Jump to content

wojkubi

Użytkownicy
 • Content Count

  500
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Neutralny

About wojkubi

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2642 profile views
 1. wojkubi

  Magnetofon.

  Dziękuję za odpowiedzi.
 2. wojkubi

  Magnetofon.

  Czy alkohol nie "wysusza "gumy? Czym posmarować oś rolki dociskowej i oś koła zamachowego?
 3. wojkubi

  Magnetofon.

  Witam.Mam pytanie.Czym wyczyścić rolkę dociskową i paski w magnetofonie?
 4. Grzegorz7.Jakiej mocy powinien być tranzystor czarny?
 5. Jeśli wcześniej było dobrze , to zostaw tak jak jest.Natomiast jeśli przed demontażem miałeś zastrzeżenia do nierównej pracy kanałów musiałbyś kupić dwie dobrane pary(możesz zapytać w temacie"potrzebuję").Możesz wykonać jeszcze jeden myk.Większość potencjometrów ma nierówne wzmocnienie,ustaw potencjometr głośności w pozycji na której często słuchasz muzyki i zmierz rezystancję potencjometru w obu kanałach.Tam,gdzie rezystancja będzie mniejsza(jeśli będzie)zamontuj tranzystory z większym wzmocnieniem.Żeby dokonać prawidłowego pomiaru wzmocnienia tranzystora trzeba zbudować układ który wymusi większy prąd i większe napięcie,w razie czego próby rozpocznij na innych tranzystorach.
 6. Kiedyś zmontowałem klona naima i układ działał.Po jakimś czasie chciałem odpalić układ ponownie i jeden kanał nie działał.Wymieniłem wszystkie tranzystory i nic.Kilka dni mi zajęło znalezienie usterki.Usterke stanowił zimny lut na nodze kondensatora która służy jako przelotka .Laminat jest dwustronny.Koledzy dobrze radzą.Trzeba pomierzyć spadki napięć na poszczególnych rezystorach.Układ jest symetryczny,więc napięcia powinny się pokrywać (patrząc połówka dodatnia kontra połówka ujemna)
 7. wojkubi

  Potrzebuję ...

  Glass Audio nr 5/96.Konkretnie interesuje mnie artykuł ''a direct coupled mu stage''
 8. W typowym filtrze trzeciego rzędu patrząc od strony źródła pierwszy kondensator powinien mieć mniejszą pojemność.Proponuję narysować schemat zwrotnicy,wtedy będzie zdecydowanie łatwiej napisać coś konkretnego.
 9. Naczesny-dziekuję.Takie wpisy lubię czytać.
 10. Myślę,że skoro poświęciłeś czas i pieniądze warto napisać kilka zdań o innych konfiguracjach.
 11. Puszczenie sygnałów testowych w mono mogłoby koledze pomóc w wykryciu winowajcy,zakładając ,że kolega ma zdrowy słuch i względnie poprawną akustykę pomieszczenia.Z sygnałami testowymi trzeba uważać,bo można łatwo i bezszelestnie spalić głośnik wysokotonowy.Test najlepiej zacząć od niskich czestotliwości.Przy odtwarzaniu w mono(pracują obie kolumny)sygnał testowy powinien dochodzić ze środka "sceny" .Przy niskich tonach może coś zabrzęczeć na półce lub w szafce(rezonans),może też zabrzęczeć głośnik.Kolumny i słuchający ustawieni co do centymetra
 12. Nie bardzo rozumiem idei,ale gdybyś napisał konkretnie jakie fety jaka wartość pozostałych elementów to wtedy mógłbym skorzystać z porady.Nie jestem elektronikiem i bazuje tylko na konkretnych schematach.
 13. Temat jest do ogarnięcia,ale powinien się kolega trochę podszkolić.Newet jeżeli głośnik nie ma oznaczeń plus minus ,to można je wyznaczyć przy pomocy bateryjki, ale trzeba mieć dostęp do danego głośnika.Na początku wątku powinien pojawić się schemat zwrotnicy(który rysujemy na podstawie zwrotnicy wyciągniętej z obudowy )wtedy wiele łatwiej prowadzi się rozmowę itd.Poza tym przyczyna może leżeć w którymś głośniku .Najprościej będzie jak ktoś "znajacy się" sprawdzi co i jak.
 14. Da się z tego wyciągnąć 24V.Do zasilania przedwzmacniacza mm.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.