Jump to content

opteron

Użytkownicy
 • Content Count

  5038
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

482 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

14363 profile views
 1. opteron

  Infinity Kappa 9

  Oczywiście że chodzi o preferencje i wymagania, zarówno seria kappa jak i renaissance są kierowane do zupełnie innej grupy odbiorców i nie mam tutaj na myśli zasobności portfela, tylko sposób prezentacji. BTW. Pomimo podobieństwa w nazwie modele RS2B i RS3B, nie są pokrewne, 2b na średnicy korzysta z 3 dużych wstęg z magnesami kobaltowymi, notabene tych samych na których zbudowany jest model IRSV, sekcja wysoko tonowa zresztą też na tych samych przetwornikach. Dodatkowo RS2B posiadają nieodłączny, aktywny EQ, bez którego zestawy są niewiele warte.
 2. Zaraz Ci powiedzą że ze sprzętem za 2tys to nie do zakładki hiend :))) A tak na poważnie to ciekawa jest, bardzo nawet...
 3. opteron

  Infinity Kappa 9

  otóż to, na pytanie których najlepiej szukać odpowiedziałbym bez wahania - 9a, ale tylko jeżeli ma się kasę na wzmacniacz albo się przełamie wewnętrznie i wsiądzie na porządny wzmacniacz z segmentu pro, ale tutaj uwaga, nie wszystkie dobrze grają...
 4. opteron

  Infinity Kappa 9

  Nie mogę się z tym zgodzić, miałem Renaissance a potem K9a a nigdy bym się nie cofnął do Re. Oczywiście problem jest ze wzmacniaczami przy K9a ale to już osobny temat. Tak, stare 8 a nowe 8.2 to zupełnie różne i różnie grające kolumny, przede wszystkim obudowa zamknięta w przypadku 8 i bas reflex w 8.2, zresztą tak samo jest w modelach 9/9a / 9.2i
 5. Tak, ale nie chciałbym zaśmiecać tego wątku, możemy np. pogadać na pw
 6. opteron

  Infinity Kappa 9

  Przecież nikt nie napisał że różnicy niema, proszę czytać ze zrozumieniem.
 7. opteron

  Infinity Kappa 9

  Tak, w trybie normal impedancja jest już mniej mordercza i wynosi w minimach "zaledwie" ~1,6 ohm, owszem nadal jest b. ciężko ale wzmacniacze wagi ciężkiej dają już spokojnie radę. A dlaczego nie? Fakt że rzucenie koca na TV poprawi pewnie nieco poukładanie sceny ale jest to zmiana mniejsza niż odchylenie głowy o 10cm z centralnego punktu odsłuchu, zatem nie przesadzałbym. Poza tym dla basu taki TV jest przezroczysty i niema kompletnie żadnego znaczenia czy on tam jest ani czy jest nakryty.
 8. Ja tez bardzo lubię wstęgi, ale wstęga wstędze nie równa. Przykładowo bardziej lubiłem górę i średnicę w RS2b niż w RE80/90 ponieważ była bardziej barwna i różnorodna (choć mniej detaliczna), w rs2b średnica miała też więcej energii, natomiast wspólną cechą wszystkich był fakt, że nonstop się z nich coś "sypało", czasem nawet gdy nie trzeba co powodowało że kolumny stawały się po dłuższym obcowaniu przewidywalne - czytaj nudne. Revelator w RR4 to zupełnie inne granie, nie jestem nonstop angażowany zakresem wysoko tonowym, za to jestem nim zaskakiwany. R90/80 dobrze rysowały scenę od lewej do prawej ale nie kreowały tak wieloplanowej w głąb jak rr4. Idąc dalej, zwłaszcza przy głośnym słuchaniu, renaissance nie miały takiej energii na średnicy i midbasie, nie było takiego agresywnego uderzenia np. werbla, R90 za bardzo ugrzeczniały wydarzenia które powinny czasem przybrać bardziej spektakularne rozmiary (to nie dotyczy K9a) co głównie mnie w nich znudziło. Zaś w K9a znudziło mnie pewne uproszczenie wydarzeń w tle no i znów ta monotonna (oczywiście piszę to w lekkiej przesadzie) góra. Co do basu to jedynie 9a wychodzi na lekkie prowadzenie względem rr4, ale nie ma się co dziwić 2x12" to jest kawał powierzchni i tego się nie przeskoczy.
 9. Niedawno sprzedałem 9a, szukałem co może je zastąpić, słuchałem różnych opcji w tym chwalonych JBL Array 1000 (niestety poległy całkowicie w pierwszych sekundach), intensywne odsłuchy różnych opcji w kwocie 15kzł z drugiej ręki i nic, nic nie mogło nawiązać rywalizacji z 9a. RE90 dobrze znam, miałem też RE80 kilka lat, preferowałem kappy mimo że średnica i przestrzeń fajniejsza na Renaissance to pazur, dynamika i atak jaki serwowały kappy zasilone 2x1kW to było to co powodowało uśmiech na mojej twarzy. A to co w końcu kupiłem i co faktycznie gra tak że no... 🙂 to akustyk RR4.
 10. opteron

