Jump to content

opteron

Użytkownicy
 • Content Count

  5269
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by opteron

 1. Wytłumić to co jest lub wymurować ścianę aby uzyskać pomieszczenie o proporcjach 1:1,14:1,39, 1:1,28:1,54 lub 1:1,60:2,33 (1=wysokość). Dzielenie pomieszczenia ściankami lekkimi typu regips nic nie da, bo będą przezroczyste dla niskich częstotliwości.
 2. Polecam nieco zwiększyć budżet i kupić coś takiego [Hidden Content] będziesz mógł sobie bez problemu słuchać z różnych gniazdek w domu (zależnie od nastroju lub rodzaju muzyki), raczej spokojnie wszędzie dosięgnie.
 3. Prawda, ale z dwojga złego, jeżeli nie możesz wytłumić 2 ścian to lepiej tłumić tą z tyłu kolumn (większa amplituda a więc i lepsza efektywność tłumienia).
 4. Errata, to były mniejsze wersje, tylko z jedną "cebulą" na kolumnę i wbudowanym subem. Zatem tych z linka jednak nie słuchałem...
 5. Pierwsze odbicie fali odbywa się za kolumną (niskie częstotliwość kolumna wypromieniowuje dookólnie) proszę wytłumacz, dlaczego nie mam wytłumiać tej ściany, jeżeli problem w pomieszczeniu jest np. z węzłem na mniej więcej - 70Hz? Miałem okazję słuchać, tyłka nie urywa...
 6. Ja bym zaproponował coś takiego: [Hidden Content] [Hidden Content] Można też spojrzeć na nowego NAD C368 on chyba ma wbudowany nie tylko przetwornik ale i streamer więc miałbyś tylko wykupić Tidala wio.
 7. Przepraszam, ale z taką salwą argumentów, konstruktywnej polemiki podjąć nie potrafię. Ta ściana musiała by być murowana aby można było traktować powstałe pomieszczenie jako odrębne akustycznie, przynajmniej dla niskich częstotliwości a to właśnie z nimi będą problemy. Jeżeli jesteś gotów na takie zabiegi, lepiej już zająć się silnym tłumieniem zwłaszcza ściany na której jest pierwsze odbicie fali, w przypadku basu to ta za kolumnami. Silne tłumienie - mam tutaj na myśli 30-50cm wełny 100kg/m3, sufit - 5-10cm. Potem pomiary i ewentualne ostatnie szlify. Można też pokusić się o pos
 8. To jest poważny problem, w pokoju o takich proporcjach nic nie zagra, chyba że w ustawieniu diagonalnym. I na tym trzeba bazować, za 10kzł jeżeli dopuszczasz używki złożysz całkiem znośnie grający zestaw z kolumnami. A bazując na altusach, nie ważne ile kasy wpakujesz w elektronikę to nic dobrego z tego nie wyjdzie.
 9. Musisz zmienić podejście, inaczej wydasz kolejne pieniądze a po krótkiej euforii z zakupu nowych zabawek zdasz sobie sprawę że jest jak było, czyli słabo... Pomyśl nad tym żeby się pozbyć tego, z czego nie masz radości i co nie będzie już potrzebne po zakupie nowego sprzętu, określ budżet i wtedy padną jakieś rady.
 10. tego w ogóle nie rozumiem, nawet nie próbuję się do tego odnośić Moim zdaniem? A gdzie ja coś takiego napisałem? przynajmniej co do tego obaj jesteśmy zgodni :) Znowu coś komuś dopisujesz że niby powiedział / napisał, ja czegoś takiego nie widziałem aby gdziekolwiek twierdził że impedancja kolumn spadła o połowę, natomiast faktem jest, że każdy z kanałów wzmacniacza pracującego w mostku jest obciążony połową impedancji kolumny.
 11. Nie zgodzę, wzmacniacz symetryczny to dwa osobne wzmacniacze połączone w mostku i pracujące w przeciwfazie. Skoro to są dwa osobne wzmacniacze to sprawę obciążenia musisz (a nie możesz) rozpatrywać osobno. Pytanie pomocnicze, ile mocy będzie mieć idealny wzmacniacz 2x100W/8ohm po spięciu w mostek?
 12. Lyngdorf SDAI2175 - moim zdaniem wzmacniacz best of the best poniżej 5kzł za używkę. Małe przereklamowane krelle mogą mu nóżki lizać, jednak musi pasować charakterem do reszty gratów, nie jest jasny a raczej dość łagodny i stonowany. Moc, bas i kontrola dorównuje niejednym wzmacniaczom wagi ciężkiej.
 13. Bez nagięcia budżetu się nie obejdzie, za tysiaka nic nie kupisz. [Hidden Content] albo możliwe jest w tym budżecie dostać używane graviton 900 (wysoko efektywne więc będzie głośno z byle czego) [Hidden Content] ale musisz polować, potem do tego jakiś wzmacniacz np. [Hidden Content] lub podobny i będzie "czesło halpo"
 14. opteron

  Jaki subwoofer?

