Jump to content

don111

Użytkownik Premium
 • Content Count

  5561
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1133 Audioholik

Metody kontaktu

 • GG
  3954852

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

27862 profile views
 1. Wiesz, te dwa mniejsze to wciąż duże suby, są tylko trochę mniejsze, dałyby raczej mocniejszy efekt od jednego większego suba - do tego bas powinien bardziej równomiernie wypełnić pomieszczenie. Nie wiem jakie masz wymagania ale wydając małą kasę np na HSU, może się okazać że już jeden taki tani sub okaże się wystarczający. Jeśli jeden - mi byłoby najbliżej do tego Rythmik E15 albo lepiej F15, minimalnie większy. Jak masz kasę trochę większą i chcesz jednego suba killera, jakość i moc,, to zamiast SVS SB16 - zdecydowanie ten: [Hidden Content] [Hidden Content]
 2. Antimode możesz dokupić osobno, jeśli będzie sens. Przy dodatkowym rabacie 20%, jeśli taki jest możliwy, to opłacalne SVS robią się jeszcze bardziej opłacalne... Też można się zastanowić - o ile dopuszczasz myśl o dwóch subach - czy nie lepiej kupić np 2x SVS SB3000. Jeśli tak to rozważyłbym taką opcję, ewentualnie ten HSU jest w atrakcyjnej cenie. PSA będzie odczuwalnie lepszy ale nie aż o tyle na ile wskazuje cena. HSU w tej samej cenie to też raczej lepsza opcja niż SVS SB3000. Rythmik też kusi ze swoim serwo. Kwestia 1 czy 2 suby. Jak jeden i chcesz wydać sporo kasy to raczej musi być pewność co do mocy, raczej poszedłbym w coś mocniejszego od SB4000, zależy jakie masz wymagania. Zamknięty sub jednak ma trochę obciętą efektywność i trzeba brać o rozmiar większy. Ten PSA i Rythmik na 15" powinny być OK, ale rozważyłbym jeszcze zamknięte wersje na 18", tu byłbym spokojny. Trochę drożej pojawia się znowu SVS SB16... :) Podstawowa sprawa - przemyśl czy w grę może wchodzić 2 sub ewentualnie,, bo jeśli tak szedłbym w tą opcję.
 3. Tragedii absolutnie nie ma. Płaci się +23% vatu, cło 0%. Wysyłka zależy od wagi. Jeśli transport morski to od 300 do 800zł (za ciężkiego potworka) :) [Hidden Content] wychodzi ok 4300zł z dostawą [Hidden Content] ten ok 6400zł z dostawą [Hidden Content] ciężki, ok 7000zł z dostawą Nie jest to jakaś mega rewelacja w porównaniu z SVS w PL, bo choć mamy wyraźnie taniej od SB4000 ale bez gwarancji, do tego z SVS można coś pewnie utargować z cen katalogowych. Tak czy inaczej - jeśli ktoś chce sobie sprowadzić suba z USA to jest to w miarę opłacalne, podobnie jak zakup SVS w PL. Bo jednak za podobne pieniądze mamy jeszcze trochę lepsze suby (od i tak świetnych w relacji cena/jakość SVS), tyle że bez gwarancji. Choć podejrzewam że sam wzmacniacz w razie awarii wysłaliby nam z USA gratis. Wystarczy że wyślą gratisowo do magazynu firmy pośredniczącej w transporcie do PL. [Hidden Content]
 4. Jeśli chodzi o SPL to liczby w testach mówią same za siebie, nie potrzeba dokładać teorii. Mierzą czyste SPL, bez zniekształceń. Drivery są różne, lepsze i gorsze. Z najlepszych 8" da się wycisnąc tyle co z przeciętnych 12", choć naturalnie musi być większy skok, a co za tym idzie wymagany mocniejszy wzmacniacz, za tym z kolei idą koszty. Dlatego najłatwiej duże SPL załatwić tanim większym głośnikiem o sporej efektywności i słabszym wzmacniaczem. Ale są też subwoofery typu np Velodyne Microvee czy seria SPL, gdzie wzmacniacz może być np 1000W przy 10". Ja bym brał na Twoim miejscu brał Rythmik FV15 - minimalnie droższy od E15 i ma