Jump to content

wojkubi

Użytkownicy
 • Content Count

  471
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. wojkubi

  Kabel sieciowy DIY

  Witam.Tak sobie czytam i czytam i czytam.Ponad sto stron a wpisów. W zadanym temacie może na pięć stron.Rozumiem , że ktoś czegoś nie słyszy i chciałby się dowiedzieć dlaczego?Wystarczy założyć wątek np.pt dlaczego nie słyszę wpływu kabla sieciowego ?Litości nie macie
 2. Według pomiarów Reduktora szumów powinny ważyć 18,72g i nie reagować na magnes.
 3. Uważam ,że pokój jest zdecydowanie za mały.Chciałem podejrzeć odgrody to nie było gdzie stanąć.Nie wspomnę o pozostałych zestawach na które tylko spojrzałem .Na urządzeniach przydałyby się krótkie opisy, żeby tacy jak ja nie zadawali zbyt wielu pytań.Nie ma się co dziwić ,że diy zamiera.Ostatnio malowałem proszkowo mój stolik audio ,to na płytach pozostały jakieś paprochy ,jakby to była jakaś konstrukcja przemysłowa a tanio nie było.Podrabiane części,zaprzestanie produkcji innych itd.Czasami jest to przytłaczające.Ale mam plany.. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do zaistnienia forum Audiostereo na audio show.Zwiedzający.
 4. Kiedyś się zastanawiałem nad zastosowaniem kontaktronów,lecz blokowały mnie dwa pytania na które nie znałem odpowiedzi.Czy pole magnetyczne ma wpływ na sygnał jaki przechodzi przez styk kontaktronu?Jaki ma wpływ rezystancja tego styku na przewodzony sygnał?
 5. Najprościej -zmierzyć prąd.Powinien się zgadzać z opisem na tranzystorze tzn.czy mieści się w danej grupie.Z tego co wiem te tranzystory są już nie produkowane.Jaki to dostawca?
 6. Mógłbyś napisać konkretnie-w jakiej aplikacji mundorfy Ci "nie zagrały"
 7. Według Andrea Ciuffoli najlepsze są nichicon super through.
 8. Witam.Czy może ktoś napisać jak się posługiwać tym symulatorem.Czy z pomocą tego symulatora mogę dobrać wartość opornika katodowego dla typowego bufora na lampie 6n30.Może jest jakiś film na youtubie?
 9. wojkubi

  NAIM klon

  Tak jak kolega pisał, bias ustawiasz przy zwartym wejściu i gołym wyjściu.Obciążenie sztuczne stosuje się przy pomiarach wzmacniacza.Wskazane jest żeby moc obciążenia przekraczała zdecydowanie moc wzmacniacza.W tym wypadku np.100W 8 ohm i 200W 4ohm.Wartość kondensatora sprzęgającego i tego w sprzężeniu decyduje o dolnej częstotliwości jaką przenosi wzmacniacz .Ja akurat mam 100uF(być może ciut za dużo)
 10. wojkubi

  NAIM klon

  Jak regulujesz głośność?Czy z innym wzmacniaczem masz basu pod dostatkiem?Jaka jest pojemność kondensatora sprzęgającego i tego w sprzężeniu?
 11. borysgo2 Dzięki za odpowiedź.Mam jeszcze pytanie.Czy próbowałeś prostszego układu lampowego,takiego jak w haiku gdzie jedna połówka lampy wzmacnia sygnał(np.ecc83),natomiast połówka drugiej lampy to wtórnik(np.6n6p)?Których elementów nie muszę stosować jeśli nie chcę bootstrapu? Pozdrawiam
 12. borysgo2 Mam pytania.Dlaczego jedna połówka lampy ecc83 zasilana jest poprzez rezystor r8,natomiast druga poprzez r7 +led.Czy planujesz wersję na tranzystorach bipolarnych?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.