Jump to content

wojkubi

Użytkownicy
 • Content Count

  463
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam.Czy może ktoś napisać jak się posługiwać tym symulatorem.Czy z pomocą tego symulatora mogę dobrać wartość opornika katodowego dla typowego bufora na lampie 6n30.Może jest jakiś film na youtubie?
 2. wojkubi

  NAIM klon

  Tak jak kolega pisał, bias ustawiasz przy zwartym wejściu i gołym wyjściu.Obciążenie sztuczne stosuje się przy pomiarach wzmacniacza.Wskazane jest żeby moc obciążenia przekraczała zdecydowanie moc wzmacniacza.W tym wypadku np.100W 8 ohm i 200W 4ohm.Wartość kondensatora sprzęgającego i tego w sprzężeniu decyduje o dolnej częstotliwości jaką przenosi wzmacniacz .Ja akurat mam 100uF(być może ciut za dużo)
 3. wojkubi

  NAIM klon

  Jak regulujesz głośność?Czy z innym wzmacniaczem masz basu pod dostatkiem?Jaka jest pojemność kondensatora sprzęgającego i tego w sprzężeniu?
 4. borysgo2 Dzięki za odpowiedź.Mam jeszcze pytanie.Czy próbowałeś prostszego układu lampowego,takiego jak w haiku gdzie jedna połówka lampy wzmacnia sygnał(np.ecc83),natomiast połówka drugiej lampy to wtórnik(np.6n6p)?Których elementów nie muszę stosować jeśli nie chcę bootstrapu? Pozdrawiam
 5. borysgo2 Mam pytania.Dlaczego jedna połówka lampy ecc83 zasilana jest poprzez rezystor r8,natomiast druga poprzez r7 +led.Czy planujesz wersję na tranzystorach bipolarnych?
 6. Witam.Kolego Validol77.Od wielu lat dystrybutorem scan-speak jest firma Akustyk czyli Pan Andrzej Kisiel.Myślę ,że mógłby Ci pomóc.
 7. wojkubi

  Potrzebuję ...

  2sk170 Idss 8-8,5maA 8sztuk mogą być lutowane,byle oryginalne,potrzebuję.
 8. Waldi_06 dziękuję za odpowiedź.
 9. Dopóki produkowane są odtwarzacze nie ma co wątku zamykać.Mój JVC czeka i jeszcze sobie poczeka.
 10. Czy z tego zasilacza można wycisnąć 24v bez przeróbki?Oczywiście na wejściu napięcie 28v.
 11. Nie piszesz jaki budżet przewidujesz, jaki cel ma budowa takiego zestawu?Jaka ma być zwrotnica,jakie mają być końcówki mocy,Jakie głośniki? Jeśli ma to być zestaw na biurko ,to nie widzę w tym większego sensu,chyba,że ma to na celu nauczyć się czegoś.
 12. Czy kolega wie co to jest kolumna aktywana?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.