Jump to content

don111

Klubowicz
 • Content Count

  5214
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

896 Audioholik

Metody kontaktu

 • GG
  3954852

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 • Karta klubowa
 • Data ważności
  02-11-2019

Recent Profile Visitors

27055 profile views
 1. Zejście na pewno Dynaudio mają trochę lepsze, charakter basu będzie jednak trochę mniej dynamiczny a bardziej zaokraglony, miękki.
 2. Miałem u siebie używane Silver 1 i grały dynamicznym ale zbitym, zwartym dźwiękiem, słabo napowietrzonym, szczegółowość nie powalała. Za to podłogowe Silver 8 już grały super. Jeśli podstawkowe to polecam starsze MA Silver RS1 - tu jest wszystko czego brakowało Silver 1 i być może Silver 50/100 (o jedną generację nowsze).
 3. Dynaudio ma po prostu wszystkie przetworniki z wyższej półki, nawet w najtańszych Emit czy DM i dlatego musi kombinować w inny sposób. Ponieważ sami produkują głośniki to i tak opłaca się im być na rynku z tanimi seriami, tylko celowo muszą je trochę ograniczyć kiepskimi zwrotnicami, żeby nie były zbyt dużą konkurencją dla wyższych serii. Jak ktoś jest tego świadomy, to wie co z tym faktem zrobić.
 4. 80% albo i więcej chce sobie tylko luźno posłuchać, bez zamiaru albo z mętnym zamiarem kupna, bo wiadomo jacy niezdecydowani jesteśmy. Przecież trzeba odsłuchać w ten sposób jeszcze wiele innych kolumn i musimy być absolutnie pewni że wybraliśmy najlepiej 🙂 To i tak pół biedy bo to tylko stracony czas dla sprzedającego ale są też tacy osobnicy, że zamiast oficjalniego wypożyczenia - kupują tylko nowe na odsłuchy i od razu z zamiarem zwrotu, oczywiście chcą żeby im jeszcze za przesyłkę oddać. 10 takich klientów i na samych wysyłkach sklep ma kilkaset zł w plecy a do tego sprzęt po zwrotach mniej warty, który jest już używany, a my chcemy przecież funfel nówkę z nieotwieranego pudła 🙂 Najlepiej umówić się z jednym sklepem że bierzemy kilka kolumn i na pewno coś weźmiemy. Inaczej trudno się dziwić że salony krzywią się na wypożyczenia i kombinują z różnymi opłatami aby odzyskać część kasy za straty po zwrotach i finansowania darmowych odsłuchów nieuczciwym klientom (w imię prawa rzecz jasna bo takie mamy przepisy). Zdarzyło mi się zwrócić 1 czy 2 nowe rzeczy ale zawsze pisałem sprzedającemu że pokryję koszt wysyłki, bo z jakiej racji ma być przeze mnie stratny. Ale ludzie mają gdzieś uczciwość, na Allegro jak się przegląda czasem opinie to widać masę komentarzy że super sprzedawca, bo oddał szybko kasę i za koszty wysyłki. Jaki kraj takie zwyczaje.
 5. Gość chyba z księżyca spadł z tą ceną... W sumie wolno mu, choć automatycznie robi z siebie durnia, jeśli serio myśli że to tyle warte i ktoś mu za tyle kupi.
 6. R3 zbliżone ale jednak są trochę szybsze i mniej zaokraglone od M4. Bas też dokładniejszy. Energiczniej atakują i wygaszają dżwięki. R3 grają dobrze na różnych wzmacniaczach a M4 wymagają dla najlepszych efektów wzmacniacza o konkretnej charakterystyce - takiej jak opisałeś.
 7. Czyli bardziej różnica stylów z tym tanim Sansui, więc kwestia podłączanych kolumn. A w jakich cenach orientacyjnie można trafić tego JVC ?
