Jump to content

jozwa maryn

Redaktorzy
 • Content Count

  10221
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

jozwa maryn last won the day on April 19 2018

jozwa maryn had the most liked content!

Community Reputation

2887 Audioholik^3

About jozwa maryn

 • Rank
  Redaktor

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ehm, wspaniale zszyte poszczególne zakresy pasma, konstruktor to prawdziwy mistrz. Nowatorska koncepcja posadowienia modułu średnio-wysokotonowego w stylu znanym jako "wiadro na płocie" (TM) wywołała automatyczną zazdrość wszystkich konstruktorów (były samobójstwa i jedna próba sabotażu przemysłowego). Nie obyło się też bez ofiar: dwóch asystentów konstruktora oraz przypadkowa sprzątaczka zginęli podczas przedwczesnego odpalenia górnego członu w egzemplarzu prototypowym. Dlatego cena miliona euro nie wydaje się wcale wygórowana.
 2. Oczywiście możliwe, że się ośmieszam, jednak wydaje mi się, że obecna cena jest już ceną podawaną przez dystrybutora.
 3. Muszę powiedzieć, że z niesprawną lampą mocy zetknąłem się raz w życiu, była to JJ EL34, którą miałem we wzmacniaczu Spark lata temu. Po jakimś pół roku zaczęła świecić jak pochodnia. Wymieniłem kwartet. Ale od tego czasu przerobiłem parę kompletów w różnych wzmacniaczach i podobna sytuacja nigdy się nie powtórzyła. Miałem współczesne Sovteki w Amplifonie, w Sparku jakieś nie pamiętam co (już po tych JJ), w Lebenie miałem 6L6 TAD oraz EL34 Psvane. Nie używałem ich do upadku, te w Lebenie zmieniłem z ciekawości, ale jednak każdy z kompletów robił przynajmniej po 2 lata i nadal są w kwitnącej fo
 4. Z NOS mam pewien problem. Powiedzmy, że poszukam tu i tam i kupię nowy kwartet RFT (o których ludzie piszą dobrze). Załóżmy, ze będzie naprawdę dobrze. I za kilka lat szukam znowu, ze swiadomością, że już takich mogę nie znaleźć. Gorzej, ja już od razu będę słuchał (zwłaszcza, jeśli będzie dobrze) ze świadomością, że to już ostatnie podrygi i że "lepiej już było". Wolę już wybrać coś z aktualnej oferty, co będzie na najwyższym teraz dostępnym poziomie. W tej chwili zainstalowałem Treasure Black w Lebenie i powoli je rozgrzewam, ale właściwie od razu jest poprawa w stosunku do Psvane EL34B
 5. To niestety koszt wejścia w oficjalny obieg sklepowo-podatkowy. Przypuszczam nie bez podstaw, że z tej podwyżki ceny producent ma prawie nic.
 6. Bardzo ładny sprzęt, ale jednak paskudnie drogi, zwłaszcza jak na firmę w sumie debiutującą, i to debiutującą w kraju pięknym, ale niebogatym.
 7. Dzisiaj dostał Treasure Black Shuguang, rozgrzewają się...
 8. Czy mi się zdaje, czy aktywne Avantgarde mają do modułu basowego własny wzmacniacz? To mogłoby tłumaczyć nagłą poprawę.
 9. Od pół godziny temu Opery dostają sygnał z Lebena z lampami Black Treasure. Ponieważ wiadomo z różnych źródeł, że te lampy ostateczne brzmienie dostają po 300 godzinach pracy, będę wiedział na czym stoję za dwa tygodnie. Ale dźwięk z miejsca okazał się nieco inny, niż z dotychczasowymi Psvane EL34B. I właściwie już taki stanowił pewien postęp, mam wrażenie.
 10. Cała ostatnia strona dyskusji jakby do śmietnika... Że też komuś się tak chce. Natomiast nawiązując do śladów merytoryki w niektórych komentarzach, muszę przyłączyć się do opinii o absurdach cenowych, z którymi mamy do czynienia przynajmniej od początku XXI wieku. Rozejście się cen z kosztami nastąpiło w momencie, kiedy hi-fi zostało umownie zaliczone do produktów elitarnych i luksusowych (kiedy pojawiła się konkurencja od dołu najpierw w postaci taniego kina domowego, a potem absurdalnie tanich urządzeń przenośnych w postaci telefonu za darmo). Rynek zareagował dosyć szybko, i w tej chwili w
 11. Kiedy nie wiadomo jak, zawsze podłącza się zgodnie z kierunkiem napisów. Tutaj wiadomo jak, bo są strzałki - zgodnie z przewidzianym kierunkiem sygnału. Nie ma problemu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.