
Rick
Użytkownicy+-
Content Count
577 -
Joined
-
Last visited
Community Reputation
47 NeutralnyMetody kontaktu
-
GG
3097553
Informacje profilowe
-
Branża
Nie ustawione
Recent Profile Visitors
The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.
-
Rick earned a Trophy 15 lat stażu
-
Interesuje mnie właśnie OZ, zrozumiałem z wcześniejszych wpisów że sprawdzałeś ją już w obudowie zamkniętej...
-
W jakiej pojemności masz Beymę ? 60l ?
-
Rick earned a Trophy 5 lat stażu
-
Rick earned a Trophy 10 lat stażu
-
Masz Adam dobrą pamięć, pozdrawiam :)
-
Dwa takie odtwarzacze jak na zdjęciu grają już chyba ponad 10 lat. Jeden z nich grał w pokoju DIY na AS, ale już nawet nie pamiętam jak dawno temu :). Mając dobry napęd, można bez problemu zrobić dobre urządzenie. To żadne czary, zwykła technika :).
-
Moim zdaniem, przy dużej pojemności a mało skutecznym ładowaniu, pojawiają się "ząbki" o których pisze Lech. Ale to są niskie harmoniczne (100,150, 200Hz itd) i nie powodują ożywiania dźwięku, wręcz przeciwnie, "zamulają" dźwięk. ZG nie mają w takiej sytuacji nic do rzeczy. ale to są moje doświadczenia :)
-
tu jest sporo: [Hidden Content]
-
Przy dużych pojemnościach dobrym rozwiązaniem jest stosowanie oddzielnych mostków prostowniczych na plus i minus. " Zamulenie" chyba nie jest jednoznacznie odbierane przez nas, ja to określam jako za dużo basu, przykryta średnica i mało szczegółów (w uproszczeniu). Rzeczywiscie, przy niewydolnym systemie ładowania (trafo/mostek), takie zamulenie u mnie występowało. Z reguły większy transformator, szybsze mostki pomagały. Oczywiście najlepiej jest dobrać odpowiednią pojemność do klasy wzmacniacza (A, A/B) i nie przesadzać z nią.
-
Kondensatory Kemet ALS70A333KE063 8 szt. 33000uF/63V Zakupione w Mouser kilka miesięcy temu, nieużywane. Cena 75 zł./szt., zakup tylko parzystych ilości. Wysyłka po mojej stronie, tylko kurier.
-
Lechu, chyba Cię nie zrozumiałem, myślałem że to jakaś zupełnie inna topologia. Konstrukcje o których piszesz znam. Forumowych Ugod zrobiłem chyba z 8 szt. Jest to bardzo dobry wzmacniacz, ale dopiero po precyzyjnym dobraniu rezystorów (poniżej 1%) i tranzystorów (poniżej 5%), oraz zastosowaniu napięcia stabilizowanego na stopnie wejściowe, Ugoda zagrała naprawde dobrze. haflerów zrobiłem kilka wersji (jak sam wiesz). Krell rzeczywiscie jest molochem i chyba nikt nie odważył się skopiować.
-
Lechu, podaj jeśli możesz jakieś bliższe informacje na temat d'Agostino. Wydaje mi się, że te układy nie są zbyt typowe. Na dodatek tranzystory w stopniu końcowym są podobno dobierane z dokładnością 0,1%
-
Lechu, ja mam trochę inne doświadczenia :)
-
Wzmacniacze o topologii symetrycznej wymagają szczególnie dokładnego dobierania elementów, tak półprzewodników jak i pozostałych elementów. Jeśli nie zachowamy maksymalnej dokładności "góry" i "dołu", to niestety mogą być takie efekty jak pisze Bogdan. Z reguły jest sporo wyższych, nieparzystych harmonicznych (5,7) i one chyba powodują taki efekt.
-
Wcześniejsze wzmacniacze klasy D nie rzuciły mnie na kolana. Dźwięk z reguły był suchy, ziarnistość na wyższej średnicy i górze. Wydawało mi się że na górze było za dużo zniekształceń nieparzystych wyższego rzędu, tak jak często słyszałem w tradycyjnych wzmacniaczach, w których pętla sprzężenia zwrotnego generowała sporo takich śmieci. W tym wzmacniaczu tego nie słyszę, może się starzeję :) Chociaż myślę że na moich Accutonach od razu by to wyszło... Krzychu, bardzo jestem ciekaw Twojej opinii, bo wiem że masz dobre ucho i dużo słyszysz :).
-
Jak go zamontuję do docelowej obudowy to mogę Ci go na kilka dni podesłać; posłuchasz i wyrobisz sobie własne zdanie.