazane byłoby jakoś inaczej to ogarnąć od strony metodyki. Nie widzę na razie innej możliwości, jak poprzez nagranie jakiejś muzyki odtworzonej.
 7. Może teraz: Przepraszam najuprzejmiej, ale już dość dawno otrzymałem odpowiedź. Kolegi uprzejmość jest miła, ale w tej sytuacji jest pewną stratą czasu. Pierwsze bez QRS, drugie z zastosowaniem QRS: Zastosowałem takie same parametry (ustawienia) spektrogramu dla obu plików, w obu przypadkach wziąłem pierwsze 25 s licząc od początku, Hanning window, FFT 1024-punktowe. Z tego obrazu bardzo trudno wyciągnąć wnioski dot różnic np. w strukturze harmonicznej czy zaszumieniu, obie próbki wyglądają pod tym względem bardzo podobnie. Zmiana próbkowania nie pomaga pod tym względem (próbowałem z większymi i mniejszymi wartościami).
 8. To znaczy z jakimi konkretnie wnioskami? Kolega plecie. Ja słuchałem jako wav. za pośrednictwem przetwornika Lavry DA11 i słuchawek DT880 Pro i nie było tak różowo, jak w twoich odsłuchach, ale niestety, to jest Lavry. On brzmi po prostu sucho. Dwa obrazki: I drugi: Które się nie wkleiły. Próbuję dalej.
 9. Grzecznie zapytałem co to jest, bo zachowywało się dziwnie, więc dostałem grzeczną odpowiedź. Następnie przyjrzałem się wykresowi. Czy kolega ma jakieś konkretne zastrzeżenia do mnie, czy tak sobie ględzi?
 10. Po lewej sygnał z użyciem QRS wykazuje czystsze tony harmoniczne (mniejsza otoczka szumów). Ale po prawej nie widzę takiego efektu. Musiałbym przeanalizować na własnym systemie, ale właśnie stwierdziłem, ze Win10 nie lubią się z BatSoundem. Muszę zainstalować najnowszą wersję albo inny program do analiz spektralnych.
 11. Zaraz, to znaczy, że po prawej jest jedna próbka, po lewej druga, a pośrodku artefakty?
 12. Na podstawie moich doświadczeń sugerowałbym w pierwszej kolejności wypróbować jakiś wzmacniacz Atoll, w drugiej sprawdzić wzmacniacz Denona.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.