Jump to content

jerry224

Użytkownicy
 • Content Count

  353
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Mam ciężkie zasłony symetrycznie za głośnikami, ok. 3 metry zasłon na całą wysokość. Efekty bardzo pozytywny.
 2. Przy takiej konfiguracji jest bit-perfect. Podstawowy warunek to głośność na 1. Mac ma tą zaletę, że bit-perfect jest praktycznie out of the box.
 3. jerry224

  Klub MAC+DAC

  Wybacz zwłokę w odpowiedzi, rzadziej tu ostatnio zaglądam. Mam Maca Mini bez monitora, steruję z iPada. Używam kilku programów, zaczynałem od JRiver Media Center z JRemote, ostatnio używam Roona i wygląda, że on będzie główny. Testowałem Audirvanę (z A+ Remote oczywiście) jak player plików, jest interesująca, w tej chwili używam jej do Tidala, sprawdza się dużo lepiej niż natywna apka. Z iTunes do grania plików zrezygnowałem zupełnie, średnio się do tego nadaje. Mimo, że niewiele korzystam z Audirvany nie żałuję zakupu, bardzo dobry program. Audirvana ma 15 dni okresu próbnego, warto przetestować.
 4. jerry224

  Klub MAC+DAC

  Niezbyt intensywnie, ale korzystam :)
 5. Czyta się o różnicach w dźwięku pomiędzy programami oraz pomiędzy interfejsami. Sprawdziłem, jak radzą sobie z sygnałem prostokątnym 1kHz Audirvana Plus, JRiver, Roon, HQPlayer oraz USB i TOSLINK. Synał testowy prostokąt 1kHz, 44.1/16 został wygenerowany w programie Audacity. Odtwarzany na Mac mini w programach Audacity, JRiver, Roon przez USB i TOSLINK do Meitnera MA-1. Obraz powiększony to ogólny wygląd sygnału na wyjścia DACa, 6 mniejszych obrazów to zbocze narastające dla każdego programu i interfejsu. W każdym przypadku Vpp=6.48V, czas narastania 15us. Kolejna próba to konwersja sygnału prostokąt 1kHz, 44.1/16 do systemu DSD 64 przy pomocy Audirvana Plus, JRiver i HQPlayer na tym samym sprzęcie. Widać różnice w zastosowanych algorytmach oraz obniżony poziom sygnału, inny dla każdego programu. Ponieważ sygnał prostokątny z czasem narastania 1/próbkę powoduje tętnienia wygenerowałem sygnał prostokątny 1 kHz "no alias", z nieco złagodzonym czasem narastania. Wyniki dla powyższego sygnału przy konwersji do DSD 64 oraz upsamplingu do 192 kHz. Różnice w kształcie sygnału praktycznie znikają, pozostaje obniżony poziom sygnału dla konwersji DSD, co w praktyce trzeba kompensować regulacją poziomu wmocnienia i co może mieć wpływ na brzmienie samego toru wzmacniającego. Prawdopodobnie dla programów prawidłowo przetwarzających sygnał różnic nie ma. Przy konwersji do DSD różnice są wyraźne dla sygnału prostokątnego, widoczne są również dla różnych filtrów cyfrowych w programie HQPlayer. Oprócz tego konwersja do DSD powoduje obniżenie poziomu sygnału o 3 dB dla Audirvany i 6 dB dla HQPlayer. Zmierzone napięcie Vpp dla sygnału sinus 1 kHz na wyjściu DACa wynosi w trybie PCM JRiver 6,44V Audirvana 6,44V HQplayer 6,44V w trybie DSD JRiver 4,55V Audirvana 4,55V HQplayer 3,24V Skompensowanie praktycznie dwukrotnego spadku napięcia dla HQPlayer głośnością wzmacniacza stawia pod znakiem zapytania sens porównań. Testy zrobiłem pod wpływem różnic jakie słyszę pomiędzy programami JRiver i Audirvana vs HQPlayer.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.