Jump to content

opteron

Użytkownicy
 • Content Count

  5153
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

536 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

15051 profile views
 1. opteron

  Kolumny do salonu

  Sam gram w podobnym metrażu, tzn salon trochę większy + aneks i jeszcze korytarz. Świetnie spisywały się Kappy 9a, niestety z Twoim wzmacniaczem - tylko będą szkody. Można pomyśleć o Klipsh Forte III jeżeli chcesz brzmienia twardego i szybkiego (trochę jak Arden, ale nie tak dopieszczonego), powinny zagrać z lampą, ale jak lubisz dać czadu to i tak braknie. Z gotowych projektów do budowy popatrz na Akustyka, model RR4 do takiego pomieszczenia OK, ale znowu wzmacniacz... pogadaj z YBaudio oraz Audiosynergia, robią świetne kolumny, nie tylko to co mają w ofercie ale zadzwoń, powiedz cze
 2. Lyngdorf SDAI-2175, o wiele lepszy bas, gra równo nie jak KAV-300i który ma podbity midbas i lekki brak powera by poruszyć głośnikami w najniższych rejestrach (wiem, możesz o tym nie wiedzieć lub się nawet nie zgodzić, ale jak zmienisz wzmacniacz na lepszy to potwierdzisz, jest to też widoczne w porównaniu 300tki do większych krelli które takich braków nie mają). SDAI potrafi zagrać z kappami 9a czego nie można powiedzieć o KAV300i, dasz głośniej - pstryk i koniec grania, lyngdorf nap...la bez zająknięcia. Tło w lyngodrfie czarne i lepiej zawieszone smaczki w przestrzeni ale podane bardzo de
 3. Zacytowałeś mnie a potem napisałeś dokładnie to samo tylko w innych słowach... Nie ważne małe monitorki czy duże podłogówki, każda kolumna musi stać w określonych dla siebie warunkach, jeżeli można takie im zapewnić to "mieszczą się" i nic złudnego tutaj nie widzę. Jak się ma kolumnę pięcio drożną o wysokości 1,5m to się jej z metra ani z 2 nie posłucha, chociażbyś nie wiem jakie argumenty mi tutaj przedstawił.
 4. Są dwa uzasadnienia dla twierdzenia "zbyt duża kolumna do pomieszczenia". 1. Kolumna jest zbyt duża aby dało się ją tam wstawić, ustawić zgodnie ze sztuką i/lub zaleceniami producenta. 2. Kolumna wielodrożna (jak np. wspomniana tutaj kappa) ma 4 centra akustyczne rozłożone na ściance o wysokości ~120cm, z małej odległości trudno o spójność dźwięku zatem należy je wstawić do pomieszczenia gdzie będzie się dało od nich siedzieć w przyzwoitej odległości.
 5. Moje zestawy są dość duże (Akustyk RR4) i nie mogę o basie z tego toppinga złego słowa powiedzieć. Nie jest podbity jak w audiolabach, nie roznosi się na średnice i nie przyciemnia prezentacji swoim nadmiarem, jest tam gdzie powinien. Tylko tyle albo może aż tyle : -)
 6. Dzięki, mam dx7pro i mogłem pożyczyć od kolegi D90 ale do tego nie doszło z uwagi na problemy z "przemieszczaniem". Swojego kupiłem jako następce po audio gd nfb 10.32 i brzmienie się poukładało w odniesieniu do audio gd które grało nieco ostro i bardziej jednostajnie. Szkoda że nie miałem finalnie w domu D90. Mam furę różnych WO więc może jak mnie najdzie to się pobawię w zmianę, ale nie mam określonego targetu gdyż nic mnie w tym dacu nie drażni ani niczego nie brakuje. P.S. Wzmacniacze mamy te same : -) Pozdr.
 7. Jak byś opisał różnice między nimi? Tak w 2 słowach...
 8. Porównywał ktoś DX7 pro do D70 lub D90?
 9. znasz jakąś podstawa prawna czy znowu, tak sobie wymyśliłeś i wydaje Ci się że tak jest? Jak byś faktycznie miał, to byś znał UoBIA i byś wiedział że wyraźnie zabrania czegoś takiego
 10. Tak może pisać tylko osoba który nigdy nie wsiadła na nic innego jak ukraina, żeby zajechać 500m po wódkę do sklepu...
 11. Mam dsr7 i rozwiązuje to dużo problemów, nie ważne w domu czy w podróży, jaki telefon czy mobilny amp, w domu wpinam w lapka i zawsze zagrają tak samo. Różnica jest tylko między połaczeniem USB a BT. Wcześniej miałem Sony WH1000XM3 i dopiero odetchnąłem z ulgą jak kupiłem te ath.
 12. Rozumiem że 9-tki są poza budżetem? Jeżeli ma być taniej a coś ten deseń to posłuchaj DSR7BT...
 13. opteron

  Wychył membran

  Oczywiście 10Hz np. do sprawdzenia szczelność obudowy zamkniętej, szczelność górnego resora po wymianie, cewki po centrowaniu czy nie ociera (ogólnie głośników niskotonowych po naprawie)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.