dwa porty, możesz zamknąć 1 lub nawet oba i masz obudowę zamkniętą, osiągając prawie tak dobry efekt jak z fabrycznie zamkniętym E15 (nieco bardziej dopasowany do OZ, różnica to mniejszy litraż). Różnica w SPL jest jednak duża na korzyść FV15, więc masz furtkę w razie czego do wzmocnienia efektów kinowych. Zresztą nawet z otwartymi portami ten sub ma dobrze kontrolowany i szybki bas. "It sounds good for music but not as good as the sealed version. I would say the FV15HP in the high damping mode is a good compromise. It sounds close to the sealed sound while still maintaining the output advantage. Since I watch mostly movies, it was a no brainer" Tu masz porównanie z 2013 roku SVS SB13U i Rythmik E15 (nie wiem czy od tamtego czasu nie zmienił się wzmacniacz na inny). SB13U to tak jak SB4000 dzisiaj, tylko inna funkcjonalność, sterowanie z apki (to akurat super sprawa) itd. [Hidden Content] That's not the case at all because the SVS SB13 Ultra and Rythmik E15HP are both exceptional subwoofers, either of which I would be happy to live with day in and day out. This decision was harder than I expected it to be, even though I never thought it was going to be a piece of cake. In the end though my proclivity for articulate sound, and desire to configure things however I please, tipped the scales in favor of the Rythmik E15HP. For me the SVS SB13 Ultra was a 9, but the Rythmik E15HP was a 10. They were literally thisclose in my mind. ----- [Hidden Content] [Hidden Content] Inne opcje to PSA S1512 , S1812 lub 2x HSU ULS-15 mk2 albo VTF-15H MK2 - też bdb kontrola basu mimo otworów, też można zamknąć porty i ustawić strojenie. Z tymi amerykańcami taki wybór że głowa boli :)
 5. No nie do końca. Mówimy o naprawdę dużych kolumnach (2x 8"), z takich dużych wcale nie ma aż takiego wyboru. Poza tym one kosztowały kiedyś ponad 20k pln. Dzisiaj raczej byłyby sytuowane powyżej obecnych Evoke za 30k. A tu masz komplet w ładnym stanie z kartonami w cenie nowych Emit 30 (na dwóch 6.5" głośnikach). Może ja źle myślę ale wg mnie to świetna oferta. Trudno o coś ciekawszego, o ile ktoś szuka takiego monumentalnego dźwięku o cieplejszej barwie.
 6. Dzięki za opis. Czy papierem jedziesz na prawie gładko ? Bo używając szlifierki taśmowej chyba mocno zdzierasz wartstwę forniru. Ktoś mi tłumaczył kiedyś, że zamiast papieru - do drewna lepiej sprawdzi się włóknina ścierna. Kupiłem nawet kilka rolek o różnej gradacji i na próbie jaką zrobiłem - bardzo fajnie się ściera fornir wzdłuż słoi, włóknina jest elastyczna i dobrze wchodzi w rowki drewna, a papierem można się zajechać, chyba że szlifierką tak jak pisałeś - tylko wtedy ciężko dobrze oczyścić rowki, trzeba zjechać grubą warstwę forniru. Czy zamiast oleju można użyć impregnatu koloryzującego do drewna ? Są takie tańsze i gotowe już do kupienia w castoramie itp marketach. Polecasz jakiś konkretny (markę) olej do drewna / barwnik ?
 7. Świetna cena, miałem okazję słuchać Contour 3.0 a to model większy i droższy. Z tym że to wisi długo - wcześniej wystawiał 7200 do negocjacji i 6800. U nas w PL chyba jakaś wyjątkowa niechęć do podłogowych Dynaudio. Wydaje się ze można kupić je bardzo tanio i sam się skusiłem na Focusy, ale potem przez pół roku nikt nie chce odkupić. Dosłownie masakra żeby tak dobre kolumny, co prawda używane ale w ładnym stanie - chodziły w cenach nowych najtańszych podłogówek od Dali czy Monitor Audio (mowa o Focus, te Contour są oczywiście znacznie lepsze a cena nie aż tak dużo wyższa). Gumowe zawieszenie, aluminiowa kopułka... I to już w kolumnach za ledwie 7.5k, jest się czym poszczycić :))))))
