Jump to content

arek67

Użytkownicy+
 • Content Count

  3396
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

arek67 last won the day on May 1 2015

arek67 had the most liked content!

Community Reputation

337 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hi-End powiedzmy za 5000 pln [Hidden Content]
 2. Kiedyś jak myślałem o zakupie C2 to zdecydowałem się na Sapphire. To jest inne granie. Bardziej żeśkie, żwawe i wyrównane. Chociaż barwa i sklejenie dźwięku jest to samo. Nowe seria Contour wydaje mi się rozwinięciem koncepcji Sapphire z nowymi głosnikami. To może być złoty środek pomiędzy C2 a B&W:)
 3. Jak ktoś chce coś w kwestii Jarretta to odświeżyłem wątek w zakładce Muzyka.
 4. Odrobiłem wczoraj wieczorem pracę domową z Jarretta. Z otwartą głową po raz kolejny próbowałem podejść do jego muzyki. Nigdy wcześniej nie widziałem jego koncertu. Próbowałem słuchać muzyki z pożyczonych CD. No i odpaliłem sobie na Youtube koncert z Tokyo z 1984. Po obejrzeniu,z trudem, pierwszych 12 min. odpuściłem. Nie wiem jak to opisać co widziałem i słyszałem. Zgadzam się absolutnie z powyższym postem chociaż moje odczucia są jeszcze bardziej intensywne na zdecydowane NIE. Muzycznie, estetycznie, intelektualnie tego nie rozumiem ale też nie akceptuję. Zadaję pytanie fanom Jarretta o co chodzi bo dla mnie to hucpa.
 5. Wsiedliście tutaj na mnie jak kozy na pochyłe drzewo. No ale weżmy tego Monka. Posłuchałem paru utworów na youtube no i o co chodzi? Czy to jest dla Was fajne, twórcze, klimatyczne, imrowizacyjne, odkrywcze, relaksujące, odprężające, rozwijające, inspirujące a może żart czy co tam jeszcze? Próbuję zrozumieć co w tym widzicie.
 6. Polecam wszystkim fanom Jazz te dwie interpretacje do porównania. K 466 Ta klasyczna płyta to taka interpretacja na 4+
 7. No ale cały czas Ty mówisz o klimacie. A ja o artykulacji i barwie. Jarrett jest bardzo dobrym pianistą ale nie wybitnym. Buduje ten klimat ale to nie jest top możliwości jakie można "wycisnąć" z fortepianu. Ja rozumiem, że to sie podoba i ludzie to kupują ale to jest taka narracja. Rozumiem ten progres, który zawsze w danym momencie się sprzedaje. I jest sukces, sprzedaż i nagrody i hall of fames. Ale taka muzyka nigdy nie dogoni Bacha, Mozarta, Beethovena czy Chopina. Dlatego dla mnie Jazz pomimo wielu prób jego zrozumienia to nadal tylko jazz. To tak jak w filmie Wiplash. Dwie godziny o timing i szybkości.
 8. No widzisz a Halford z 20 lat na topie a 30 lat bez problemu dawał radę. Nadal bardzo dobry jest też Bruce Dickinson z Iron Maiden.
 9. Gulda niedoczytałem. Mój błąd. Gould podrzymuję chociaź to klasyczne bożyszcze wielu. Prewin to klasyczna druga liga. A w czym jest Jarrett genialny? Nie bardzo dobry? Przecież on przeszedł na Jazz bo w klasyce nie miał szans. A który jazzmen potrafi zagrać coś bardzo dobrze klasycznego? Bo dla klasyków jazz to pikuś. Jarrett jest dowodem na to.
 10. W kasyce nie chodzi o szybkość, precyzję i perfekcję. Chodzi o indywidualną interpretacje w ramach kanonu. Jarett spieprzył tego Mozarta. Po prostu pokazał jak jest słabym pianistą. Gould też był słabym pianistą. Praktycznie udał mu się tylko Bach. Palce to nie młotki. Fortepian to nie kowadło. Dlatego właście klasyczni muzycy są nie do podrobienia. Artykulacja i barwa. To się liczy. Jazz ma klimat ale nie ma barwy. No może ma jak się go przepuści przez lampowe pre.:)
 11. Trochę poczytałem wątek. Wszystkiego się nie udało. Pytanie było jaki jest najlepszy wokal a wszyscy jak widzę typują to co lubią. Najlepszy jest Rob Halford z Judas Priest. Czy ktoś zna lepszy rockowy wokal? Lepszy nie charakterystyczny czy "klimatyczny". I nie chodzi tutaj o ocenę "według mnie".
 12. Jeszcze jedna uwaga do poprzednich postów. Mistrzowie interpretacji w muzyce klasycznej są nie do podrobienia. Pianiści, skrzypkowie to wybitni indywidualiści. Nie ma nawet szans żeby jeden wielki był w stanie skopiować drugiego. Artykulacja i barwa jest niemożliwa do podrobienia. Proszę sobie posłuchać Jaretta koncertów Mozarta z ECM. Tam dopiero można usłyszeć jaka jest przepaść pomiędzy nim a klasykami.
 13. Ależ oczywiście, że z kawą masz rację. Powinna być bardzo wysoka akcyza na taki produkt. Na napoje typu Cola też. Minimum taka jak na wysokoprocentowy alkohol. Na piwo jest akcyza a na kawę nie ma. W Czechach nie ma akcyzy na piwo. Dlatego wszyscy socjalizują się prz piwie a nie kawie. Ludzie siedzą w tawernach a nie Starbuckach. Konsumują swój jęczmień i chmiel a nie jakiś bullshit z Seattle. Lech Rozmawiamy o audio. Praniem zajmuje się pralnia. Nie mam czasu na pranie. Słucham muzyki. Ty widocznie musisz być zagoniony do takich problemów:)
 14. Absolutnie "właściwy" prąd i eliminacja wibracji w różnej postaci ma znaczenie zasadnicze. Nie ma dobrego grania bez tych wszystkich gadżetów. To nie jest żadne naciąganie ludzi. Kwestią dyskusji jest tylko to jak efektywne są poszczególne, konkretne produkty.
 15. Bo to są jazzmeni. Ludzie "zgiełku" stąd ta nerwowość. Co do Pacuły to niewątpliwie osiągnął sukces światowy co oznacza, że jego narracja jest zrozumiała a na końcu skuteczna. Pewno jako recenzent jest w topowej dziesiątce świata w tej dziedzinie i z tego też powodu należy mu się wielki szacunek. Przebić się z Krakowa na cały świat, nie tylko aglosaski, to jednak jest coś. Osobiście nie przepadam za tym stylem ale doceniam efekty.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.