  Infinity Kappa 9

  Ja swoje Kappy 9a pędziłem lekko przerobioną końcówką mocy Crest Audio CA9 (2x1kW/2ohm), przy niej KSA250 grał jak by miał anemię... 9a to nie przelewki, 0.8ohm to prawdzie amp killery, trzeba pamiętać że wiele zwykłych wzmacniaczy może przy nich zamilknąć na zawsze, zatem nawet na próbę nie podłączamy byle czego! Gratuluje kolumn, miło je wspominam.
 11. Stan idealny, oryginalny pilot i pudło. Liniowy DAC + wzmacniacz słuchawkowy / przedwzmacniacz Wbudowany asynchroniczny kontroler USB VIA Vinyl Audio VT1731 32bit/384kHz 9 ustawien filtra cyfrowego Regulacja głośności na przekaźnikach Brak kondensatorów i wzmacniaczy operacyjnych w torze sygnałowym, wszystko na el. dyskretnych. W pełni zbalansowany tor http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-10-32-tcxo_4531.html Zapraszam do odbioru osobistego, możliwe też wystawienie na allegro i płatność PayU
 12. opteron

  Krell kav 300i

  Tu foty niegdyś mojego egzemplarza, na pewno nie był robiony. Trzeba dodać że na pewno inaczej w środku wyglądała wersja ze starym logo krella a najstarsza wersja miała trafo po boku. Zatem na pewno można spotkać 3 różnie wyglądające wersje KAV300i
 13. Nie ma to jak zakup kolumn "bo ładnie wyglądają". Akurat MA grają słabiutko, kartonowo i bez należytej artykulacji w basie, do tego podbicie zakresu 100Hz. W moich kryteriach, do blisko 30m pomieszczenia kolumny z wooferkami 15cm uważam za ogromne niedoszacowanie, chyba że do plumkania i stękania w mikrofon. Moja rada, jak możesz to je oddaj, w tej kwocie szukaj używanych kolumn.
 14. Qwa... miałem włączone transkodowanie na synology :-))) Nie było tematu...
 15. Koledzy, mam takie pytanie, wydaje mi się że kiedyś normalnie z dysku sieciowego odtwarzał i pokazywał poprawnie pliki flac 24/96, teraz te same pliki pokazuje i odtwarza jako 16/44.1. Niższe jakości pliki mp3 wma itd pokazuje dobrze, ale hiresy odtwarza po stratnej konwersji - denerwuje mnie to bo, chyba tak nie było. Nie wiem jak jest w tidal bo mam podstawową usługę i tam nic powyżej 320kb niema. Ktoś coś zauważył podobnego? A może już było wcześniej w wątku? Pozdr.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.