Jump to content

morris

Użytkownicy
 • Content Count

  1465
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Brymen ma bardzo dobry stosunek wytrzymałości/ jakości do ceny. Sprawdzony od wielu lat w zastosowaniach energolektroniki/przemysłu..
 2. Zmiana rezystancji w granicach 5% nie powinna mieć znaczenia oprócz zmniejszenia poziomu wyjściowego o 5%.
 3. Rezystory Texas Components ( przewlekane lub SMD) - nie wiem ile by kosztowała wysyłka, ewentualnie Charcroft Z-foil z hificollective . Najtańsza opcja Susumu SMD z mouser.
 4. Wysyłka kurierem z Chin obecnie na 100% vat/cło - kupiłem ostatnio parę elementów elektronicznych ( masa <<1kg) i przez pomyłkę wybrałem wysyłkę kurierem - VAT od razu.
 5. Nie za bardzo rozumiem dlaczego upraliście się na Rhodepointy, macie jakieś sprawdzone informacje że ludzie stosowali je w konwersji i/V bazującej na wzmacniaczach operacyjnych, bo po szybkim szukaniu w necie wszyscy określają je jako najlepsze ale wszystkie układy to pasywna konwersja I/V.
 6. Podpowiem: oprócz rezystorów sprzężenia istotny wpływ mają rezystory wejściowe - szeregowy i równoległy do masy.
 7. Z tańszych dobrymi rezystorami SMD są Susumu SMD ( testowałem je - jednakże w innym urządzeniu) dostępne w Mouser. 4 warstwowy - bez odpowiedniego sprzętu i doświadczane nie polecam wlutowywania elementów przewlekanych , bo bardzo łatwo jest uszkodzić laminat/połączenia.
 8. Zalecałbym ostrożność PCB wygląda na czterowarstwowe- więc nie łatwo się wylotowuje komponenty montowane montażem przewlekanym, SMD bez problemu.
 9. morris

  DAC PCM63

  1. PJotr 1 szt. 2. Adigrzelczak 1 szt. 3. ja_brzoza 1szt. 4. koluszkin 1szt. 5. PAX 1szt. 6. kreks 1 szt. 7. zigi 1szt 8. Kamyk1980 1szt 9. macmf 1szt. 10. MARER 1 szt. 11.. morris 1szt.
 10. Jakie typy kondensatorów polecacie na wyście wzmacniacza sluchawkowego OTL ?
 11. Szumy akumulatorów i baterii: http://www.pearl-hifi.com/06_Lit_Archive/07_Misc_Downloads/105_Battery_Noise_Measurements.pdf http://www.hoffmann-hochfrequenz.de/downloads/NoiseMeasurementsOnChemicalBatteries.pdf
 12. Powinny być OK, dyskretny najlepiej dać jak najbliżej kości D/A
 13. Więc: Jeżeli chcesz zrobić prestabilizację to: IC1- zamieniasz na 7808 lub 7809 lub dowolny stabilizator na 8-9V Stabilizator dyskretny zasilasz z A+5VDSP ii jeszcze jedno: punkt środkowy dzielnika napięcia R183/R184( idący do bazy Q163) albo bierzesz zza swojego dyskretnego regulatora lub zmieniasz wartosci tych rezystorów na 10k i 11 k ( takie jak R154/R155) Jestem chętny do wymiany doświadczeń i współudziału.
 14. Możesz przesłać cały schemat bo nie widać gdzie idzie np. kolektor Q163 Co do szumów & regulatorów: W układach analogowych na pracującymi z sygnałami rzędu 2V i więcej szumy nie są tak istotne jak: 1. Ogólnie rzecz biorąc PSRR a zwłaszcza przenikanie zakłóceń w.cz, jak i odporność na w.cz 2. Stabilność regulatora dla różnych wartości ESR/C/ESL kondensatora na wyjściu 3.Przebieg impedancji wyjściowej w funkcji częstotliwości 4. Rozpływ prądu AC regulatora 5. Zasada działania samego regulatora- szeregowy , równoległy (shunt), push-pull - co ma zasadniczy wpływ na pkt4 Układy zegarowe Są czułe na szumy niskoczęstotliwościowe jak i na w.cz. Chociaż wpływ zasilania może być mniejszy bo w konstrukcjach DIY często ograniczeniem fizycznym jest sama konstrukcja urządzenia i prowadzenie scieżek po PCB - typu o zgrozo układy 20Mhz i wiecej i zwykłe kabelki pałętające się nad płytką. Prawidłowo zaaplikowany stabilizator równoległy dla układów analogowych o poziomach liniowych i pojedynczych stopni w nich jest najczęściej najlepiej wypadającym sonicznie rozwiązaniem - wymaga najlepiej projektowania układu i PCB do pracy z nim bo kluczem jest rozpływ prądów jaki zapewnia - pętla AC prądu obciążenia zamykana jest po przez element równoległy/kondensator odsprzęgający i obciązenie, w związku z tym należy umieścić go jak najbliżej układu obciążenia. Najlepiej poprzedzić źródłem prądowym i przed dać stabilizator szeregowy.
 15. Tak , jest źle - regulatory powinny być jak najbliżej regulowanych układów, zwłaszcza dotyczy to regulatorów typu shunt.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.