Jump to content

tadeo

Użytkownicy
 • Content Count

  4436
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

tadeo last won the day on June 22 2012

tadeo had the most liked content!

Community Reputation

328 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wydaj 400 zeta na NordStone a resztę dołóż do monitorów .
 2. tadeo

  Audio mity

  No nie wiem 😕 Mam oddzielną linię do audio ,w ścianie gniazdko Gigawatta ,kondycjoner sieciowy Gigawatta PC-3SE ,żadnej pętli masy a słyszę wpływ kabli sieciowych na brzmienie .
 3. W moim przypadku blu-ray Oppo służy do odtwarzania filmów z nośników fizycznych jak i z plików jak już wspomniałem stoi pod plazmą Panasonic i na tym kończy się jego rola .Do zestawu audio mam lepsze żródła . Po sprzedaży KD w tym ampli Arcama AVR-600 długo nie wytrzymałem z tym badziewnym dzwiękiem z głośniczków telewizora więc przyniosłem z garażu ponad 20- letni wzmacniacz stereo Onkyo ,podłączyłem głośniki Dali kablem Qed i jakoś tego można słuchać . Jak wspomniałem we wcześniejszych wpisach ,zachciało mi się wypuścić z tego Oppo ścieżkę dzwiękową z koncertów w plikach na wzmacniacz słuchawkowy/dac Questyle CMA600i i słuchawki Audeze i teraz mogę wieczorową porą a nawet w nocy zapuścić sobie to i owo na dużej głośności i w całkiem dobrej jakości . Był mały problem z tym DTS 5.1 bo tylko taka ścieżka była ,zrobiłem tego down-mixa i na tym wzmacniaczu i kolumnach może być i żeby nie było ,moje Oppo to nie jakiś "od macochy" seryjny egzemplarz tylko NuForce Xtreme Edition ,zdjęcie bebechów wrzuciłem kiedyś do wątku o Oppo jak by kogoś interesował zakres tego up-gradu . Nie pisze o tym bez przyczyny bo kolega powyżej napisał ,że to Oppo gra "prawie" jak CD-ek no ja się jeszcze nie spotkałem z dvd-kiem ,który gra przynajmniej jak średni CD-ek a słuchałem np. Luxmana D-08 . Jestem fanem tej marki ,mój kolega też się zafiksował na Luxmana ,kupił jakieś końcówki mocy ,pre i CD/DVD wymieniony wyżej tego Producenta i raz nieopatrznie przytargał ten odtwarzacz do mnie żeby coś udowodnić . Już konfrontacja z moją CD Nirvana konstrukcji Pana Dubiela dała mu do myślenia ale powiedział,że to poniżej jego godności konfrontacja z takim "wyrobem garażowym" jak się był raczył wyrazić więc na następne spotkanie przywołałem innego kolegę z jego Lectorem CDP-707 .Nie było co zbierać ,mina właściciela Luxmana bezcenna . Dlatego warto samemu coś posłuchać ,porównać ,nie wierzyć bezkrytycznie w przechwałki Producentów .
 4. Ten odtwarzacz stoi pod TV a dac/wzmacniacz słuchawkowy w dosyć dużej odległości i jest połączony coaxialem WireWorld o dł. 7,0mb .
 5. Może Pro-Ject CD Box RS Transport,jest używka na Alle ?
 6. Dzięki, mam to obcykane od lat 🙂 bo ten "mini procesor" w Oppo wykorzystywałem kiedyś w KD do sterowania 5-kanałową końcówką mocy . Oczywiście wykorzystałem ten down-mixes ,muli chanel> stereo ale myślałem,że to działa tylko po HDMI a nie po coaxialu ,tym bardziej,że z tych 30 plików z koncertami jeden ma dodatkowo LPCM stereo a drugi English stereo 2.0 i po wybraniu tej opcji dzwięk jest co najmniej o klasę lepszy.
 7. Ja za 35 zeta kupiłem na Alle taką deskę "rzeżnicką" ,klejonka z drzew liściastych za 35 zeta 45x45x6,5 i postawiłem na Wibrapodach leżących w szufladzie od 5 lat .Jako platforma antywibracyjna spełnia swoja rolę pod blu-rayem Oppo. A jak mnie coś najdzie to mam jeszcze fajne niewykorzystane kolce ,wiertarką wywiercę dziurki ,wbiję nakrętki M6 i wkręcę te kolce.Będzie bardziej profesjonalnie bo z regulacją .
 8. Nie mam takiej opcji w tym Oppo albo nie mogę jej odszukać .
 9. Na płytach blu-ray w ustawieniach audio wybieram sobie co chce a tutaj mam tylko ten DTS 5.1 stąd pytanie co wychodzi z odtwarzacza tym coaxialem ,czy przednie kanały L+P czy mix wszystkich i jak to potem jest przetwarzane przez dac-a (stereo) ? Jak ktoś wie to niech napisze.
 10. Mam takie pytanie jak w tytule czy można to zrobić na poziomie blu-raya (Oppo BDP-93) ? Dostałem od kolegi dysk i kilkoma koncertami a tam tylko ścieżka audio DTS 5.1 .Nie mam ampli KD a chciałbym po coaxialu wypuścić sygnał do dac-a w tej chwili chyba idzie sygnał tylko z frontów ?
 11. Myślenie jak najbardziej poprawne ,miałem kiedyś monitory tubowe Xindak MS-1201 na oryginalnych stendach Xindaka .Były one lite z jakiegoś oryginalnego drewna egzotycznego i co ciekawe ważyły więcej niż moje aktualne stendy metalowe zasypane balastem bo coś ok. 12-14kg sztuka. Próbowałem stawiać na próbę te monitory na czymś innym ale nie grały ,albo bas był jakiś dziwny albo tuba była wyeksponowana i wychodziła przed szereg
 12. Czyli nie da się rozpatrywać "góry" w oderwaniu od reszty pasma ? 🙂
 13. Zasypałem stendy piaskiem kwarcowym z VAP wg mnie delikatna różnica w brzmieniu na plus . Za dużo w sumie się nie poprawiło ,jedynie jak by bas uległ lekkiemu utwardzeniu i jest go jakby trochę mniej "w masie" 🙂 co odbieram jak wyżej wspomniałem na "plus" . Stendy ważyły coś ok. 5kg jeden ,po zasypaniu jest to już ok. 9kg więc więcej niż monitor ,który na nich stoi (7,7kg) ,to chyba jest ruch w dobrym kierunku.
 14. Mogami Little Wonder ,używany tani jak barszcz . Na co dzień używam ,używałem Cardas Cross Phono ale wyjąłem z szuflady od 3-4lat nieużywanego Mogami i te cieńkie sznurówki pozamiatały Cardasem 🙂 Poczeka teraz w szufladzie na lepsze czasy ,może zmianę systemu. Little Wonder przede wszystkim szybki ,bez buły na basie jak Cardas ,i bez podbarwienia na średnicy .Świetny w moim systemie lampowym.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.