Jump to content

opteron

Użytkownicy
 • Content Count

  4938
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

447 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. opteron

  PRIMARE CD 21

  Brzmienie niczym nie powala ani nie razi, gra słabiej od np. byle przetwornika CA dacmagic, stream magic czy audiolaba M-DAC. Można powiedzieć że na ślepo nie mogłem go odróżnić od chińskiej Emotivy XDA1, grały identycznie. Odtwarzacze minionych które obecnie zalegają na portalach aukcyjnych w cenach poniżej 1kzł niejednokrotnie grają o klasę lub dwie lepiej.
 2. niema czego, skromne 2x1kW, trafo 2.2kVA i 36 tranzystorów a na ciche wieczory gdzie nie musi już być tak "żywo" a przy okazji żeby zejść z rachunkami za prąd Lyngdorf sdai-2175 (2x200/8 i 2x400/4)
 3. opteron

  NAD M 3

  Nie doszukałem się tam takiego pomiaru (a raczej porównania pomiarów) o jakim tutaj piszemy, za to ciekawe jest i tutaj zacytuję: "I obtained the same power at 1% THD+N into 4 ohms as I did into 8 ohms: 235W (fig.5). This does conform with the M3's specification, however. With one channel driven, I obtained 335W into 2 ohms." Z jednej strony niby NAD twierdzi że dla 4ohm moc jest ograniczona bo... grzanie (?), ale z drugiej strony jak się wysteruje tylko jeden kanał to moc rośnie do 335/2ohm ale wtedy co, jeden kanał się mniej grzeje? Przecież to dual mono :)))
 4. opteron

  NAD M 3

  Otóż to, ciekaw jestem co taki nad by pokazał w pomiarach poniżej mocy max, bo nie do końca wierzę w sztuczne ograniczanie mocy tak dużego wzmacniacza pod pretekstem przegrzania, to nie estradówka która ma pracować całe godziny z mocami blisko max. Zatem co, aż tak mu napięcie siada że wstyd było się przyznać do realnych wyników? Bo jak by wyglądał wzmacniacz legitymujący się 200/8 i np. 230/4 aspirujący do wyższego HiFi? Może ktoś wymyślił że taniej będzie obciąć do równa i wymyślić audiofilską bajkę? Nie wiem, tak sobie gdybam. Niedawno szukałem mocnego wzmacniacza w tym budżecie który nie będzie miał 30lat, M3 mimo że się nim zainteresowałem odpadł już na etapie wstępnego rozważania, nawet nie miałem okazji posłuchać u siebie gdyż sprzedający jak usłyszał że go chcę spróbować z K9A to się nie zgodził na odsłuch u mnie 🙂
 5. opteron

  NAD M 3

  Może tak a może nie... żeby to sprawdzić trzeba by zrobić test, wzmacniacz wysterować do powiedzmy połowy swojej mocy na obciążeniu 8hom po dodaniu równolegle drugiego takiego samego obciążenia powinien podnieść wyjściową moc do swojej maksymalnej lub chociaż blisko niej, jeżeli tak będzie to ok, ale jeżeli nic się nie zmieni, czyli przy częściowej mocy zmiana impedancji nie wpłynie na generowaną moc to taki wzmacniacz może poprawnie zagrać tylko z niewieloma kolumnami o bardzo płaskim przebiegu impedancji i z całą stanowczością będzie można powiedzieć że to zupełne przeciwieństwo idealnego źródła prądowego. Może właśnie stąd tak skrajne opinie na jego temat oraz duży wysyp wzmacniaczy na rynku wtórnym...
 6. opteron

  NAD M 3

  Jak można chwalić wzmacniacz od strony pomiarowej jeżeli przy spadku impedancji obciążenia nie zwiększa prądu lub proporcjonalnie leci w dół napięcie (taka sama moc dla 4 i 8 ohm)?
 7. opteron

  NAD M 3

  :-)))))
 8. Jeżeli woda ma być możliwie najczystsza to nawet najszlachetniejszy dodatek jest jej zabrudzeniem 🙂
 9. opteron

  NAD M 3

  A co to jest klasa Hi-End?
 10. Dziękuję za informacje. W takim razie chyba zakup w ciemno odpada, nawet po dobrej cenie gdyż pewnie to nie zagra i tylko zamrożę gotówkę. Ciekawi mnie nowe ogłoszenie audiomatusa, zestaw TP-01 + 2xAM400, monobloki na modułach 125ASX2, niby w notach można wyczytać że impedancja ZNAMIONOWA 3-16ohm, zatem skoro nominalna to dozwolone są jak rozumiem również i chwilowe spadki. Miał ktoś z końcówkami na tych modułach do czynienia?
 11. Z rynku pro wiem że są sprzęty które poradzą sobie z takim obciążeniem bez większych sensacji, sam używam końcówkę mocy crest audio CA9, tam jest 2x1kW/2ohm i gra to lepiej niż cokolwiek co do tej pory słyszałem z tymi kolumnami, od czasu do czasu zerkam jednak na rynek i sonduje przynajmniej teoretycznie czy jakiś sprzęt "cywilny" w rozsądnych kwotach legitymujący się mocami 2x400W+ dałby radę bo powiedzmy sobie szczerze, takie coś w salonie trochę razi w oczy, ale priorytet jest taki że ma grać, potem wyglądać dlatego od lat już jest jak jest :)
 12. Jakie minimum i jaki przebieg impedancji miały te elektrostaty? Może spadki były na wyższych częstotliwościach i tam się to ujawniało w taki sposób? W moim przypadku spadek jest generalnie tak niski tylko na niskim basie, ale niestety to też najbardziej energożerny zakres i po prostu wzmacniacze się wykładają jak coś mocno "tąpnie" w muzyce to z reguły już nie chodzi o jakieś tam pogorszenie brzmienia ale można zaobserwować jak działa układ zabezpieczeń i zapada cisza:)
 13. Panowie, wiecie jak zachowa się SDAI 2175 z takim obciążeniem jak kappa 9a? Będąc precyzyjnym czy impedancja 0.8 ohm w okolicach 30Hz nie wysadzi tego piecyka w kosmos przy pierwszym odkręceniu kurka? Dlaczego pytam, ano tak mnie naszło żeby spróbować jakiegoś "cyfrzaka" i taki lyndorfik wydaje się ciekawy, tylko czy da radę? Pozdr.
 14. Minimum K9A w extended to okolice 0.8ohm-a, TMR 160 jakieś 3ohm-y, nie twórzmy mitów, TMR-y to b. łatwe do napędzenia linie transmisyjne a że ze wzmacniaczem mocnym grają jeszcze lepiej, to zjawisko akurat w większości normalnych kolumn jest do zaobserwowania.
 15. Ja bym proponował pożyczyć jakiś wzmacniacz do odsłuchu nim cokolwiek się zmieni w zabawkach, ten S300 mimo iż "okazały" to jednak bardzo przeciętnie brzmiący wzmacniacz, jest zarazem męczący i przymulający (chociaż trudno uwierzyć że takie cechy mogą współistnieć w jednym urządzeniu a jednak...)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.