 8. Ja lubię Sansui ale jestem otwarty na inne marki. Dlaczego nie napiszesz nic dla których konkretnie Sansui ten wzmacniacz JVC jest konkurencją? Właśnie takimi ogólnikowymi wpisami można zdenerwować ludzi w klubach,szczególnie Sansui gdzie ludzie mają zarówno x701 jak i 907 alpha. Przecież dana marka ma wiele różnych modeli w swojej ofercie, a to że mniej znany wzmacniacz innej marki można kupić taniej obecnie, to nic nadzwyczajnego. Takich perełek jest zapewne więcej, podobnir jak z np kolumnami.Zainteresował mnie ten JVC, z którym modelem Sansui porównywałeś go i jakie były różnice oraz na jakich kolumnach?
 9. To coś może dodam od siebie, bo lubię bardzo tą markę. Nie miałem topowych Tannoy ale przerobiłem wszystkie budżetowe starsze Tannoy aż do DC6T SE i XT włącznie. Na razie nie jestem na etapie prawdziwych najlepszych Tannoy - czyli dużych dual concentric, ale na ten etap również przyjdzie czas :) Więc tak, w Tannoy jest podobnie jak w innych markach - różne modele grają ... różnie. Ameryki nie odkryłem :) Pamiętajcie, że kolumny dobrze grające rocka oznaczają dla każdego coś innego - jeden uznaje za dobre rockowe kolumny jak mu stopa perkusji miażdży klatkę a góra ostro brzęczy, ktoś inny za dobre rockowe uznaje kolumny grające szybko i rytmicznie, z szybkim wygaszaniem i separowaniem dźwięków, bez zlewania itd itd. Na przykład nowe DC6T albo XT, czy też stare DC2000 należą do tej drugiej grupy, natomiast nie mają takiego kopa na dole, nasycenia na średnicy a i góra nie jest tak łagodna jak w starszych, tytułowych M4 czy V4, gdzie bas i ogólnie cały charakter dźwięku jest bardziej miękki ale zaokrąglony, bez takiej dokładności, grają bardziej plamami dźwięku w dużym uproszczeniu ;) Są też modele łączące obie grupy jak R3 albo stare Profile 638, które są tak jakby pośrodku. Wszystkie Tannoy na pewno łączy to że nie grają ospale, ale są to raczej kolumny grające po żywiołowej stronie a nie zamulacze (wbrew obiegowej opinii) i są jednak dosyć uniwersalne. Nie najlepsze we wszystkim, ale trzymają zawsze jakiś poziom. Każdy ocenia według swoich kryteriów i inną wagę przywiązuje do różnych indywidualnych cech, stąd rozbieżności i dyskusje będą zawsze ;) Do M4 to może być ostatecznie dobry wybór, tu przyda się wzmacniacz grający twardo i szybko, a to Onkyo takie jest. Choć może lepszym określeniem byłoby niepochlebne stwierdzenie, że te amplitunery Onkyo grają sucho i płytko, brak im masy, mięsistości. Ale to mają z kolei M4. Różnicę można jednak stwierdzić po podłączeniu np nowszych Nadów, które nie grają ciepło ale mają właśnie tą masę i też są szybkie. Co do Marantza to tu będzie jaśniej, z dobrą przestrzenią i szczegółami, ale energiczność dźwięku w lekkim stopniu spadnie.
 10. Wiadoma sprawa 😉 Słuchałem tego wzmacniacza z Klipsch RF62, wygar potężny i bardzo dobra - nie za ostra góra, ale jak są porządne i naprawdę dynamiczne kolumny to wiele do szczęścia im nie potrzeba. Spokojnie, to był opis dla bardziej zaawansowanych.
 11. W tej cenie z pilotem to dobra okazja, jeśli wzmacniacz nie grzebany i oryginalny. Z pilotem generalnie ciężko trafić coś w miarę nowego do 500-600zł. Czasem się trafia w tej cenie HK 680 - jeśli tak to będzie lepszy wybór.
 12. don111