 8. Chętnie poczytam jak to zrobić krok po kroku, mam kilka starszych kolumn do odnowienia.
 9. Brawo, nie daliście się zwieść :)))) Troche mnie zaskoczyły te Mundorfy i WBT, ale nie wiem czy to nie dla picu...
 10. Zna ktoś ten ciekawy projekt ? Koszt na gotowo 7,5 tys. Dane techniczne: Moc nominalna: 170 W Moc maksymalna: 380 W Impedancja: 8 Ω Pasmo przenoszenia: 25 - 25 000 Hz Efektywność: 91 dB Waga : 50 kg Wymiary ( W; G; Sz.f; Sz.t ): 1095 mm; 370 mm; 425 mm; 320 mm - nowe, precyzyjnie strojone zwrotnice, które są wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, na podzespołach m.in. firmy MŰNDORF np. kondensatorach M-Cap Supreme - przyłącza firmy WBT
 11. Nie no mierzą przecież czyste SPL, bez zniekształceń (okreśłone max). Zresztą poniższe wyniki to nie są testy wg standardu CEA tylko polskiego magazynu Audio, także tam już niejeden subwoofer osiągał 115db ;) Tyle jeśli chodzi o ocenę "mocy" tego suba. Ale samo pasmo przenoszenia tj 18hz / -6db to trzeba przyznać świetny wynik jak na ledwie 8" suba.
 12. W USA jest taki wybór że sam pewnie zastanawiałbym się z tydzień. JTR jest generalnie drogi. Do takiego małego pokoju z tańszych amerykańców Rythmik FV15HP albo HSU VTF-15 MK5, oba są w bardzo dobrych cenach. Ewentualnie 18" zamknięty. Klipsch R115 też do kina nie jest złą opcją, za 5 tys. masz nawet dwie sztuki. Ale chyba wolałbym 1x HSU, a trochę drożej Rythmik.
 13. To bierz Rythmik z servo na 15 lub 18" i po temacie. Albo ten JTR RS1. PSA bardziej do samego kina Masz jakiś sposób na tańsze sprowadzenie z USA? 🙂 Są też fajne kity do zbudowania subów za względnie małe pieniądze, tylko te koszty sprowadzenia....
 14. Tannoy R2 ma 130 mm, R3 ma 165 mm. Nic nie znajdziesz w necie poza podsumowaniem i gwiazdkami w rankingu AV - do pobrania z ich stronki. Chyba że ktoś ma skan z tej gazetki. To kolumny sprzed 20 lat, tak samo jak M3 czy M4 z tańszej ówczesne jlinii . Też chwalone i mega popularne choć testów brak. Są za to recenzje M2. Mają te same głośniki co w R3 ale grają inaczej. Mi się bardzo podoba granie jednych i drugich, o wiele bardziej niż nowych Tannoy z dzisiejszych linii Merkury/Revolution.
 15. V12 to bas reflex a SB2000 obudowa zamknięta, poniżej 25hz tam jest zjazd z SPL. Tu jest tańszy PB1000 (tylko pomiar z 1m, więc od pomiarów trzeba odjąć 9db. Cena 2,5 tys. Są też BK P300 (2x 12" MB) i XTZ 12.17 pomiędzy 2,5-3 tys. ---------- SVS PB1000 Measurements Frequency response 18 Hz to 177 Hz, ±3 dB Crossover (low-pass filter) function -29 dB/octave Bass output (CEA-2010A standard) Ultra-low bass (20-31.5 Hz) average: 113.0 dB 20 Hz 110.6 dB 25 Hz 113.0 dB 31.5 Hz 114.9 dB Low bass (40-63 Hz) average: 121.6 dB 40 Hz 119.8 dB 50 Hz 122.2 dB 63 Hz 122.5 dB Paradigm też ma świetny sub za 55k 🙂 Oczywiście że robią, ten Servo Sub czy tam Servo 15 v2 miał kontynuacje w liniach Studio i Signature, nawet oprócz 15 cali robili też 12". To były suby w nawet nie tak wielkich pieniądzach. Ale poszły do góry. Teraz też Paradigm robi sporo różnych dobrych subwooferów. Problem w tym że czasy się zmieniły, teraz jest wybór i są lepsze suby niż kiedyś oraz tańsze, mniejszych manufaktur.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.