Jump to content

Szem

Użytkownicy
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
 1. Ja w końcu zlutowałem swojego "veterana" :). Taak wygląda a gra cudnie....
 2. Artur, wymień te FC na jakieś lepsze kondy Cerafine / Silmic - wtedy usłyszysz prawdziwe stereo :)
 3. Nie ma ktoś we Wrocławiu przypadkiem wolnego : LM2990T -15V Usiadłem sobie dzisiaj aby zmontować płytkę Veterana wszystko było pięknie, pcmka wlutowana – wszystkie kontakty idealnie nic się nie skleiło, zestaw wypaśnych kondensatorów pod ręką, cisza i spokój... Do momentu, gdy w dołączonym do płytki woreczku zabrakło jednego stabilizatora... - zabiję go po świętach :).
 4. To poproszę jeszcze sprawozdanie jak to gra bez filtra dolnoprzeputowego - bo i jego elementów nie widać na twojej płytce :) Była kiedyś na ten temat dyskusja i wyszło "że może" tak grać bo pcm-ka nie produkuje aż tyle śmieci w wysokim zakresie częstotliwości (doliczając do tego dokładnie wyczyszczone zasilanie) ma szansę działać... Jak to słychać w praktyce ?
 5. >panterka Dwa pytanka patrząc na płytkę... - czemu zrezygnowałeś z dodatkowych kondensatorów na zasilaniu op-ampów ? - testowałeś obydwa warianty ?
 6. Jakby co to właśnie dostałem dedkowane trafo z toroidów i mam takie na zbyciu za 14 pln + przesyłka. :).
 7. ~Zigi A patrzyłeś na datę wykonania trafa - na moim jest 2006-10-25 :). I mam tutaj pewne pytanie do bardziej światłych, którzy dostali swoje trafa wcześniej.... Trafo ma ładną karteczkę z opisami : białe - 220v, sec II żółty 6v, sec III czerwony+ niebieski (są dwa niebieskie i jeden czerwony (spleciony z 2-ch optycznie mi pasuje do zasilania pcb msfacona) 14v, wszystko fajnie. Teraz zagadka do czego jest przewód Żółto-zielony ???
 8. Haha nareszcie dotarła do mnie płytka od Veterana - tak, więc dla innych oczekujących... Nie traćcie nadziei !!
 9. panterka - ja o tym wiem po prostu chciałem marwiemu pokazać, że nie ma w tym nic niezwykłego i temat był omawiany z 1/2 roku temu.
 10. Zmierzony przeze mnie : Ad8066 (so8) 50 st C. AD797 (so8)- nawet 55 st C OPA2604 (dip8) - 42 st C A cytując msfalcona : "For standard SOIC package, typical junction-to-ambient-termperatu re thermal resistance (thetaJA) is 158 °C/W." A więc policzmy:) - zakładam, że zasilasz z +/-15V AD797 - 30x0,0082x158 i mamy różnicę temperatur = 38,8 stopnia. Z tego wynika, że w czasie pomiaru miałeś w pokoju około 16 stopni...nie marzniesz?;)
 11. ~debauched To lepiej uwierz bo ChUmI wstawił tam 100u :D
 12. No w oryginale było jak by nie było na wyjście 10uF i 100n... Zera ci się rozmnożyły ;)
 13. ~ChUmI No ja Silmici 100uF to bym wsadził przed op-ampa a nie, za ale... zainspirowany wsadziłem sobie zamiast mkt 4,7uF cerafinki 47uF dosyć mocno basy podbija takie rozwiązanie [nie ma to jak podstawki precyzyjne tu i ówdzie ;) ] - czyli w sumie zależy kto czego słucha :).
 14. Co dałeś na wyjściu ? 100n Wima poznaje i jakieś elny ??
 15. Karibe - witaj w klubie, ale czytając wątki z jego produkcji dochodzę do wniosku, że "on tak ma" i nie należy się specjalnie denerwować, realizuje swoje zobowiązania tylko czasami po 1/2 roku :).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.