  Subwoofer do muzyki

  Nawet gdyby Rel kosztował tyle samo co BK, to lepszym wyborem jest BK, bo w zamian dostajemy 10" zamiast 8". 8" to jednak trochę mało, nawet do stereo, takie jest moje zdanie. 10" już dużo lepiej, 12" to zapas mocy, ale musi to być dobrej klasy sub aby zachować szybkość mniejszych wooferów. Ciągle zapominam że SVS SB-1000 to 12" a nie 10" ( PB-1000 to 10" z bas refleksem ). W takim wypadku raczej trudno podejrzewać żeby SVS był tak szybki, ale różnica w ciśnieniu najniższego basu może być bardzo znacząca na korzyść SVS i do kina bez wahania lepszym wyborem będzie ta marka. Jeśli chodzi o BK XLS200 to podejrzewam że gra podobnie do mojego Rel Q200 (też mały litraż zamkniętej obudowy i potężny głośnik 10"), w stereo gra szybciej i bardziej zwartym basem od (wciąż niezłego w tej dziedzinie) BK XXLS400 (12" w zamkniętej obudowie), choć to nie musi być regułą. BK kasuje z kolei Rela zejściem i ciśnieniem najniższego basu, różnica jest odczuwalna, w zależności od muzyki, ale mimo wszystko ogólnie lepszy efekt jest z dwóch Rel. Już kiedyś myślałem o tym, że jakbym stawiał nowy system a nie miał 2x Rel Q200 to do stereo wziąłbym 2x BK XLS200. XXLS bym z kolei nie kupił w ogóle bo do kina jest trochę za słaby - ale trzeba przyznać że jakościowo bas jest super - odczułem dużą różnicę w kinie po Infinity SW12 (potężny bas ale aż takiego zejścia i mocy na samym dole oraz zróżnicowania basu nie miał jak BK), Do stereo XXLS jest z kolei bardzo dobry ale nie idealny. Natomiast kompromis - niski budżet, jeden sub do średnio mocnego kina i bardzo dobrego stereo - to wtedy ten subwoofer spełni oczekiwania, podobnie może być z SVS SB1000. Do samego stereo ja bym brał BK XLS 200 ale nie omieszkałbym wypożyczyć SVS SB1000 bo dystrybutor daje taką możliwość. Albo na odwrót - najpierw wypożyczyć SVS i zdecydować, ale jak gra XLS 200 - nie będzie wiadomo :)
 13. Niezupełnie, Nady są z tej grupy wzmacniaczy które grają właśnie dynamicznie i z wykopem. Nawet do "wspaniałych" JBL były polecane zamiast oklepanych HK (jakoby to było najlepsze połączenie), co możesz odszukać w starych wątkach na forum. Grzeczniejsze są stare modele Nad, w sensie grały łagodniej i cieplej a ten C320 i podobne to już inny dźwięk, wciąż z wykopem ale już nie tak ciepły jak stare Nady. Wszystko zależy od konfiguracji z kolumnami.
 14. Nie masz racji i powielasz stereotypowe opinie jakoby Tannoy to ciepłe angielskie kluchy. Wszystkie wymienione wyżej Tannoy grają dynamicznie i mają świetny mocny bas - wcale nie ustępują mocą JBL, do tego ten bas w Tannoy ma zawsze dobre miękkie zejście i trafia w punkt - czego w JBL nie uświadczysz poza twardą łupaniną. Do tego w zależności od modelu Tannoy generują jakąś sensowną przestrzeń i średnie tony są swoim miejscu, a także jest dobra szczegółowa góra - tyle że czyściutka, nie sycząca i dodatkowo wyeksponowana +10 jak w JBL. Miałem niedawno JBL E60 w domu, nie liczyłem na wiele i rzeczywiście nie pokazały nic poza dynamiką, a naprawdę kiepskiej jakości - pogrubiona, wyostrzona góra była irytująca. Bas dość mocny ale rozlewa się na średnie tony, których i tak niewiele w tych kolumnach. Ale najgorsza właśnie ta świszcząca góra - szczerze mówiąc to gorszą słyszałem tylko w najtańszych Magnatach i starych Altusach. Nawet jakby wyrównać im lepiej pasma, co ma trochę miejsce w JBL E80, to niewiele to zmieni. Te kolumny nastawione przede wszystkim na tanie kino i dużą sprzedaż w marketach, ludzie idą za znaną marką ale dźwiękowo brak tu argumentów na rywalizację, szczególnie w stereo. Porównywanie ich do obojętnie których Tannoy z tej listy czy nawet Mission M74 to profanacja. JBL E80 nie mają nad nimi żadnej przewagi, nawet w mocy na basie. Jak ktoś chce porządnej łupaniny ale na wyższym poziomie - to świadomie także wybierze coś innego - jakiegoś Klipscha albo Paradigma.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.