Jump to content

Rick

Użytkownicy+
 • Content Count

  577
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

47 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  3097553

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Interesuje mnie właśnie OZ, zrozumiałem z wcześniejszych wpisów że sprawdzałeś ją już w obudowie zamkniętej...
 2. W jakiej pojemności masz Beymę ? 60l ?
 3. Rick

  Wzmacniacz 'Ugoda'

  Jarek, pędzlem ?
 4. Masz Adam dobrą pamięć, pozdrawiam :)
 5. Dwa takie odtwarzacze jak na zdjęciu grają już chyba ponad 10 lat. Jeden z nich grał w pokoju DIY na AS, ale już nawet nie pamiętam jak dawno temu :). Mając dobry napęd, można bez problemu zrobić dobre urządzenie. To żadne czary, zwykła technika :).
 6. Moim zdaniem, przy dużej pojemności a mało skutecznym ładowaniu, pojawiają się "ząbki" o których pisze Lech. Ale to są niskie harmoniczne (100,150, 200Hz itd) i nie powodują ożywiania dźwięku, wręcz przeciwnie, "zamulają" dźwięk. ZG nie mają w takiej sytuacji nic do rzeczy. ale to są moje doświadczenia :)
 7. tu jest sporo: [Hidden Content]
 8. Przy dużych pojemnościach dobrym rozwiązaniem jest stosowanie oddzielnych mostków prostowniczych na plus i minus. " Zamulenie" chyba nie jest jednoznacznie odbierane przez nas, ja to określam jako za dużo basu, przykryta średnica i mało szczegółów (w uproszczeniu). Rzeczywiscie, przy niewydolnym systemie ładowania (trafo/mostek), takie zamulenie u mnie występowało. Z reguły większy transformator, szybsze mostki pomagały. Oczywiście najlepiej jest dobrać odpowiednią pojemność do klasy wzmacniacza (A, A/B) i nie przesadzać z nią.
 9. Kondensatory Kemet ALS70A333KE063 8 szt. 33000uF/63V Zakupione w Mouser kilka miesięcy temu, nieużywane. Cena 75 zł./szt., zakup tylko parzystych ilości. Wysyłka po mojej stronie, tylko kurier.
 10. Lechu, chyba Cię nie zrozumiałem, myślałem że to jakaś zupełnie inna topologia. Konstrukcje o których piszesz znam. Forumowych Ugod zrobiłem chyba z 8 szt. Jest to bardzo dobry wzmacniacz, ale dopiero po precyzyjnym dobraniu rezystorów (poniżej 1%) i tranzystorów (poniżej 5%), oraz zastosowaniu napięcia stabilizowanego na stopnie wejściowe, Ugoda zagrała naprawde dobrze. haflerów zrobiłem kilka wersji (jak sam wiesz). Krell rzeczywiscie jest molochem i chyba nikt nie odważył się skopiować.
 11. Lechu, podaj jeśli możesz jakieś bliższe informacje na temat d'Agostino. Wydaje mi się, że te układy nie są zbyt typowe. Na dodatek tranzystory w stopniu końcowym są podobno dobierane z dokładnością 0,1%
 12. Lechu, ja mam trochę inne doświadczenia :)
 13. Wzmacniacze o topologii symetrycznej wymagają szczególnie dokładnego dobierania elementów, tak półprzewodników jak i pozostałych elementów. Jeśli nie zachowamy maksymalnej dokładności "góry" i "dołu", to niestety mogą być takie efekty jak pisze Bogdan. Z reguły jest sporo wyższych, nieparzystych harmonicznych (5,7) i one chyba powodują taki efekt.
 14. Wcześniejsze wzmacniacze klasy D nie rzuciły mnie na kolana. Dźwięk z reguły był suchy, ziarnistość na wyższej średnicy i górze. Wydawało mi się że na górze było za dużo zniekształceń nieparzystych wyższego rzędu, tak jak często słyszałem w tradycyjnych wzmacniaczach, w których pętla sprzężenia zwrotnego generowała sporo takich śmieci. W tym wzmacniaczu tego nie słyszę, może się starzeję :) Chociaż myślę że na moich Accutonach od razu by to wyszło... Krzychu, bardzo jestem ciekaw Twojej opinii, bo wiem że masz dobre ucho i dużo słyszysz :).
 15. Jak go zamontuję do docelowej obudowy to mogę Ci go na kilka dni podesłać; posłuchasz i wyrobisz sobie własne zdanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.