  1. Ustawienie kolumn bardzo słabe. 2. Jeżeli reszta pokoju jest równie goła to w poszukiwaniu basu - wyłożenie całej ściany na której masz pierwsze odbicie niskich częstotliwości czyli tej za kolumnami, panelami minimum 10-15cm lub więcej wełną 100kg/m3 przy okazji takie panele mogą być świetną ozdobą zależnie od pomysłu. W drugiej kolejności jeżeli nadal będzie mało (chociaż poprawa będzie ogromna) to sufit. Przy okazji poprawi się wiele innych aspektów brzmienia, zwłaszcza precyzja i lokalizacja źródeł w przestrzeni. 3. Sub, jeżeli z kolumn masz węzeł basu w miejscu odsłuchu to sub
 15. Nie każdy ma za sobą tyle korespondencyjnych odsłuchów internetowych co większość doradzających z tego forum, ale trzeba mieć na uwadze że nie wszystkim pasuje R2R, tak jak nie każdemu podobają się blondynki.
 16. A to ciekawe, pierwsze słyszę. Miałem Mdaca przez jakieś 3 lata od nowości, nie zrywał ani z tv, ani z laptopa ani z transportu. Jak sięgnę pamięcią to ani razu nie miałem z nim problemu. Można było się przyczepić do różnych, innych rzeczy ale na pewno nie do przerywania.
 17. Tak, każdy dac musi dostosować się do zmiany sygnału np. jeżeli odtwarza plik 16/44 a za chwile 16/48 to na nowo musi zaskoczyć synchro. Podobnie jeżeli nie ma podtrzymania w źródle przy pauzie lub podczas stop / zmiany kawałka. Fakt że im szybciej dac się synchronizuje tym mniej jest to odczuwalne ale z drugiej strony, ile jest kawałków w których to ma znaczenie? Wracając do Mdac bez plusa, używałem niemal od początku softu lake west w jednej z początkowej wersji i nie robiło przycięć na pewno. Moim zdaniem ma to związek z softem a nie z samą sztuką jaką posiadałeś. Pozdr.
 18. To nie jest o tyle problem samego przetwornika tylko zmiany lub wyłączania wyjścia w źródle. Np. kodi ma taką opcję (wysyłaj cichy szum), zapobiega to utracie synchro źródła i przetwornika w przerwach odtwarzania. Oczywiście niektóre daci mają ten czas dłuższy, inny krótszy. Czasem zależy to od samego firmware jak sam zauważyłeś. Kiedyś miałem Audio Alchemy DDE v3.0 oraz DTI V2.0, DTI nim załapał synchro ze źródłem mijało kilka sekund i to był problem przy urządzeniach które odłączały/usypiały wyjście cyfrowe. Zasadnicze pytanie, co jest u Ciebie źródłem? P.S. Miałem Mdac, Mdac+ (gościn
 19. Kiedyś połączenia we wstęgach naprawiałem preparatem do naprawy grzanych szyb samochodowych. To nic innego jak srebro z klejem, malujesz, czekasz aż wyschnie i gra 🙂
 20. W zasadzie chyba nie doczytałem jaki charakter grania byś sobie życzył? Słuchałeś kiedyś Tannoy Arden albo Klipsh Heresy? To całkiem inne granie niż Kappa, bardziej hm... otwarte, twarde, estradowe ale nie pozbawione klasy. Ciekawe są też kolumny DTQWT Troels Gravesen'a na 2x12" w obudowie tubowej, słyszałem ich tylko pierwszą wersję, tempo i wigor miazga, ten kto nie słyszał - nie pojmie, żaadne słowa tego nie oddadzą, nawet kappa 9 przy nich "nudzi" niestety nie nadają się do elektroniki dlatego ich nigdy nie przytargałem do domu.
 21. Ja zaproponuję (pewnie w momencie czytania już to przeczuwasz) Infinity Kappa 9a, 2x30cm OZ + wstęgi i kopułki, "jedynie" potrzebujesz pieca z napędem jądrowym i będzie dużo funu :))) Pozdr.
 22. Jak słyszę doskonale różnicę między kablem a jego brakiem to znaczy że słyszę kable?
 23. A teraz skup się: Teraz ty się skup i zastanów co, do kogo i w odpowiedzi na co chciałeś napisać "dziubku"... bo chyba Ci się coś, nie po raz pierwszy zresztą w tym wątku pomyliło.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.